Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

User avatar
ok1mgj
Posts: 98
Joined: Wed 09. Sep 2009 19:31:21
Location: Jirkov, CZ, JO60RM
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1mgj »

Poslusne hlasim ze:
a) podarilo se mi narvat do RB411 openwrt jadro a upravenou image s aprsd a diginedem ( pripraveny na wetnet.net)
b) prvni zkusenosti jsou vylozene jenom na urovni systemu, aprs testy budou az se s openwrt trochu zkamaradim
c) kucharka bude taktez az zjistim, jestli to vubec funguje a dela co ma

Vyhody:
a) snadna dostupnost
b) smesna cena (do 1kKc s dani)
c) smesna spotreba (cca 3-4W)
d) maly rozmery (14x14x2cm)
e) jiz vyvedene porty, v pripade RB411 1xRS232

nevyhody:
a) slozitejsi instalace
b) pravdepodobe to bude zit pouze s TNCckama
Petr OK1MGJ, Jirkov, JO60RM

Linux is like a wigwam. No windows, no gates, Apache inside.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1mx »

jupi.... gratuluji a těším se na popis. Myslíš, že by tam chodilo i APRSX?
User avatar
ok1mgj
Posts: 98
Joined: Wed 09. Sep 2009 19:31:21
Location: Jirkov, CZ, JO60RM
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1mgj »

zcela jiste, asi to bude i jednodussi reseni, aprx totiz nepotrebuje k behu v podstate nic, takze by mohla stacit i klasicka image openwrt.
Jenom bude prca to prelozit, protoze posledni openwrt balicek ma verzi 0.99.
Petr OK1MGJ, Jirkov, JO60RM

Linux is like a wigwam. No windows, no gates, Apache inside.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1djo »

Info pro provozovatele / majitele asus wl500gp v1 - stava se (pomerne casto, zda se - vim jiz o tretim asusu, ktery se zdal, ze odesel do kremikoveho nebe), ze zdroj od vyrobce prestane fungovat - pricinou je nafouknuty kondenzator na vystupu (10V/1000uF/95°C) ktery prestane kondenzatorovat. Router se pak chova tak, ze nenastartuje, zustanou trvale svitit LED (tusim LAN 1-4) a ani na seriovou konzoli nic nenapise. Pozor, na prvni promereni se zdroj zda byt v poradku - obycejny multimetr ukaze na vystupu 5V, tj na prvni pohled vse ok. Kondenzator ale nevyrovnava vf stridave napeti, takze se router nedostane z resetu, ve kterem jej drzi elektronika u napajeni (pri napeti mensim nez xV zataha za reset).
Resenim je vymena kondenzatoru primo ve zdroji (nedostava se tam uplne nejlepe) nebo pridanim kondenzatoru hned za napajeci konektor v routeru - tam ale muze zacit generovat ruseni, protoze kablik ma svou delku a zdroj pracuje na vyssi frekvenci nez 50Hz.
Zabery zdroje pred vymenou kondenzatoru: http://ok1djo.howto.cz/wordpress/?p=25
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

ok1djo wrote:Info pro provozovatele / majitele asus wl500gp v1 - stava se (pomerne casto, zda se - vim jiz o tretim asusu, ktery se zdal, ze odesel do kremikoveho nebe), ze zdroj od vyrobce prestane fungovat - pricinou je nafouknuty kondenzator na vystupu (10V/1000uF/95°C) ktery prestane kondenzatorovat. Router se pak chova tak, ze nenastartuje, zustanou trvale svitit LED (tusim LAN 1-4) a ani na seriovou konzoli nic nenapise. Pozor, na prvni promereni se zdroj zda byt v poradku - obycejny multimetr ukaze na vystupu 5V, tj na prvni pohled vse ok. Kondenzator ale nevyrovnava vf stridave napeti, takze se router nedostane z resetu, ve kterem jej drzi elektronika u napajeni (pri napeti mensim nez xV zataha za reset).
Resenim je vymena kondenzatoru primo ve zdroji (nedostava se tam uplne nejlepe) nebo pridanim kondenzatoru hned za napajeci konektor v routeru - tam ale muze zacit generovat ruseni, protoze kablik ma svou delku a zdroj pracuje na vyssi frekvenci nez 50Hz.
Zabery zdroje pred vymenou kondenzatoru: http://ok1djo.howto.cz/wordpress/?p=25
Potvrzuju! Už jsem opravoval 2. Chce to adaptér opatrně rozloupnout a pak slepit vteřinovým lepidlem.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

Prave se mi podarilo rozjet Voyage 0.7 (dnesni relase!), ktery ma jiz podporu AX25 v jadre na WRAP.2C. Nainstaloval jsem digined a aprsd. Vse se zda OK. Zatim to bezi s TNC. Treba pujde i baycom, WRAPka ma snad plnohodnotnej COM port. Ale i kdyby ne, tak to s TNCckem povazuji za super uspech! Plnohodnotny APRS digi na platforme s odberem 5W!

EDIT: nalovil jsem jeden stary baycom a mohu potvrdit, ze to maka i s baycomem. Mam z toho obrovskou radost. To je presne to co jsem potreboval.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1ALX »

OK1COM wrote:Prave se mi podarilo rozjet Voyage 0.7 (dnesni relase!), ktery ma jiz podporu AX25 v jadre na WRAP.2C. Nainstaloval jsem digined a aprsd. Vse se zda OK. Zatim to bezi s TNC. Treba pujde i baycom, WRAPka ma snad plnohodnotnej COM port. Ale i kdyby ne, tak to s TNCckem povazuji za super uspech! Plnohodnotny APRS digi na platforme s odberem 5W!

EDIT: nalovil jsem jeden stary baycom a mohu potvrdit, ze to maka i s baycomem. Mam z toho obrovskou radost. To je presne to co jsem potreboval.
Super, to je presne co hledam :) Kde to roste? :-D
Libor, OK1ALX
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2slc »

Myslíš ten Voyage 0.7 nebo WRAP 2.C ?
Co se týká to Voyageru v 0.7 tak by mě to taky zajímalo, protože na poslední stable je 0.6.5 :). Jinak ty WRAP2.C má možná ještě někde kolega, ptal jsem se ho, pokusí se je pohledat a dá vědět jestlivá vůbec a zakilik by byly k mání.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1ALX »

ok2slc wrote:Jinak ty WRAP2.C má možná ještě někde kolega, ptal jsem se ho, pokusí se je pohledat a dá vědět jestlivá vůbec a zakilik by byly k mání.
To by bylo fajn, pujde na digi, jak jinak ... :)
Libor, OK1ALX
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

Voyage-current se hlasi po nainstalovani jako 0.7 je to z 26.1.2011 http://mirror.voyage.hk/download/voyage/
ok2slc wrote:Myslíš ten Voyage 0.7 nebo WRAP 2.C ?
Co se týká to Voyageru v 0.7 tak by mě to taky zajímalo, protože na poslední stable je 0.6.5 :). Jinak ty WRAP2.C má možná ještě někde kolega, ptal jsem se ho, pokusí se je pohledat a dá vědět jestlivá vůbec a zakilik by byly k mání.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests