ADS-WS1 APRS+Voice meteostnice

ok4ps
Posts: 71
Joined: Thu 13. Aug 2009 10:04:33
Contact:

Re: ADS-WS1 APRS+Voice meteostnice

Post by ok4ps »

Takze prvni poznatky po te, co jsem WX sundal a nechal bezet doma. WX byla v tesne blizkosti anteny na kterou primarne vysilam a stejne tak v bedne byla v blizkosti radia a anteny (navic oddeklovany predni kryt WX), nyni doma byla eliminovana vzdalenost na co co mozna nejvetsi a pohoda, zatim bezi bez jedineho zakousnuti. Napajeni 12V aku. To ale musim zaklepat do dreva :-)

Nulovani srazek funguje, nutno se via obsluznou aplikaci pripojit na WX, nechat zapsat data, zapnout evropske casove schema vcetne casoveho posunu pro CR, vse zapsat do WX a tu uz hlavne neodpojovat od napajeni! Srazky se mi o pulnoci vynulovaly. Dnes tam zase nasimuluji srazky a uvidime co testovaci den c. 2.
ok4ps
Posts: 71
Joined: Thu 13. Aug 2009 10:04:33
Contact:

Re: ADS-WS1 APRS+Voice meteostnice

Post by ok4ps »

Jo a jeste jedne veci jsem si vsimnul. Radio mam zapojene tak, ze WX ho zapne 4s pred odvysilanim paketu a pak se zase vypne. Pokud pripojim (opravdu jen pripojim) programovaci kabel, tak to prestane fungovat a WX pouze signalizuje provoz, ale radio nezapne a neodvysila paket. Staci pripojit pouze kabel, zadne spusteni obsluzne aplikace samozrejme. Nejsem si jisty, ze mi to tak delalo, kdyz to bylo na strese...

Musim jeste mrknout, jestli se tam da dat ta zalozni baterka k vuli tomu casu.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: ADS-WS1 APRS+Voice meteostnice

Post by OK1COM »

Ahoj,
koupim AD-WS1 - staci modul bez cidel - specha!
Bouhuzel mi muj WX modul fungoval pul roku bez problemu na balkone a pri transportu na finalni umisteni z neznameho duvodu odesel.
Umel by nekdo u nas AD-WS1 opravit? Schema je k dispozici. Mozna je to jen stabilizator, protoze nedava napeti.
Dik.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: ADS-WS1 APRS+Voice meteostnice

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:Ahoj,
koupim AD-WS1 - staci modul bez cidel - specha!
Bouhuzel mi muj WX modul fungoval pul roku bez problemu na balkone a pri transportu na finalni umisteni z neznameho duvodu odesel.
Umel by nekdo u nas AD-WS1 opravit? Schema je k dispozici. Mozna je to jen stabilizator, protoze nedava napeti.
Dik.
Stabilizátor jsem opravil (byť jsem nesehnal přesně ten co tam má být) Kdybys potřeboval jeden kus můžu zapůjčit (ale mám tam flešnutej českej FW) (počasí to hlásí česky, zatím to ale není dokonalé)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest