TM-D710 problemy s novym FW

Post Reply
OM0TM
Posts: 4
Joined: Fri 20. Mar 2009 1:32:31
Jméno: Peter
Location: Velky Saris, KN09OB
Contact:

TM-D710 problemy s novym FW

Post by OM0TM »

Zdravim vsetkych,
mam TM-D710 a zaujimavy problem. Dokazem bez problemov flashnut novy FW pre panel a TNC, ale nedokazem uz flashovat zakladnu jednotku. Na programovanie pouzivam rovnaky kabel a proste pri programovani hlavnej jednotky mi novy FW len ohlasi, ze radio nereaguje (resp. Communication Error). Spravil som full-reset, nastavenia pre PC port = 57600 Bd, ale nejde to ani na nizsich rychlostiach. Nejaky napad, pripadne mal uz niekto podobny problem ? Proste panel a TNC sa tymto kablom PG-5G preprogramovat daju, hlavna jednotka nie... uz som skusil asi vsetko, co ma napadlo, prehladal som aj Google, ale nic schodne, co by fungovalo som nenasiel.

Info: Radio nie je odblokovane, kupene v Elix-e, este je v zaruke.

Dakujem vopred za akukolvek radu...

Peter, OM0TM
Last edited by OK1ALX on Mon 03. Oct 2011 18:55:37, edited 1 time in total.
Reason: uprava nadpisu
Ing. Peter Rusnak, OM0TM
http://www.aprs.sk
om0tm@aprs.sk
ICQ 161663359
SKYPE om0tm_vs
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Problem s TM-D710 a novy FW

Post by ok1mx »

OM0TM wrote:Zdravim vsetkych,
mam TM-D710 a zaujimavy problem. Dokazem bez problemov flashnut novy FW pre panel a TNC, ale nedokazem uz flashovat zakladnu jednotku. Na programovanie pouzivam rovnaky kabel a proste pri programovani hlavnej jednotky mi novy FW len ohlasi, ze radio nereaguje (resp. Communication Error). Spravil som full-reset, nastavenia pre PC port = 57600 Bd, ale nejde to ani na nizsich rychlostiach. Nejaky napad, pripadne mal uz niekto podobny problem ? Proste panel a TNC sa tymto kablom PG-5G preprogramovat daju, hlavna jednotka nie... uz som skusil asi vsetko, co ma napadlo, prehladal som aj Google, ale nic schodne, co by fungovalo som nenasiel.

Info: Radio nie je odblokovane, kupene v Elix-e, este je v zaruke.

Dakujem vopred za akukolvek radu...

Peter, OM0TM
A rádio se normálně programovat dá? Jestli ano, tak se dá vyloučit problém s HW (napěťová špička může snadno odpálit RX pin RS232 v rádiu). Pak bych ještě čekal záludnost v případě jestli používáš USB-232 redukci. Většina z nich nepodporuje standarndní UART, zkus to na nějakém PC, které má normální RS232 konektor. (bacha na to, už jsem se jednoho NTB stkal s tím, že ani jeho RS232 nechodil korektně.
OM0TM
Posts: 4
Joined: Fri 20. Mar 2009 1:32:31
Jméno: Peter
Location: Velky Saris, KN09OB
Contact:

Re: Problem s TM-D710 a novy FW

Post by OM0TM »

Zdravim vsetkych, nakoniec problem medzi stolickou a klavesnicou. Nakoniec sa mi to v noci podarilo a uz aj hlavna jednotka ma FW 2.10. Cely problem su plastove krytky konektorov. Proste pri zasunuti kabla do TCVR-a to slo natesno, lebo plastova krytka konektora je proste siroka a tak to budilo dojem, ze konektor je zasunuty a nebol. Dal som prec krytku, skontroloval kabelaz (pre istotu,...) a pri zasuvani do TCVR-a to slo asi pol centrimetra zasunut hlbsie ako predtym. A samozrejme potom uz nebol problem naprogramovat novy FW. Pri panely cez ktory sa riesi FW pre TNC a panel samotny problem so sirokou plastovou krytkou nebol.

Hold, clovek sa uci kazdy den aj na vlastnej blbosti.
Ing. Peter Rusnak, OM0TM
http://www.aprs.sk
om0tm@aprs.sk
ICQ 161663359
SKYPE om0tm_vs
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests