MCP-2A (Kenwood software pro TM-D710)

Post Reply
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

MCP-2A (Kenwood software pro TM-D710)

Post by OK1COM »

Ahoj, cele dnesni destive odpoledne jsem stravil tim, ze jsem se snazil naprogramovat svoji TM-D710 programem MCP-2A. Neuspesne!
Nahrani FW do panelu i tela stanice funguje naprosto normalne, ale MCP-2A vzdy odpovi Communicatio error. Zkousel jsem nastavit rychlost komunikace na tvrodo nebo automaticky, prepojit USB->RS232 prevodnik do jineho USB portu a tim vytvorit jine cislo COM portu, vse se stejnym vysledkem. MCP-2A proste nekomunikuje.
Uz nevim co dal delat nenapada vas neco?
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: MCP-2A (Kenwood software pro TM-D710)

Post by OK1ALX »

Honzo, jeste me napadlo zkusit regulerni COM port. Byt se zda ze kdyz update firmware funguje, ze by to melo jit, muze i v tomto byt figl. Nic jineho me zatim nenapadlo. Toto bych ale urcite zkusil, ja to vzdy delal pres klasicky COM port v PC, USB prevodnik jsem nikdy na toto9 nepouzival ...
Libor, OK1ALX
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: MCP-2A (Kenwood software pro TM-D710)

Post by OK1COM »

Taky mi prijde nejpravdepodobnejsi, ze je problem v kompatibilite MCP-2A a USB prevodniku. Jenomze ja nemam NTB s klasickym COM portem. Musel bych vykuchat radio z auta a vzit ho nekam k PC.
ok1ar
Posts: 4
Joined: Tue 19. Jan 2010 0:12:11
Jméno: Zdeněk
Location: Podbořany
Contact:

Re: MCP-2A (Kenwood software pro TM-D710)

Post by ok1ar »

Honzo, pokud má tvůj laptop slot na PCMCIA kartu /má to snad každý/ dá se malinko přes 500 Kč koupit karta s COM portem.
Koupil jsem ji a maká to. Můj noťas už taky nemá COMport samostatně a USB převodníky převádí ne vždy dobře.
Honzo toto je ono, přes co MCP2 maká http://www.booth.cz/i-tec-express-card- ... 2-redukce/ i když jak koukám za 2 roky, kdy jsem to kupoval, to nějak podražilo.
73 Zdeněk
Last edited by ok1ar on Mon 25. Nov 2013 2:31:28, edited 1 time in total.
ok1ar
Posts: 4
Joined: Tue 19. Jan 2010 0:12:11
Jméno: Zdeněk
Location: Podbořany
Contact:

Re: MCP-2A (Kenwood software pro TM-D710)

Post by ok1ar »

Jinak ještě dodatek - mám v radiu pod sedačkou stále připojen 0,75 m programovacího kabelu. Kdo má pořád pod tu sedačku lézt a trefovat ten miniDIN...
Hlouposti to žádné nedělá, v nutném případě /v Holicích si naházet kmitočty služeb okolo Pardubic, na HAMRADIU místní letiště apod/
je programování z laptopa úplně balada proti snaze o programování rovnou na TM-D. Předtím jsem vyzkoušel i na tento cancour napojit 10 m devítipinového prodlužováku, najet autem pod okno, prohodit to do hamshacku a píchnout do velkého PC. Makalo to taky... 73 Zdeněk
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests