WX objekty

ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: WX objekty

Post by ok2ila »

OK1ALX wrote:
ok2ila wrote:Možná jsem objevil Ameriku, ale konečně jsem rozlouskl, proč TH-D7 i WX-8R některé WX rámce nedetekuje jako WX data. Obě dvě stanice prostě musí mít data o větru. Já jsem u všech svých WX stanic, které nemají anemometr začínal WX data řetězcem .../...g... (dle Bible je nutno mít aspoň tohle), i když není anemometr přítomen. No a bohužel pro tyhle stanice musí být čísla, čili aspoň 000/000g... . Na aprs.fi pak ovšem figuruje, že v daném místě je bezvětří ze severu :-).
ma na mysli opravdu objekty, nebo plnohodnotne stanice? Protoze co vim, tak objekty to nerozlusti ani kdyz tam jsou vsechna data ... :(
Objekty jsem ani nestudoval. Ale mam prsty v asi 5-6 WX stanicich na Morave a porad jsem nemohl pochopit, proc zrovna ty moje tem TRXum nechutnaji. A je to opravdu tak. Proste musi byt cislo v pozici prumerne rychlosti vetru a jeho smeru. Naraz uz ozeli.
Pokud muzes, mrkni se na stanice OK2ILA-5 (jen teplota), ILA-6, ILA-3 (soucast diginy). Zadna z nich nefiguruje v Th-D7 nebo WX-8R jako WX stanice. Ale treba OK2ULQ-6 ano - sice vitr nemeri, ale pise 000/000g000...... Takze si musim vybrat, bud bude mystifikace na aprs.fi nebo je nerozlustim na TRXech. V pripade TH-D7 ani ze zdroj paketu,protoze se tam nevleze.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest