Úmyslné rušení na OK0E

Post Reply
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Úmyslné rušení na OK0E

Post by ok1udi »

Nevím jestli pobrekávám na jednom ze správných míst, ale co kdyby to tu četl někdo kdo by se chtěl zúčastnit.

Na převaděči OK0E se občas objevují „klapálci“ (asi i jinde, ale já jiný neslyším). Nyní se tu objevil borec který často obtěžuje trvalým zaklíčováním s namodulovaným brumem (nebo subtónem). Trvalé zaklíčování má vedlejší účinky – každý kdo býval na převaděči trvale na poslechu tak své rádio umlčí. Výsledek – umrtvený převaděč, zbytečně spálená elektrika (pokud své rádio umlčel jinak než vypnutím). No napadlo mne založit email ok0e@seznam.cz (adresu jsem volil tak, aby nikdo nemusel hledat kde ji má napsanou), snad mne sysop, nebo provozovatel převaděče za to použití volacího znaku „nezmární“ . No a konečně proč tu blábolím – prosím na tuto adresu zprávy o poslechu (včetně údajů o kvalitě signálu a času), a hlavně odposlechu na vstupu převaděče (včetně aspoň hrubého azimutu od těch co používají směrovku). Opakované zaslání zprávy včetně času může být použitelné pokud někdo tu neplechu dělá z práce (směna, šichta v sobotu nebo v neděli). Když se těch zpráv sejde víc – snad bude možné tu jehlu v kupce sena dohledat fyzicky. Dík 73 všem B.
OK1AEB
Posts: 2
Joined: Wed 14. Jul 2010 18:32:59
Jméno: K.Balej
Contact:

Re: Úmyslné rušení na OK0E

Post by OK1AEB »

Ano, ty samé problémy máme i na OK0K. Těch rušilů je více. Jeden je z mého QTH JO70AD směrem 304 st. což je směr na Chomutov. Používá horizontální polarizaci.
Zaruší jen slabé stanice, na ty z okolí Kladna nemá. Také bych rád, kdyby se někdo se směrovkou podíval na kroužek, který na OK0K je v 7.45 , 12.15 a v 19.45

S díky OK1AEB
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests