První oprava VX8R - špatný kontakt repro

Post Reply
ok1pt
Posts: 20
Joined: Thu 02. Jul 2009 20:52:37
Contact:

První oprava VX8R - špatný kontakt repro

Post by ok1pt »

Zdravím,
u VX8R se mi projevila závada. Trošku to bylo patrné už když byla stanice nová, ale časem se to zhoršilo tak, že to už vyžadovalo řešení. Šlo o špatný kontakt reproduktoru. Projevy jako typický "studeňák" - při tiché reprodukci se hlasitost náhodně měnila a občas skoro utichla. Muselo se to "prošťouchnout" zesílením a puštěním pořádného signálu, nebo stanici trošku pomačkat v ruce, to pomáhalo taky. Jelikož výstup na sluchátka touto vadou netrpěl, usoudil jsem, že to bude špatný kontakt reproduktoru, že asi tam není připájen, ale jen připojen nějakými pružnými elementy a ty jsou málo pružné.
Otevření stanice bylo prosté. Odšrouboval jsem knoflík DIAL a prstýnek konektoru příslušenství, samozřejmě i anténu a sundal gumovou krytku. Dále stačilo vyšroubovat 2 šroubky v prostoru pro baterie. Hliníkové šasi jsem jemně páčil naspodu stanice ven z obalu a velmi snadno se poddalo, takže se celá stanice vysunula z pouzdra. Nikde nic nevypadlo, vše bylo dobře přiděláno buď na krytu, nebo na šasi stanice. A skutečně, kontakty k repro jsou řešeny dvěma docela slabými plíšky, které jen tak tak pruží. Tož jsem je napružil, "co se do nich vešlo", tj. cca o 2 mm, a stanici zase zassembloval. Sborka nebyla o nic složitější než rozborka, nikde žádná zrada. A stanice od té doby hraje bez nadsázky lépe než nová. Při použití kvalitních nástrojů dle mne není ani poznat zásah vevnitř, takže by neměla být porušena záruka.
Třeba se moje zkušenost bude někomu hodit, proto jsem to jsem napsal.
Zdraví a 73, Pavel OK1PT
ivo76
Posts: 12
Joined: Mon 13. Apr 2009 21:06:28
Contact:

Re: První oprava VX8R - špatný kontakt repro

Post by ivo76 »

Díky Pavle, Tvoje zkušenost se může vždycky hodit.

Ivo, ok2shi
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests