Kenwood TH-22 - channel mode - problém z niceho nic

Odpovědět
ok2pta
Jméno: Ondra

Kenwood TH-22 - channel mode - problém z niceho nic

Příspěvek od ok2pta » pon 03. říj 2011 0:12:36

Zdravím,
koupil jsem si z druhe ruky TH-22 Kenwooda. Fungoval OK, ale pred par dny jsem ho zapnul a na displeji sviti pouze CH-00 a nejde prepnout na nastavovani frekvence. Zkusil jsem podle manualu vymazat pameti, ale nepomohlo to - rucka se chova porad stejne. Nasel jsem zminku na navodech pro rozsireni rozsahu, ze se nesmi prerusit nejaka spojka, jinak rucka spadne do tohoto modu a nelze to vratit. Koupil jsem ji jiz rozsirenou, nijak jsem do ni nezasahoval a fungovala naprosto v poradku.

Resil jste jiz nekdo tento problem (TH-22/42)?
Uspesne ? Kolik stala oprava ?

Diky predem za postrehy a info

Ondrej
OK2PTA
OK1MX
Jméno: Milan
Kontaktovat uživatele:

Re: Kenwood TH-22 - channel mode - problém z niceho nic

Příspěvek od OK1MX » pon 03. říj 2011 9:44:09

Koukal jsem do archivu a zkus následující postup:

- vypni stanici
- stiskni CALL + POWER-ON
- Perpetinglem bys měl mít možnost listovat v položkách 1-14. Dojeď na položku 12 a přepni ji na OFF

snad to pomůže.

M.
ok2pta

Příspěvek od ok2pta » pon 03. říj 2011 16:39:57

Díky za pomoc a stávený čas, ale toto jsem přesně udělal, než jsem psal na fórum a dokonce i do ELIXu.
Našel jsem nějakou zmínku, že když s při rozšiřování rozsahu přestřihne nějaká propojka - snad W201 - tak se stanice dostane do tohoto módu a prý jinak než opravou u výrobce to nejde změnit, což mi připadá dost zvláštní...
Tak hledám někoho, komu se to stalo taky, jestli na to není nějaký "normální" řešení.

O.
ok2pta

Příspěvek od ok2pta » úte 04. říj 2011 23:12:19

Takže jsem si pomohl sám - po radě od Jiřího Hartiga z Elixu.

Stanici jsem otevřel a ač se pro rozšíření kanálů říká pouze přeštípnout propojku W202, našel jsem přeštípnutou i propojku W201 (stanici jsem kupoval z drhé ruky, úprava tam již byla provedena). Ta propojka W201 asi neměla účinek, dokud jsem na stanici omylem nezapl Channel Mode při experimentech s menu. Pak to zůstalo už pouze v módu volby kanálů podle paměti, nebylo možno zapnout zobrazení kmitočtu. Propojku W201 jsem obnovil zpět a stanici resetoval pomocí POWER + F.
Nyní už funguje tak, jak má. Doufám, že to pomůže i někomu dalšímu, pokud se ocitne v této situaci.

Ondra
OK2PTA
OK1MJO

Příspěvek od OK1MJO » stř 05. říj 2011 15:24:43

Zajimave, ze ti to spadlo do tohoto rezimu az po nejakem case kdyz uz si to pouzival.
Jakoby TRX mela nejakou vnitrni Lithiovku, ktera drzi nejake nastaveni/pameti a zkratka po letech uz napeti pokleslo natolik, ze "zaklicovani" (ci jine funkci kdy v TRX zafunguje DPS tak, ze s do RAMky/EEPROMky zacne neco zapisovat z lithiovky drzene pameti. Zkratka jakoby to spadlo az teprve pri nejakem vnitrnim procesi zapisu mezi RAM drzenou Litiovkou a FLASH/EEPROM...kdy je o fous vetsi odber z litiovky na par mikrosekund a to zrejme stacilo k mikrocasovemu poklesu a spadnuti "systemu".
Nevim jestli to tak je, ale uz jsem se setkal s TRX co maji cast flash binarky (bootloader) drzenej dobijeci Lio-polymerkou s tim, ze kdyz TRX nekdo otevre, tak mikrospinac s packovym perkem prerusi napajeni a z TRX je "tezitko" (ano.... me hrani si s MTM800E me stalo dost penez v servisu v Berline ).
Stejnym zpusobem jsou chranene vsechny vozidlovky TETRAPOL (kdyz by to nemeli, ani by firma co vyrabi TRX nedostala licenci, proto TETRAPOL TRX vyrabi jen 6 firem....narozdil od opensource TETRA.... 56 firem k minulemu roku).

Jde o to, ze kdyz je litiovka uz slaba a zapocne proces prehrati dat z litiovky drzenou RAMkou do ic EEPOM/FLASH, tak pri snizeni napeti behem tohoto "pracovniho" procesu ic dojde k vetsimu poklesu napeti nez s typicky dobrou baterkou.
Problemem navic je, ze ne vsechny takto chranene radiostanice/telefony maji nabijeci litiovku.
U jednoho typu telefonu, bratru stoji 62kKc, ma interni sifrovani b4096 via druhe datove CDS cislo....kazdy z nas ma na SIMce 3 cisla..hovorove/datove/faxove a to datove se da pouzit na VPN, kdysi davno jako modem, dnes hlavne na sifrovane telefony.... 9k6/14k2 ne vic na min...jeden timeslot oboustranne, nejde to udelat v EDGE/GPRS, jen i CDS. Bud mate ve smlouve napsana vsechna 3 cisla nebo vam operator nadiktuje vase 3 cisla. Sifrovaci kod a parametry CDS tam drzi RAMka, ale tentokrat drzena nejakou 1.6V Alkalicko-stribritou baterkou...knoflikovej clanek. Druhej litiovej nenabijeci drzi datum/cas/budik.
A taky ma ten Sagem nano spinace kdyz to chce nekdo otevrit...smazne RAMku a stihne smaznou bootloader flashe + PEROM s telefonnim seznamem (i kdyz i ten si telefon v pameti sifruje, zepta se na heslo, kdyz spatne....tezitko). Takze kdyz chci volat sifrovane, tak dam vytaceni via datove CDS s kryptem, normalne to vytoci druhej telefon, ale ne hlasove, ale datove...vola to na to druhe datove cislo.
Hovor je tedy spojen primo, nikoliv pres nejakej server nejake treti firmy, ktere platite za zprostredkovani a navic nikdy nevite kdo vam hovor odposlouchava.
Stejnej system primeho sifrovani bez ustredny umi jeste starej Siemens S25C...nekde ho jeste mam, umi az 256bit, tez pres CDS modem cislo, jen nemel tu baterku co drzi RAMku.

Pokud to vsak v te TH-22 takto neni (neni tam AKU nebo nenabijeci clanek), tak pak nevim.
Ale tak jak si to popsal by se to chovalo tak jak jsem to popsal ja....ze tam je uz vybita baterka co je na hranici udrzeni RAMky.

73! Martin
Odpovědět