Pomoc se stanicí

Post Reply
Respite
Posts: 2
Joined: Sun 16. Jul 2017 18:09:10
Contact:

Pomoc se stanicí

Post by Respite »

Dobrý den,

muj dotaz se netýká uplně rádioamatérství, ale nevim kam jinam se obrátit. Nedávno jsem v Lounech naladil na staršim rádiu nějakou mě neznámou stanici. Nebylo to cíleně, jen jsem točil ,,kolečkem". Rád bych zjistil o jakou stanici se jednalo, ale nevyznám se v tom radiu. Proto bych vás chtěl požádat, zda by jste to někdo dokázal určit co je to za stanici podle fotky. Předem děkuji.

Image

Image
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Pomoc se stanicí

Post by ok1djo »

Podle kombinace tlacitek (stiskle prvni - VKV a posledni - VKV2) jde o prijem VKV FM rozhlasu, plati tedy posledni sloupek cislic, frekvence je nekde kolem cca 95 MHZ. Stanice a jejich frekvence jsou treba na https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C ... C3.BD_kraj, otazka jak moc aktualni. Poslouchejte dele, nevim o stanici ktera by pravidelne nehlasila, co je zac. Pripadne naladit tutez stanici (podle zvuku, hraje to to same) na jinem prijimaci s RDS (treba smartphone se sluchatky? autoradio? vez?), potom si nazev stanice po nejake dobe prectete na displeji.
Krasny den :)
ok2ga
Posts: 17
Joined: Fri 19. Jun 2009 22:36:23
Jméno: Stepan
Location: Brno
Contact:

Yaesu VX-8DE dotaz

Post by ok2ga »

Kdo zkusil funkci Pametove banky, at se mi ozve. Mne nejde podle manualu priradit kanal z pameti do zadne banky. Dekuji Stepan
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests