TH-D72 - tipy, triky a nalezene chyby

User avatar
OK1ALF
Posts: 40
Joined: Thu 15. Sep 2011 7:37:45
Jméno: Jirka
Location: JO70VA
Contact:

Re: TH-D72 - tipy, triky a nalezene chyby

Post by OK1ALF »

V návodu TH-D72 je uvedeno, že pokud je připojeno externí napájení a to se vypne, tak se stanice také vypne, bez ohledu na to v jakém stavu je baterie. Mám pocit, že se to samé tedy děje i při vybité baterii - po té, co se zvýší napětí, stanice se sama zapne.

Vypínání/zapínání dle externího napájení, jsem využíval, když jsem měl TH-D72 v autě s napájením ze zapalovače, který je pod napětím pouze s klíčkem. Jedu = zapnuto / vystoupím = vypnuto.
Jirka, OK1ALF
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: TH-D72 - tipy, triky a nalezene chyby

Post by OK1MJO »

Jen se nesmi zapomenout dat L/C filtry na plus i minus napajeci dvoulinky kvuli spickovym impulsum.
Takto mi ve Formanovi odesla jedna starsi rucka.
Jestli mam pamatovaka, tak mi tata onehda rikal, ze kdyz to meril osciloskopem, tak ty spicky pri secvaknuti muzou byt i 22V.

To nemluvim o spickach behem startovani motoru.
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: TH-D72 - tipy, triky a nalezene chyby

Post by OK1MJO »

ok1djo wrote:Podobne se chova i D7, klesne-li napeti baterie pod kritickou mez, stanice se vypne, pri zvyseni napeti se stanice zpet zapne - stav stanice (off/on) je zrejme nekde v eepromce ci kde, "vypinac" je jen kontakt k mikroprocesoru.
(to znamena, ze pri temer vybitych baterkach se stanice vypne, tim klesne odber, tim se zvysi napeti, proto se stanice zapne, zatizi baterku, te klesne napeti, stanice se vypne - stale dokola, nez se baterka vymlati natolik, ze stanice zustane vypnuta - pri takovemhle cyklovani obcas nestihne ani zareagovat na off tlacitko a jedine rozumne je vytrhnout baterku ze zad :) ).
D72 je napajena LiOn (nebo LiPo, nema ji), tam je mozne, ze se stanice vypne proto, ze zareaguje ochranny obvod baterie, ktery celou baterii odpoji, pro zabraneni podvybiti clanku. Ten se opet zapne, kdyz napeti na baterii dostatecne vzroste - nabijecka by tak ale musela mit pristup primo na piny baterie.
Mozna by stalo za to zvazit upravu vypinani na mechanicky kontakt, prerusujici napajeci cestu? Ugly hack, ale tomuhle by zrejme pomohl ...
Kdysi jsem u me TH-D7E (v2...KISS v poradku) koumal v "emulatoru" EEPROM kam se co zapisuje (emulator jsem pouzival kdyz jsem zjistoval kody do autoradia atd...).
Tady je moje binarka.
http://www.ok1mjo.com/files/kenwood/EEP ... ommand.bin

Chyba byla, ze jsem si to neulozil nekam na ftp. V PC uz jsem to nenasel.
Ale pokud me pamet obcas neschazuje, tak by to melo byt na hexa adrese h8x0000001F9A v radku 00001F90.
V mem vypise je tam 5E = off, celkove by to melo byt (bez CRC) :
5E .... TRX off
5C .... TRX on
5F .... TRX nereaguje, detektor napeti do CPU "vypnut"

Ja jsem docela rad, ze se to zapisuje do EEPROM, protoze mi to alespon chrani AKU, pravda nekdy je otravne kdyz to "cvaka", skoda ze si nevzpomeli na hysterzi.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: TH-D72 - tipy, triky a nalezene chyby

Post by OK1ALX »

Všiml jsem si nové funkce, kterou jsem před tím nezaregistroval. Když scanujete a máte zapnuté, že je v majáku vidět frekvence na které normálně posloucháte, zobrazí se místo ní [scanning].
Libor, OK1ALX
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests