W-8681

User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: W-8681

Post by OK1ALX »

OK1LOL wrote:Dneska mi prisla meteostanice postou.Bohuzel se mi moc nezda kontrast displeje, je jen par uhlu ze kterych je videt dobre :( Jak to ukazuje vam?
jo, taky se mi to nezdalo a i po nastaveni kontrastu na max (8) to neni to prave orechove, ale jde to.

to trvale podsviceni by se mi take libilo ....
Libor, OK1ALX
OK1LOL
Administrátor

Re: W-8681

Post by OK1LOL »

Tak se mi to podarilo konecne najit. V navodu o nastaveni displeje neni ani pismenko a to "lc d5" me trklo az ted. Dal jsem tam 8 a je to o dost lepsi.
Skoda toho podsviceni, kdyz to ma USB, tak se to mohlo napajet cele z nej.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: W-8681

Post by ok1djo »

OK1LOL wrote:Dneska mi prisla meteostanice postou.Bohuzel se mi moc nezda kontrast displeje, je jen par uhlu ze kterych je videt dobre :( Jak to ukazuje vam?
kontrast displeje se da regulovat (tusim sedm kroku) - je to nekde kolem nastavovani datumu, standartne tam je D1, da se zvednout na D7
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: W-8681

Post by OK1ALX »

ok1djo wrote:kontrast displeje se da regulovat (tusim sedm kroku) - je to nekde kolem nastavovani datumu, standartne tam je D1, da se zvednout na D7
jsou tam stupne 1-8 a je to po tapnuti na udaj o case :)
Libor, OK1ALX
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: W-8681

Post by ok1lpd »

Nevíte někdo náhodou, jestli nejde nějakým programem posílat i předpověď. V cumulusu se dá předpověď zatrhnou, pak se zobrazuje v hl. stránce, ale nenašel jsem nikde, kde by to šlo odesílat do éteru. Kde je jaké počasí je určitě dobré, ale předpověď by byla bomba.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: W-8681

Post by ok1mx »

ok1lpd wrote:Nevíte někdo náhodou, jestli nejde nějakým programem posílat i předpověď. V cumulusu se dá předpověď zatrhnou, pak se zobrazuje v hl. stránce, ale nenašel jsem nikde, kde by to šlo odesílat do éteru. Kde je jaké počasí je určitě dobré, ale předpověď by byla bomba.
No, nevím... V CHMI mají mnohoprocesorovou mašinu a mraky vstupních dat, hromadu lidí k tomu a daří se jim předpověď na pár dní dopředu. Předpověď z W8681 je tak na úrovni panáčka nebo panenky. Z tohoto pohledu je to na úrovni deltakroužku, kde jeden nejmenovaný dává předpověď že tam má obláček tudíž bude ošklivo.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: W-8681

Post by ok1lpd »

OK1MX wrote:
ok1lpd wrote:Nevíte někdo náhodou, jestli nejde nějakým programem posílat i předpověď. V cumulusu se dá předpověď zatrhnou, pak se zobrazuje v hl. stránce, ale nenašel jsem nikde, kde by to šlo odesílat do éteru. Kde je jaké počasí je určitě dobré, ale předpověď by byla bomba.
No, nevím... V CHMI mají mnohoprocesorovou mašinu a mraky vstupních dat, hromadu lidí k tomu a daří se jim předpověď na pár dní dopředu. Předpověď z W8681 je tak na úrovni panáčka nebo panenky. Z tohoto pohledu je to na úrovni deltakroužku, kde jeden nejmenovaný dává předpověď že tam má obláček tudíž bude ošklivo.

Mašinku mají drahou, kolikrát jim to taky nevyjde, normální meteostaničky předpovídají 12hodin dopředu, některé 24. To přece stačí, ne? Podívej se, jakou hodnotu tlaku pouští WX do éteru. Jsou od sebe kousek, rozdíl mezi sebou skoro 10hPa. To je taky informace na nic, takže bych doporučoval pořádně nastavit, WX kolem Brna naprosto super. Co se týče předpovědi, proč si lidé kupují meteostanice a barometry? Nehledě na to, že na kenwoodu by jsi to stejně neviděl, takže by tě to neobtěžovalo, ale na netu či UI by to bylo vidět. Dokud nebude program, který to bude umět, tak je to stejně debata o ničem...M.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: W-8681

Post by ok1mx »

ok1lpd wrote:
OK1MX wrote:
ok1lpd wrote:Nevíte někdo náhodou, jestli nejde nějakým programem posílat i předpověď. V cumulusu se dá předpověď zatrhnou, pak se zobrazuje v hl. stránce, ale nenašel jsem nikde, kde by to šlo odesílat do éteru. Kde je jaké počasí je určitě dobré, ale předpověď by byla bomba.
No, nevím... V CHMI mají mnohoprocesorovou mašinu a mraky vstupních dat, hromadu lidí k tomu a daří se jim předpověď na pár dní dopředu. Předpověď z W8681 je tak na úrovni panáčka nebo panenky. Z tohoto pohledu je to na úrovni deltakroužku, kde jeden nejmenovaný dává předpověď že tam má obláček tudíž bude ošklivo.

Mašinku mají drahou, kolikrát jim to taky nevyjde, normální meteostaničky předpovídají 12hodin dopředu, některé 24. To přece stačí, ne? Podívej se, jakou hodnotu tlaku pouští WX do éteru. Jsou od sebe kousek, rozdíl mezi sebou skoro 10hPa. To je taky informace na nic, takže bych doporučoval pořádně nastavit, WX kolem Brna naprosto super. Co se týče předpovědi, proč si lidé kupují meteostanice a barometry? Nehledě na to, že na kenwoodu by jsi to stejně neviděl, takže by tě to neobtěžovalo, ale na netu či UI by to bylo vidět. Dokud nebude program, který to bude umět, tak je to stejně debata o ničem...M.
1. Proč si to lidi kupují: Částečně pro zábavu, částečně pro to, aby měli grafy teplot a.t.d. Jistě je pár těch, kteří si to koupí i proto, že je na krabici napsáno, že to umí předpovídat počasí. Proč lidi chodí ke kartářkám a nechají si věštit ze skleněné koule? Asi takovou vypovídací úroveň má předpověď počasí z jednoho bodu. Ano, za jistých okolností se dá usoudit, že když tlak stoupá, bude hezky, když klesá, bude ošklivo, ale to nemá nic společného s předpovědí počasí.

2. to že mají na CHMI drahou mašinku která dokáže něco spočítat je jedna věc, druhá je ta, že ta mašinka se musí nakrmit neuvěřitelným množstvím dat z desítek meteostnic, výškových balónů, družic, mít statické modely terénů a.t.p A i tak dokážou predikovat počasí s 90% pravděpodobností tak na dva dny dopředu. předpovídat počasí na základě 3 čidel je proto stejné jako ty karty nebo skleněná koule.

- Jak jsem řekl, zastávám trend, kvality před kvantitou. Lepší mít méně dat, ale přesnějších, než meteostanice co 10km s nesmyslnými výsledky. Uvažuji, že OK1MX-6 vypnu, protože 12km ode mne je LKPD a i když se snažím o to, aby data byla přesná vím že se mi to moc nedaří. Ono totiž udělat meteostnici tak, aby odpovídala meteorologickým standardům není žádná prča. Třeba u 8681 to ani pořádně nejde. Vítr by se měl měřit v pěti metrech, teplota ve dvou, a kabely nejsou dostatečně dlouhé. Pak má hrozně malý radiační štít, tak že když na ní posvítí sluníčko teplota lže. Dá se to vyřešit, ale kdo bude dělat speciální meteorologickou budku, prodloužit kabely... Myslím, že by bylo užitečné, kdyby nám Milan OK2AF co by meteorolog profesionál udělal nějaký návod, nebo postup, jak by to mělo správně všechno být a jak se vyvarovat největších chyb.... protože meteorologie je věda se vším všudy a když se dá něco udělat dobře, proč se o to nepokusit.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: W-8681

Post by ok1lpd »

Ahoj, vůbec jsem nemluvil o tvé 6, ale WX na západě...Jinak info o stavu hladiny řek je super, Comák zase zabodoval...Moc se mi to líbí...Já mám WX 2OOO od Wima, vypadá stejně jako ta tvoje a tlak nastavit jde bez problémů...Nastavená je podle Libuše a dlouhodobý max. rozdíl tak půl hPa. Dokonce mám jednu malou v kuchyni za 1000 a taky s tlakem nekecá..No a s tím měřením v jaké výšce, když jsme u té Libuše, tam jak vítr tak teplotu měří ve 2m. Tak jak to teda má být? M.
ok2af
Posts: 25
Joined: Sat 07. Mar 2009 12:06:31
Contact:

Re: W-8681

Post by ok2af »

ok1lpd wrote:Ahoj, vůbec jsem nemluvil o tvé 6, ale WX na západě...Jinak info o stavu hladiny řek je super, Comák zase zabodoval...Moc se mi to líbí...Já mám WX 2OOO od Wima, vypadá stejně jako ta tvoje a tlak nastavit jde bez problémů...Nastavená je podle Libuše a dlouhodobý max. rozdíl tak půl hPa. Dokonce mám jednu malou v kuchyni za 1000 a taky s tlakem nekecá..No a s tím měřením v jaké výšce, když jsme u té Libuše, tam jak vítr tak teplotu měří ve 2m. Tak jak to teda má být? M.
Teplota se měří standartně ve 2m nad zemí, vítr by měl být 10m nad terénem, srážky asi 1 metr nad zemí. Samozřejmě ne vždy a každý má možnost to takto umístit, ale pokud to jde tak aby čidla nebyly stíněny okolnímy předměty, stromy budovami apod. Co se týče teploty tak se samozřejmě neměří na slunci, ale ve stínu, ikdyž radiační štít , nebo meteorologická budka by měla být na volném prostranství , tudíž pokud možno osvětlená celý den sluncem a tak aby kolem mohl volně proudit vzduch. Jak píše Míla zřejmě u té W-8681 dochází nedostatečnou velikostí a horší ventilací k přehřívání a měření vyšší teploty. Nutností je aby byl štít z čistě bílé barvy, právě kvůli odrážení slunečních paprsků. Na druhou stranu možná právě ale u těchto meteostanic bude výhodnější umístit teplotu do vyšší výšky tak, aby bylo čidlo lépe ventilováno a nedocházelo k přehřívání.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest