Detekce blesků

m23
Posts: 39
Joined: Sat 16. May 2009 23:56:06
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by m23 »

Ahoj,
jelikoz se s neuveritelnym rusenim take potykam, reseni mne zaujalo. Je pomerne jednoduche, az genialni. Celkem bych to zkusil, jen se bojim, ze ruseni,ktere tu mam nepochazi ode me. Je to sum mesta. Tak nevim jestli by to k necemu bylo. Jake mate zkusenosti s rusenim obecne?
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by ok1mx »

Co jsem vysledoval, tak tady kde sedím je rušení na VLF naprosto extrémní. Když jsem si vzal na zkoušku přijímač sem, bylo to pkelo. Připisuji to tomu, že tu trvale jede spínaný zdroj 12V/40A, jeden server, dva NTB, 24 portový switch, 5 portový switch, router, 2x Mikrotik a spousta příslušných malých spínaných zdrojů, které tady ten Houston krmí. O 20m dále už je klid. Podle mých zkušeností se bordel táhne po jakémkoli 220V vedení, když jsem měl v preampu sluchátka a chodil s anténou velmi dobře jsem poznal, kde je pod fasádou nebo v zemi kabel, fungovalo to jako minohledačka. Podotýkám, že používám ortogonální loop, s feritovými tyčemi se to může chovat jinak, zatím jsem se nedokopal je objednat. Jelikož se úroveň signálu zmenšuje se čtvercem vzdálenosti, předpokládal bych, že nejvíce bude vadit nejbližší okolí. t.j. situace v největší blízkosti antény. Samozřejmě extrémy (jiskření trolejí u vlaku či tramvaje) určitě anténa zaregistruje na stovky metrů, ale není to ten klasický kontinuální šum. Zatím ze solárů nejedu, napájím to z lineárního zdroje a na kabelu i prodlužováku mám navlečených asi šest feritů. O víkendu chci zkusit jet jen z akumulátoru, jestli se situace změní.
m23
Posts: 39
Joined: Sat 16. May 2009 23:56:06
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by m23 »

To by stálo za test. Já to zkoušel na různých místech ve městě i mimo něj. Máme tu poměrně rozlehlé nádraží a řekl bych, že to jde z troleje. Nad městem byl panenský klid. Spínané zdroje jsou jasné, taky jich tu pár bude, u sousedů také. Už mám místo na vesnici, kde pásmo vypadalo o poznání lépe. Ale pokud by pomohlo bluetooth řešení a TOA by zůstala doma, bylo by to nejlepší.
Jedu na ferity a neřekl bych, že co se týka rušení mělo by to vliv. Spíš jde o to, že anténa je daleko menší. Co ten nový board? Má ho někdo? Je rušení více pod kontrolou?
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by ok1mx »

Jinak je nová verze pro linux : LT Ver. 18 (nevím jestli je to i pro PCB6, s PCB4 chodí)
http://www.blitzortung.org/Documents/tracker_Linux.c
m23
Posts: 39
Joined: Sat 16. May 2009 23:56:06
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by m23 »

Zkusim zkompilovat pro NSLU2, na kterem to provozuji. Vis, jake to prinasi zmeny?
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by ok1mx »

m23 wrote:Zkusim zkompilovat pro NSLU2, na kterem to provozuji. Vis, jake to prinasi zmeny?
Netuším
m23
Posts: 39
Joined: Sat 16. May 2009 23:56:06
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by m23 »

myslim novou verzi, ne kompilaci na NSLU2 :-)
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by ok1mx »

m23 wrote:myslim novou verzi, ne kompilaci na NSLU2 :-)
ještě jednou.... netuším (NLSU2 nepoužívám)
m23
Posts: 39
Joined: Sat 16. May 2009 23:56:06
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by m23 »

Tak nic

To na co jsem se ptal bylo to, co přináší nový tracker. Tady to je. Bohužel pouze německy:
1. Er sendet direkt an den neuen Server und nicht mehr an den alten.
2. Es wird nun auch die Höhe (Altitude) übertragen, nicht nur Latitude und Longitude.
3. Die Amplitudenwerte werden jetzt genormt (zwischen -1.000000 und 1.000000) übertragen, sodass unterschiedliche Auflösungen bei den AD-Wandlern keine Rolle für die Berechnung der Stromstärke mehr spielen.
4. Er enthält eine neue verbesserte Maximumberechnung, dadurch werden die Zeitpunkte verbessert ermittelt.
5. Er unterstützt nun die Baudraten 4800, 9600, 19200, 38400 (wird ab Firnware 23 ebenfalls von der Auswerterplatine unterstützt).
6. Ein Bug für altere Kernel-Versionen (zu viele Zombi-Prozesse) wurde beseitigt (Danke an Tim!).
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: Detekce blesků

Post by ok2xdu »

Lidičky,
nevíte co prováděj kluci německý ? Vypadá to, že odřízly všechny linux_trackery. Budiž, ale asi došlo ke změně init sekvence a ani po 2 hodinách laborování se mi to na nové verzi nepodařilo rozjet.
Jede vám to někomu ? Jak má ta startovací sekvence vypadat ?
Dík.
J.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests