OK0BNJ

Post Reply
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

OK0BNJ

Post by ok1lpd »

Ahoj všem, tak jsme konečně změnili anténu na tomto převaděči. Docela se zvýšil dosah, tak prosím zkoušejte. 438.775MHz, -7,6MHz, CTCSS RX, TX 88.5Hz, QTH Kozlov u Milevska. Výhledově bude připojen do echolinku. 73! Michal
Last edited by ok1lpd on Sat 07. Jan 2012 7:05:15, edited 1 time in total.
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: OKBNJ

Post by OK1MHK »

Ahoj Michale, dobrá práce, v Klatovech slyším S 1-2 , bohužel neotevřu. Ant x-50 / 20W . Otestuji z mobilu...
Honza OK1MHK
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: OKBNJ

Post by ok1mx »

U Pardubic sice po BNJ nemám ani tuchy, ale úspěšně prolejzají stanice pracující přes BNJ do OK0BCN. Např. teď 18:33 tam poslouchám monolog OK1LPD, podle APRS jede v okolí Netvořic.
OK4PZ Petrbudvar
Posts: 10
Joined: Fri 05. Jun 2009 18:50:37
Contact:

Re: OKBNJ

Post by OK4PZ Petrbudvar »

Ahoj,
Úspěšně prolejzají z toho důvodu, že na BCN nefunguje dobře dual squelch.
PZ
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: OKBNJ

Post by ok1lpd »

OK1MX wrote:U Pardubic sice po BNJ nemám ani tuchy, ale úspěšně prolejzají stanice pracující přes BNJ do OK0BCN. Např. teď 18:33 tam poslouchám monolog OK1LPD, podle APRS jede v okolí Netvořic.
...absence vstupního CTCSS na ok0bcn. Pokud by tam byl a jiný než 88.5Hz, pak by se toto nedělo.
P.S.: aspoň je na bcn také provoz ;)
73! Michal
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: OKBNJ

Post by ok1mx »

Na jednu stranu je to pravda. Na druhou stranu, komunikoval někdo s VO OK0BCN ohledně záměru že se na stejném kmitočtu bude pouštět jiný převaděč, aby se na to dejme tomu připravil, třeba tím, že zapne CTCSS? Nebo jaký na to má názor? Co nechceš aby jiní činili Tobě, nečiň ostatním. Včera jsem ohledně BNJ slyšel cituji: "hlavně že nám to funguje a komu se to nelíbí, ať si trhne nohou". Nejsem přesvědčen, že tohle je optimální přístup.

Nicméně dnes ráno jsem jel do práce od cca 50km hradecké až do Prahy jsem spolehlivě nahazoval oba převaděče. t.j. i když budou odděleny CTCSS tak bude při provozu obou převaděčů docházet ke kolizím, zejména u stanic pracujících ve středočeské pánvi. Naštěstí na obou převaděčích je minimální provoz, pravděpodobnost, že pojedou oba současně je relativně malá a ještě menší, že v tu dobu bude jedna z komunikujících stanic v oblasti překryvu, tak že podle mne k problémům nebude docházet často.

Nechci, aby to vyznělo tak, že mám něco proti BNJ, naopak, zaplať bůh za každý další převaděč.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: OKBNJ

Post by ok1lpd »

[quote="OK1MX"]Na jednu stranu je to pravda. Na druhou stranu, komunikoval někdo s VO OK0BCN ohledně záměru že se na stejném kmitočtu bude pouštět jiný převaděč, aby se na to dejme tomu připravil, třeba tím, že zapne CTCSS? Nebo jaký na to má názor? Co nechceš aby jiní činili Tobě, nečiň ostatním. Včera jsem ohledně BNJ slyšel cituji: "hlavně že nám to funguje a komu se to nelíbí, ať si trhne nohou". Nejsem přesvědčen, že tohle je optimální přístup.

quote]
Nevím, ale v tvém předchozím příspěvku jsi psal, že jsi slyšel můj monolog, ale já tohle neřekl, i když to tak tebou vyznívá a vztahuje se na mou call. O telekomunikačním tajemstí tu ani nemluvím. Byl bych rád, kdyby jsi to uvedl na pravou míru.


Jinak s VO OK0BCN byla komunikace i s doporučením zapnutí CTCSS, bohužel je zaneprázdněn a prostě na to nemá čas, stačilo by údajně přestřihnout jednu propojku. Co se týče kolize, tak např. DB0LAU tu byla první a jede na stejném kmitočtu jako OK0BHJ a také to nikomu nevadí. Prostě když se někdo nachází mezi převaděči na stejném kmitočtu, tak dokud nebudou mít různé vstupní CTCSS, tak k těmto kolizím docházet prostě bude a nic s tím dotyčný nenadělá. A že bude provoz na obou současně bych už vůbec neřešil.

73! Michal
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: OKBNJ

Post by ok1mx »

ok1lpd wrote:
OK1MX wrote:Na jednu stranu je to pravda. Na druhou stranu, komunikoval někdo s VO OK0BCN ohledně záměru že se na stejném kmitočtu bude pouštět jiný převaděč, aby se na to dejme tomu připravil, třeba tím, že zapne CTCSS? Nebo jaký na to má názor? Co nechceš aby jiní činili Tobě, nečiň ostatním. Včera jsem ohledně BNJ slyšel cituji: "hlavně že nám to funguje a komu se to nelíbí, ať si trhne nohou". Nejsem přesvědčen, že tohle je optimální přístup.

quote]
Nevím, ale v tvém předchozím příspěvku jsi psal, že jsi slyšel můj monolog, ale já tohle neřekl, i když to tak tebou vyznívá a vztahuje se na mou call. O telekomunikačním tajemstí tu ani nemluvím. Byl bych rád, kdyby jsi to uvedl na pravou míru.


Jinak s VO OK0BCN byla komunikace i s doporučením zapnutí CTCSS, bohužel je zaneprázdněn a prostě na to nemá čas, stačilo by údajně přestřihnout jednu propojku. Co se týče kolize, tak např. DB0LAU tu byla první a jede na stejném kmitočtu jako OK0BHJ a také to nikomu nevadí. Prostě když se někdo nachází mezi převaděči na stejném kmitočtu, tak dokud nebudou mít různé vstupní CTCSS, tak k těmto kolizím docházet prostě bude a nic s tím dotyčný nenadělá. A že bude provoz na obou současně bych už vůbec neřešil.

73! Michal
Uvádím na pravou míru: Ne Ty jsi to opravdu neřekl, tohle zaznělo na jiném převaděči a call uvádět nebudu. Rozhodně jsem to nenapsal s cílem někoho pranýřovat, spíš mi šlo o to, poukázat na trend, který se v poslední době docela rozmáhá a vůbec se mi nelíbí. Místo toho aby lidi byly rádi, že nové převaděče vznikají, vytváření se skupinky, které se trefují do díla ostatních kritizují že to či tamto chodí blbě, nám to chodí skvěle a hledají problémy tam, kde nejsou, místo toho, abychom všichni táhli za jeden provaz a pokud možno si navzájem pomáhali. Každý VO má jiné možnosti, technické schopnosti či jiné možnosti přístupu na zajímavé lokality. Je hrozně lehké kritizovat cizí práci či dílo, mnohem těžší je nabídnout pomocnou ruku či asertivně přistoupit k řešení kolizí a konfliktů.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: OKBNJ

Post by ok1lpd »

Na BNJ se vyměnil duplexer a přidal předzesilovač, který rapidně zvýšil použitelnost pro slabší stanice. TNX ok1mx a ok1mhk.
Má také echolink....Díky všem za spolupráci..M.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 14 guests