Nabijeni Li-Ion v Yaesu FT-60

Post Reply
RonyZlin
Posts: 1
Joined: Thu 18. Mar 2010 0:33:30
Jméno: Rony
Contact:

Nabijeni Li-Ion v Yaesu FT-60

Post by RonyZlin »

Bezhlave jsem zakoupil akumulator do FT-60 a ted jsem zjistil, ze je to Li-Ion. Puvodni pack je Ni-Mh. Otazka zni, jestli ma FT-60 nejakou nabijeci automatiku? A pokud ano, jestli pujde ten novy akumulator moc rychle do kytek, pokud to budu nabijet primo ve stanici. Pokud vim, tak Li-Ion ma jinou nabijeci charakteristiku.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Nabijeni Li-Ion v Yaesu FT-60

Post by ok2jkd »

RonyZlin wrote:Bezhlave jsem zakoupil akumulator do FT-60 a ted jsem zjistil, ze je to Li-Ion. Puvodni pack je Ni-Mh. Otazka zni, jestli ma FT-60 nejakou nabijeci automatiku? A pokud ano, jestli pujde ten novy akumulator moc rychle do kytek, pokud to budu nabijet primo ve stanici. Pokud vim, tak Li-Ion ma jinou nabijeci charakteristiku.
Nema zadnou nabijeci "automatiku", pri napajeni 13,8V nabiji baterii trvale 200mA, nevim jak Li-Ion, ale napr. Li-Pol bych si tam za techto podminek netroufl dat ani omylem, z toho by byl pozar zcela jisty. :)
Takze Li-Ion a Li-Pol klidne, ale pouze nabijeny v nabijecce tomu urcene, v zadnem pripade nabijet ve stanici.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Nabijeni Li-Ion v Yaesu FT-60

Post by OK2ZO »

Obvykle maji Lithiovky ridici elektroniku primo v packu..
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Nabijeni Li-Ion v Yaesu FT-60

Post by ok2jkd »

Ty co pouzivam ja, urcite nemaji ;) a na ty ostatni bych se nespolehal.
User avatar
benghi
Posts: 15
Joined: Sun 10. May 2009 19:36:53
Location: Letovice
Contact:

Re: Nabijeni Li-Ion v Yaesu FT-60

Post by benghi »

Bude výbuch a pěkný ohníčky. To mám rád, jsem pyroman ;-).

Teď vážně. LiPol i LiIon potřebují odpovídající nabíjecí hardware, jinak hoří velmi jasným plamenem. Vhodné nabíječe lze sehnat v různých modelářských shopech. Je možný, že je vnitřně rádio nachystaný na obě varianty, ale v tom pádě by nějak muselo mít udělanou detekci. Jestli je ten akupak originál od výrobce k FT-60, pak bych to zkoumal. V opačným pádě je to potřeba nabíjet mimo TRX.
-.. . ok2scs/ok2sky
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests