Antena do hor ?

Post Reply
ok2ulq
Posts: 24
Joined: Fri 13. Mar 2009 22:38:05
Contact:

Antena do hor ?

Post by ok2ulq »

Ahoj ,potrebuji antenu do "tezkych" horskych podminek. Mam kispozici obal z profi kathrein anteny nmt. Nemate nekdo uz za sebou pokus dovnitr nacpat 2m ? Idealne neco bez radialu. Pripadne jiny tip na mechanicky vyhovujici provedeni . ?
OK1LOL
Administrátor

Re: Antena do hor ?

Post by OK1LOL »

S OK1COM jsme zdarne vyzkouseli slim jim. Je velmi uzkopasmova, takze se hodi i do mist se silnym radiovym smogem jako je napriklad Strahov, kde rok docela pekne fungovala. My jsme pohoreli na mechanickem provedeni, ale to by nemel byt tvuj problem.Ale kdyz jsme chteli vyrobit novou antenu vic mechanicky odolnou, tak jsme narazili na necekany problem. Nepodarilo se nam sehnat 300ohm dvojlinku ze ktere je anena udelane :cry: Kdyby jste nahodou mel prebyvajici 3m teto dvojlinky doma, tak se hlasime ;)
ok1hra
Posts: 72
Joined: Mon 27. Apr 2009 21:03:28
Contact:

Re: Antena do hor ?

Post by ok1hra »

OK1LOL wrote:S OK1COM jsme zdarne vyzkouseli slim jim. Je velmi uzkopasmova, takze se hodi i do mist se silnym radiovym smogem jako je napriklad Strahov, kde rok docela pekne fungovala. My jsme pohoreli na mechanickem provedeni, ale to by nemel byt tvuj problem.Ale kdyz jsme chteli vyrobit novou antenu vic mechanicky odolnou, tak jsme narazili na necekany problem. Nepodarilo se nam sehnat 300ohm dvojlinku ze ktere je anena udelane :cry: Kdyby jste nahodou mel prebyvajici 3m teto dvojlinky doma, tak se hlasime ;)
300 ohm dvojlinka roste tady http://www.dx-wire.de/brit/bandleitung.htm ;)
ok2mo
Posts: 33
Joined: Sun 19. Apr 2009 22:31:06
Jméno: Marcel
Location: JN88TW
Contact:

Re: Antena do hor ?

Post by ok2mo »

Jejda,jestli je to ta stara dvojlinka,co se používala dřív k televizi,tak tu jsem tento týden vyhodil...cca 20 metru.
OK1LOL
Administrátor

Re: Antena do hor ?

Post by OK1LOL »

ok2mo wrote:Jejda,jestli je to ta stara dvojlinka,co se používala dřív k televizi,tak tu jsem tento týden vyhodil...cca 20 metru.
Tak to je presne ona :D
ok2mo
Posts: 33
Joined: Sun 19. Apr 2009 22:31:06
Jméno: Marcel
Location: JN88TW
Contact:

Re: Antena do hor ?

Post by ok2mo »

ok2mo wrote:Jejda,jestli je to ta stara dvojlinka,co se používala dřív k televizi,tak tu jsem tento týden vyhodil...cca 20 metru.
Tak nic není ztraceno...Dnes jsem byl na baráku a ještě ten kontejner s bordelem nevyvezli,tak jsem tu dvojlinku zachránil...Napiš mě email a pošlu ti fotku,jestli je to ono...
OK1VZ
Posts: 1
Joined: Wed 08. Apr 2009 15:46:02
Contact:

Re: Antena do hor ?

Post by OK1VZ »

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests