Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

User avatar
OK1BF
Posts: 43
Joined: Fri 06. Mar 2009 18:42:06
Location: Pardubice, JO70VA
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by OK1BF »

OK1MX wrote:
OK1LOL wrote:
krtek wrote: A pro TS-2000 u mně mluví plná ovladatelnost na počítači, což dost preferuji. Zase IC-746 resp. 7400 je prý poněkud odolnější...
Jen jestli si nepletes ovladani TRCV z PC s remote ovladanim. Propojit radio s PC a ovladat jeho funkce muzes na IC i KNW. Jina kapitola je remote ovladani, coz muze byt ovladani pres jinou vysilacku (napriklad TH-D7) nebo pres internet. Tam to ma kenwood pekne vychytane.
Jeste trochu info ohledne verzi icomu.
IC746pro=IC7400. Jedna se o stejne DSP radio do ktereho nejdou dat filtry jelikoz je tam misto toho DSP. Prijemna funkce je dekodovani RTTY primo na displeji.
IC746- je starsi verze IC746PRO(IC7400) ktera je skutecne odolnejsi, ale musis tam dokoupit filtry coz neni mala investice.
IC7400 trpi diky nedostatecnemu chlazeni na poruchy budice koncovych tranzistoru v PA (to jsem minule zapomel napsat, protoze ja jsem s tim zatim problem nemel)
Někomu jsem kdysi pomáhal rozcházet remote pracoviště s ICOMem (už přesně nevím co to bylo jestli 746, 756, nebo 7000) a narazili jsme na to, že pomocí remote (myslím teď ovládání z PC) nejsou dostupné všechny volby a čtení online dat (S-METR, ALC, PWR) bylo dost pomalé. Jako zásadní třeba to, že rádio nejde z PC vypnout ani zapnout. Druhá věc je, že ICOM pořád prosazuje ten svůj C-IV interface... nebo že by už přešli na RS232?
Mám ICOM 7000, dálkově nejde vypnou a ni zapnout.
Roman, OK1BF
krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

Tak vyhrál Kenwood. Už mi to stojí na stole, a je to nádherná mašina :-)
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by ok1mx »

krtek wrote:Tak vyhrál Kenwood. Už mi to stojí na stole, a je to nádherná mašina :-)
tak ať slouží... :-)
krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

Tak zatím jsem si tam teprve nadatloval odskoky, různé převaděče a direkty plus jsme na tom s kolegou zkušebně udělali dvě spojení na Slovensko. Prostě teprve si to dost nesměle osahávám. A na střechu vyhrál GAP titan DX plus klasická třímetrová bílá hůl od Diamondu.

Jen ten Kenwood množstvím čudlíků trochu připomíná řízení raketoplánu. No, v následujících letech budu mít o zábavu postaráno, byť k tomu mám i český návod... Zatím jsem na tom našel jen jedinou chybu, a to že neuměli (nebo nechtěli) sloučit anténu na 144 / 430 do jednoho konektoru tak tam musím dát přepínač, a na jednu tu anténu navíc z nějakého podivného důvodu použili N konektor. Na ostatních jsou klasické PL. No, každý výrobce má zkrátka své podivné libůstky...

Teď se hlavně snažím uchodit ovládací software na Apple, což taky není sranda. Vše je totiž dělané pro Windows. Takže to budu provozovat v Mac OsX 10.6.5 pod CrossOverem, a o propojení se postará převodník sériový port / USB. Bojuji ale s nastavením COM portů, protože to je věc kterou Apple nikdy nepoužívalo a uchodit na něm ty windowsí speciality je občas docela sranda...

V každém případě ještě jednou všem díky za různé rady a tipy při rozhodování.
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by ok2slc »

...a na jednu tu anténu navíc z nějakého podivného důvodu použili N konektor.
Já bych spíš řekl, že z nějakého podivného důvodu jej nepoužili na 2m výstup...
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by ok1mx »

krtek wrote:Tak zatím jsem si tam teprve nadatloval odskoky, různé převaděče a direkty plus jsme na tom s kolegou zkušebně udělali dvě spojení na Slovensko. Prostě teprve si to dost nesměle osahávám. A na střechu vyhrál GAP titan DX plus klasická třímetrová bílá hůl od Diamondu.

Jen ten Kenwood množstvím čudlíků trochu připomíná řízení raketoplánu. No, v následujících letech budu mít o zábavu postaráno, byť k tomu mám i český návod... Zatím jsem na tom našel jen jedinou chybu, a to že neuměli (nebo nechtěli) sloučit anténu na 144 / 430 do jednoho konektoru tak tam musím dát přepínač, a na jednu tu anténu navíc z nějakého podivného důvodu použili N konektor. Na ostatních jsou klasické PL. No, každý výrobce má zkrátka své podivné libůstky...

Teď se hlavně snažím uchodit ovládací software na Apple, což taky není sranda. Vše je totiž dělané pro Windows. Takže to budu provozovat v Mac OsX 10.6.5 pod CrossOverem, a o propojení se postará převodník sériový port / USB. Bojuji ale s nastavením COM portů, protože to je věc kterou Apple nikdy nepoužívalo a uchodit na něm ty windowsí speciality je občas docela sranda...

V každém případě ještě jednou všem díky za různé rady a tipy při rozhodování.
Sloučit to nechtěli. TS2000 není primárně určená pro převaděčové kecálky, jelikož má SSB tak se předpokládá připojení YAGI anténních systémů. A tam se vícepásmové antény nepoužívají, naopak by vzniknul problém, jak zase ten jeden výstup rozdělit. Nicméně je lehká rada. Kup si diplexer. např.:
http://www.ddamtek.cz/index.php?cat=316 ... 20duplexer
z venku se dá objednat i levněji
Jinak souhlasím s 2slc... PL konektor je dobrý tak na KV, je to v podstatě banánek obalený plechem a na vyšších kmitočtech jsou jeho parametry katastrofální. S Jablkem Ti neporadím, mám zkušenosti pouze s WIN ;)
User avatar
benghi
Posts: 15
Joined: Sun 10. May 2009 19:36:53
Location: Letovice
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by benghi »

PL na 2m je dobrá volba, kvalitní PL bude chodit líp jak Nko. Vím, že po čechách běhá kýsi měření, který ukazuje pravej opak, ale tím se netřeba znepokojovat. Mluvím o PLku na pertinaxu, nebo ještě líp teflonu, ne ten sajrajt z GESu či GM. 2m je probůh VHF. Nko začne mít výhody až nad 400MHz, ale ono se používá v čechách už i na VHF jednoduše proto, že se tady PLka prodávají jen v podobě hroznýho a naprosto nepoužitelnýho hnoje, což ovšem výrobce na druhým konci světa neví a asi bude těžko něco upravovat na podivnou situaci v česku.

Duplexer doporučuji, je to lepší než něco přepínat, ale možná by bylo jednodužší sehnat na 2m krcku a na 70cm něco o trochu většího a točit to třeba takovým tím rotátorem od TV antény, co to prodávají vietnamci, alternativně takovou tou potvorou se synchronním motorem (což mám doma já a utáhne to VKV antény v pohodě). Směrovka je směrovka a když uvážím cenu bílý hole a duplexeru, ono řešení se směrovkama o moc dražší nebude.
-.. . ok2scs/ok2sky
krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

Asi ne, ale coby začátečník jsem zatím volil variantu bílá hůl, konkrétně Diamond X-300 s originál duplexerem od Diamondu, a GAP Titan DX. Důvodů proč jsem zvolil toto řešení je víc. Jednak to dávám na sedlovou střechu a jsem omezen prostorem i pochopením zbytku lidí v baráku, druhak nemám zkušenosti s drátovými anténami a nemám na ně úplně místo, a za třetí si prostě netroufám v tuto chvíli moc experimentovat se směrovkami.

Je mi jasné že to má i svá omezení, nicméně pro začátek mi řešení all in one přišlo jako optimální. Ale aspoň jsem nešetřil na kabeláži a narval jsem po celé délce tisícovkový Belden, a vše šlape docela dobře. I když zatím spíš lovím v éteru a poslouchám, jelikož jsem občas rád, když zatím vůbec identifikuju reporty některých lidí, natož abych je ze sebe sám nějak vykoktal.

Na druhou stranu ten Kenwood, byť se na první pohled jeví docela složitě, se ukázal být velmi logicky uspořádaným rádiem a v podstatě není problém se v něm orientovat. Takže zatím naprostá spokojenost. A třeba časem dojdu k tomu, že tam instaluji i něco jiného. A nebo shodím jednoho dne z motoru satelit, stejně tam dávají prd, a na motor vrazím třeba nějakou yaginu :D
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests