WX stanice - původní překopírované téma -

Locked
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

WX stanice - původní překopírované téma -

Post by ok1mx »

Veškeré HW a SW záležitosti oklo WX stanic sem...
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: WX stanice

Post by OK1COM »

Jiste jste si vsimli METARu, ktere posilam pres tcp/ip do aprs site. Vcera v noci jsem s s tim pohral a nyni se vysilaji pro jedno letiste dve zpravy. Jedna obsahuje kodovanou informaci o pocasi jako WX stanice, je tedy mozne zobrazovat meteo udaje primo po kliknuti (na aprs.fi). Druha zprava obsahuje kod metaru pro ty kdo jsou chopni ho precist. :-) Ikonka se meni podle udaju o pocasi v metaru.
Pripadne napady a pripominky uvitam e-mailem nebo zde.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: WX stanice

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:Jiste jste si vsimli METARu, ktere posilam pres tcp/ip do aprs site. Vcera v noci jsem s s tim pohral a nyni se vysilaji pro jedno letiste dve zpravy. Jedna obsahuje kodovanou informaci o pocasi jako WX stanice, je tedy mozne zobrazovat meteo udaje primo po kliknuti (na aprs.fi). Druha zprava obsahuje kod metaru pro ty kdo jsou chopni ho precist. :-) Ikonka se meni podle udaju o pocasi v metaru.
Pripadne napady a pripominky uvitam e-mailem nebo zde.
Super... otázkou je, když už je překódovaná MSG do WX formátu na APRS, jestli má smysl ještě posílat RAW METAR. Druhá věc, nevím, jak často se mění zdrojová data, (zdroj, kam jsem se díval já se aktualizoval každou hodinu) asi by nemělo smysl do APRS posílat častěji, než se mění zdroj. Jinak congrats, Good Job
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

OK0WXR, OK0WXF

Post by ok1mx »

Není to někdo v kontaktu s lidmi ohledně OK0WXR a OK0WXF? Případně nemáte na ně nějaké spojení?
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: WX stanice

Post by OK1COM »

OK1MX wrote:
OK1COM wrote:Jiste jste si vsimli METARu, ktere posilam pres tcp/ip do aprs site. Vcera v noci jsem s s tim pohral a nyni se vysilaji pro jedno letiste dve zpravy. Jedna obsahuje kodovanou informaci o pocasi jako WX stanice, je tedy mozne zobrazovat meteo udaje primo po kliknuti (na aprs.fi). Druha zprava obsahuje kod metaru pro ty kdo jsou chopni ho precist. :-) Ikonka se meni podle udaju o pocasi v metaru.
Pripadne napady a pripominky uvitam e-mailem nebo zde.
Super... otázkou je, když už je překódovaná MSG do WX formátu na APRS, jestli má smysl ještě posílat RAW METAR. Druhá věc, nevím, jak často se mění zdrojová data, (zdroj, kam jsem se díval já se aktualizoval každou hodinu) asi by nemělo smysl do APRS posílat častěji, než se mění zdroj. Jinak congrats, Good Job
Udejal jsem jeste mensi zmenu. Majaky se vysilaji jen pouze tehdy dojde-li ke zmene udaju v metaru, pricemz se kontroluje casova znacka. Velke letiste aktualizuji metary po pul hodine a male po hodine. Nyni jsou vysilany i informace SPECI pri nahle zmene pocasi. + jako bonus jsem si pridal meteosondu na Rane, ze ktere jsou udaje cca 1x za 10 minut. Opet se vysilaji pokud dojde ke zmene.
btw na aprs.fi nejsou presne nektere ikony a nektere ikony vubec neexistuji. Napriklad znak pro "rain" je ` a ne ". Ikonka pro "partly cloudy" zobrazuje prehanku, coz taky neni presne.
Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests