Optimální UHF ručka do 3000,-

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Optimální UHF ručka do 3000,-

Post by ok1mx »

standa wrote:
ok2mdk wrote: vše bude už jenom kompromis za 3000kč ;)
Právě o takový kompromis mi jde, ale snažím se z dostupných informací vybrat, vzhledem k ceně, nejoptimálnější kompromis. Jenže nevím jestli lepším kompromisem bude Puxing, TYT, Quansheng, Wouxun, Baofeng nebo něco úplně jiného. Podle psaných parametrů jsou dobré, mají kokové šasi, některé jsou i celokovové, jsou programovatelné, jsou levné, jsou kompatibilní s příslušenstvím Kenwood, jsou na ně dobré reference. Ale která z nich je nejlepší? Někdo uvádí, že některé z těchto stanic jsou přesné a vylepšené kopie Kenwoodu a Motorol, akorát s jiným štítkem. Neví o tom, někdo něco? Jinak docela dobrý a levný stanice vyrábí i japonská firma iCom, ale do ČR se nedodávají... Což by event. bylo ideální řešení.
Pohledem do schematu zjistíš, že okopírovaný je tak maximálně design (Yaesu VX-2 - baofeng VX3), obvodově a z hlediska použitých materiálů je to naprosto nesrovnatelné, o FW a hromadě chyb v něm ani nemluvě. V podstatě řeším podobný problém, potřebuju levné jednoduché stanice pro místní hasiče, dokud byly HYT-TC620 bral jsem je, protože to byl ten správný kompromis mezi cenou a provedením - 2900Kč, stanice bytelná spolehlivá s celkem obstojnými parametry - odzkoušeno praxí. Bohužel už je za tyto peníze nedostupná a také nemůžu najít nic podobného. Puxingy šitsugy kvakčengy jsou proti tomu o dva kroky zpět a tam už jít nechci, protože oni nejsou tak bohatí, aby si mohli kupovat tak levné věci. Nezbývá mi tedy čekat, jestli se neobjeví něco nového a jediná možnost je si to vzít do ruky, párkrát o upustit na zem, rozebrat změřit VF parametry, nějakou dobu to používat a pak je případně koupit, nebo holt ten jeden kus zahodit. I prošlapávání slepých uliček je cesta k pokroku. Nyní mám políčeno na FD-880, která je podle vyprávění mechanicky celkem povedená. Ale na vyprávění už moc nedám, každý chválí vlastního koně a každý má jiné kritérium... onehdá jsem někde četl že UV3 je mechanicky nezničitelná stanice... :-) garantuju Ti, že při paintballu by cvaknutá za opaskem nepřežila ani hodinu.
standa
Posts: 7
Joined: Sun 23. Oct 2011 18:49:47
Jméno: a
Contact:

Re: Optimální UHF ručka do 3000,-

Post by standa »

OK1MX wrote:
standa wrote:
ok2mdk wrote: vše bude už jenom kompromis za 3000kč ;)
Nyní mám políčeno na FD-880... ...UV3 je mechanicky nezničitelná stanice... :-)
Pokud máte na mysli FDC FD-880 a Baofeng UV3, tak vypadají velmi zajímavě a mely by vše potřebné. Pokud jsou i mechanicky dobré, tak by to bylo dokonalé řešení. Pokud k těm FDC zjistíte něco víc, bud rád pokud se podělíte. Zkusím o tom také najít více informací. Pokud si je pořídím, mohu Vám po čase poskytnout reference o tom, jak si vedou.

Podíval jsem se po informačních zdrojích o vhodné náhradě pro Hytery TC-620. Myslim, že by Vám event. mohly vyhovovat stanice Wintec. Také splňují MIL-STD 810, delají se v mnoha provedeních a především pro profi uživatele. Cena kolem 3500 vč. DPH. Dají se rozšířit. Něco málo je k mání i v ČR u http://www.cb10.cz (mají jen 0.5W, ale třeba by objednali i 5W). V Německu je toho o něco více. Dvoumetr, 5W tam stojí v přepočtu 3.100,- (Wintec LP-45V, MIL-STD 810 C,D,E).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 14 guests