BU-1 Bluetooth

ivo76
Posts: 12
Joined: Mon 13. Apr 2009 21:06:28
Contact:

BU-1 Bluetooth

Post by ivo76 »

Zdravím majitele VX8. Uvažuji o pořízení tohoto BT modulu. Má s ním někdo už nějaké zkušenosti? Rád bych např. věděl jestli by mohl fungovat s mojí BT GPS a s jakým HF sluchátkem spolupracuje. Zatím jsem nikde neobjevil žádné info, jestli je tato BU-1 speciálně určena pouze pro dané příslušenství od Yaesu, nebo je to klasický standard, který by měl spolupracovat i s dalšími BT zařízeními.
Díky za odpovědi.
Ivo.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by OK1COM »

BU1 mam objednany, ale jeste nedorazil. Udajne by to melo jit. Jeden z navodu zde (mods.dk):

Contact author. Contact author:
Ralph VK3LL
Print Print this article. A new window is open.

If you are eager to use a more comfortable set of stereo headphones with a Bluetooth equipped VX-8R HT - rather than the cumbersome Yaesu BH-1 headset with the add-on earpiece - I am pleased to report that I have sucessfully paired a Plantronics 590E stereo headset as detailed in the following steps:

1.

On the radio, go to the Set Mode menu and configure item 15 (Bluetooth P-code) to "0000"
2.

Power up the 590E headset, holding down the Call Connect button for 5 seconds, until the headphones start blinking Red/Blue
3.

Follow the instructions from Step 8 on page 72 of the User Gude, to begin the pairing process.
4.

Set Mode Item #17 (BlueTooth Set) "Mode" value to "Stereo"

Stereo audio from the FM Brodcast Band sounds terrific!! Please be aware that the if you select "PTT" as the VOX mode (Set Mode Item #17), the Call Connect button on the headset is pressed once to transmit, and pressed once again to return to receive.

73,
Ralph VK3LL
ivo76
Posts: 12
Joined: Mon 13. Apr 2009 21:06:28
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ivo76 »

Ahoj,
můžeš se prosím tě ozvat jak ti ta jednotka BU-1 chodí?
Díky, Ivo
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by OK1COM »

BU1 je na ceste. Zatim mam jen holou VX-8.
ivo76
Posts: 12
Joined: Mon 13. Apr 2009 21:06:28
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ivo76 »

A jak jsi s VX-8 spokojený? Asi příští týden už bude k mání programovací soft s kabelem za cca 65 USD. Já jsem přikoupil ještě externí mic a uvažuju nad BU-1, nebo GPS.
Ivo
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1mx »

ivo76 wrote:A jak jsi s VX-8 spokojený? Asi příští týden už bude k mání programovací soft s kabelem za cca 65 USD. Já jsem přikoupil ještě externí mic a uvažuju nad BU-1, nebo GPS.
Ivo
Ivoši, VX-8 bez GPS je jako pivo bez pěny, jako nebe bez hvězd, jako muž bez břicha, jako žena bez p... a dost. Ale o tom BT přemýšlím také, čekám jak dopadne Honza, hlavně mne zajímá s čím to půjde spárovat, jak se to bude chovat po vypnutí a zapnutí, jestli se to bude muset párovat pokaždé, nebo jen jednou... a.t.d.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1djo »

Ahoj, zajimalo by mne, zda BU-1 "umi" krome prenosu hlasu do/z bluetoothoveho sluchatka prenaset i data - tj zda se kombinace BU-1 + VX-8 da spojit s pocitacem, na kterem bezi APRS soft, prave pres bluetooth, nebo zda je i pri pritomne BU-1 nutno pouzit datovy kablik. Z povidani kolem BU-1 jsem tuhle informaci nevycetl.
Podobne by tenhle modul mohl fungovat tak, ze by ke stanici sla pripojit i jina GPS - prave pres bluetooth (to ale asi Yaesu nechce, protoze by se "jeji" gpsky tolik neprodavaly :cry: ).
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1mx »

ok1djo wrote:Ahoj, zajimalo by mne, zda BU-1 "umi" krome prenosu hlasu do/z bluetoothoveho sluchatka prenaset i data - tj zda se kombinace BU-1 + VX-8 da spojit s pocitacem, na kterem bezi APRS soft, prave pres bluetooth, nebo zda je i pri pritomne BU-1 nutno pouzit datovy kablik. Z povidani kolem BU-1 jsem tuhle informaci nevycetl.
Podobne by tenhle modul mohl fungovat tak, ze by ke stanici sla pripojit i jina GPS - prave pres bluetooth (to ale asi Yaesu nechce, protoze by se "jeji" gpsky tolik neprodavaly :cry: ).
No, bylo by to pěkné, kdyby to šlo, ale myslím že je to sci-fi... :( Jinak orig. GPS není až tak drahá, 59 USD což je bratru 1200 +- podobná cena za RS232 botičky. Člověk aspoň nemusí tahat hromady kabelů, přechodek, řešit dvojí napájení a.t.d. (S Kenwood TH-D7 jsem si toho užil až dost)
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1djo »

OK1MX wrote:No, bylo by to pěkné, kdyby to šlo, ale myslím že je to sci-fi... :( Jinak orig. GPS není až tak drahá, 59 USD což je bratru 1200 +- podobná cena za RS232 botičky. Člověk aspoň nemusí tahat hromady kabelů, přechodek, řešit dvojí napájení a.t.d. (S Kenwood TH-D7 jsem si toho užil až dost)
Ja si prave myslim, ze to sci-fi neni. Pred davnejsi dobou jsem si poridil "nejakou obyc BT GPS - 16 kanalu, ne-sirf, baterka a konektor shodny s nokiackym" ke ktere bylo i CDcko - a na nem, krome sw pro win (umi i zajimave rekonfigurace ktere vety se z gps maji/nemaji odesilat a jak casto, tj da se usetrit baterka, kdyz nepotrebuju vsechny vety a staci mi to treba jednou za minutu) ale hlavne na nem byla pomerne velmi slusne zpracovana dokumentace uvnitr osazenych modulu - gpska je totiz tvorena "motherboardem", obsluhujicim napajeni / nabijeni, "gps" modulem, ten se napaji a mimo jine ma ttl 3.0V seriovou linku a "BT" modulem, ktery ma take ttl 3.0V linku, bt a gps maji tyhle linky propojene.
Tj mam v umyslu (uz dlouho ;) ) tohle spojeni prerusit, osadit konvertorem na "plne" rs232 a pripojit to k TH-D7 (gps do "gps", bt do "pc") - s tim, ze by to "sedelo" misto baterky resp misto puvodni baterie by byla deska (tip jsem na to videl na hamradio.cz - napajeni TH-D7 cuprextitovym adapterem ;) ) zajistujici napajeni a zaroven by to drzelo gps modul - tj stanice by byla relativne kompaktni, neco jako VX-8 s nasazenou gpskou, jen by ta data z TH-D7 byla pristupna skrz bluetooth - tj nebyl by potreba kabel, navic "dnesni" PC a treba i "chytre telefony" rs232 moc nemaji (do okoli by se to dal hlasilo jako puvodni gps, stejny kod etc, i kdyz to vse je zevnitr po te lince programovatelne).
Az to postavim a bude-li to rozumne fungovat, popisu to a pridam fotky :)
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by OK1COM »

Jabra BT5020 funguje!

EDIT: Sony Ericsson HBH-DS970 STEREO headset - funguje - WFM radio hraje STEREO!!! -> podpora AD2P

EDIT: Staci postupovat podle navodu viz nahore. V menu lze nastavit ruzne zpusoby klicovani (VOX/PTT). V rezimu PTT se klicuje tlacitkem PTT na stanici prip. ext. mikrofonu, pricemz mikrofon se pouziva na headsetu. Druha moznost je zaklicovat tlacitkem "call" (telefonek) na headsetu, pricemz prvni zmacknuti zaklicuje a druhe zmacknuti odklicuje. V nastaveni se da volit jeste rezim SAVE ON/OFF. SAVE OFF - headest zustava ve spojeni i kdyz neni na radiu signal (stale sumi). SAVE ON - headset se po case odpoji do standby. Pri nastaveni MODE Stereo hraji BT sluchatka stereo! Tedy WFM radio hraje stereo a pokud jsou spustene obe VFO tak jedno hraje v levem a druhe v pravem uchu. :-)
Enjoy!!!

PS.: Vecer odjizdim do OE litat na paraglidu, takze 1) nebudu online na foru ani mejlu pokud by jste meli dotazy, 2) budu QRV na APRS ze vzchuchu. :-)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests