ID-880

Post Reply
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

ID-880

Post by ok1mx »

OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: ID-880

Post by OK1MHK »

Pěkné, nicméně budu reagovat ve stylu hulváta, který žádné snažení neocení Hi.....
Ne vážně, to měření je jistě záslužná činnost, kdo sem kdy hodil nějaké takové měření? Nicméně o kvalitě rádia jako takového to nic moc neřekne.
Jestli to dává 45 nebo 50 W je skoro jedno, totéž citlivosti. Tak nějak je dnešním zvykem , že citlivosti nových hraček jsou výborné a vysloveně "tupé" věci už nikdo nedělá.
Už jsem to tu psal, uvítal bych ( určitě nejen já) nějaké měření odolnosti,inermodulace, odstup zrcadla atd... RX, určitě na to máš nádobíčko.
To je věc, která je důležitá, viz třeba čínské Wouxungy, nebo SDR TRXy typu UV3 atd...
Co je platné, že to má 0,0x citlivost, když tomu RX zablokuje ovládání od auta, nebo TX od meteostanice 10MHz vedle přijímaného kmitočtu.
Vím že to zabere dost dnes drahoceného času, ale přimlouvám se za měření "kvality a odolnosti" RX....
Dík JaKub OK1MHK
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: ID-880

Post by ok1mx »

OK1MHK wrote:Pěkné, nicméně budu reagovat ve stylu hulváta, který žádné snažení neocení Hi.....
Ne vážně, to měření je jistě záslužná činnost, kdo sem kdy hodil nějaké takové měření? Nicméně o kvalitě rádia jako takového to nic moc neřekne.
Jestli to dává 45 nebo 50 W je skoro jedno, totéž citlivosti. Tak nějak je dnešním zvykem , že citlivosti nových hraček jsou výborné a vysloveně "tupé" věci už nikdo nedělá.
Už jsem to tu psal, uvítal bych ( určitě nejen já) nějaké měření odolnosti,inermodulace, odstup zrcadla atd... RX, určitě na to máš nádobíčko.
To je věc, která je důležitá, viz třeba čínské Wouxungy, nebo SDR TRXy typu UV3 atd...
Co je platné, že to má 0,0x citlivost, když tomu RX zablokuje ovládání od auta, nebo TX od meteostanice 10MHz vedle přijímaného kmitočtu.
Vím že to zabere dost dnes drahoceného času, ale přimlouvám se za měření "kvality a odolnosti" RX....
Dík JaKub OK1MHK
Jak jsem psal i u ID-51, mám to v plánu. Bohužel, má-li se to udělat tak, abych se mohl pod výsledky podepsat, není to na lusknutí prstu. Na měření blokací (blízkými signály) jsou potřeba minimálně dva generátory z toho jeden s luxusními paramtery fázového šumu, na měření IM odolnosti pak generátory tři (z toho dva luxusní) a pár drobností, jako něco na měření SINADu, připravené NF konektory, nějaký ten slučovač a směrovou vazbu... jinak se člověk doměří nesmyslů. Že to není na pět minut je zřejmé, ale větší problém je, že musím najít vhodný okamžik, kdy na to těch pár hodin vyšetřím a hlavně kdy se najde chvilka, až bude možné všechny tři genery současně vyjmout z lopoty na "Trautenbekrově". Jelikož proti přípravě a výše uvedeným problémům je vlastní měření pak otázkou zlomku času, chci pak "sjet" více železa současně, tak že až se to povede, přibudou tyto hodnoty u více stanic současně.

Nesouhlasil bych s tím že je pravidlem, že je výkon a citlivost na koncích VHF a UHF pásma u HAM rádií vždy výborná, stejně tak i výkon často vadne velmi strmě. Jelikož jsou to pro mne důležité parametry, tak jsem si je změřil a budou li také zajímavé pro někoho jiného, dal jsem je ve známost i ostatním.

Samozřejmě jsem si i do odolností trochu ťuknul, v rámci toho co bylo k dispozici. Přesná čísla nemám, nicméně ID880 se jeví velmi dobře, (odhadem o 5-10 dB lépe než Yaesu FTM350), ID51 žádná sláva nebude, nicméně určitě je to o parník lepší než UV-3, což není nic udivujícího.
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: ID-880

Post by OK1MHK »

OK, díky, budu se těšit. Vím že to není sranda, o to víc mě to zajímá.
Co se týče citlivostí, všechny rádia z poslední doby ( včetně rozšířených UV-3 a různých klonů)
mají opravdu výbornou citlivost a krom některých profi TRXů jsem neměl vysloveně tupé rádio nikdy na stole.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests