Prodám - koupím - sháním - věnuji

ok2mo
Posts: 33
Joined: Sun 19. Apr 2009 22:31:06
Jméno: Marcel
Location: JN88TW
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by ok2mo »

Tak i já jsem šťastným uživatelem D710-tky,a nyní mi leží ladem ft 7800 a unitrak.Chtěl bych tuto sestavu použít doma na stabilu k meteu,alespoň měření teploty,a proto se táži,nemá někdo kousek zařízení k unitraku k dispozici?Nebo se někomu nechce pro mě něco takového vyrobit?Asi bych to vlastními silami nezvládl....Předem dík... :D :D :D
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by ok2ila »

ok2mo wrote:Tak i já jsem šťastným uživatelem D710-tky,a nyní mi leží ladem ft 7800 a unitrak.Chtěl bych tuto sestavu použít doma na stabilu k meteu,alespoň měření teploty,a proto se táži,nemá někdo kousek zařízení k unitraku k dispozici?Nebo se někomu nechce pro mě něco takového vyrobit?Asi bych to vlastními silami nezvládl....Předem dík... :D :D :D
Pokud chceš použít Unitrack, tak zálěží, co všechno chceš měřit. Mrkni na moje stránky http://home.tiscali.cz/ok2ila/aprs/index.html, kde jsem kdysi vymýšlel nějaké WX "zlepšováky" k Unitracku. Pokud stačí jen teplota, tak potřebuješ jen čidlo, malý PIC, jeden odpor a jeden kond. Jinak asi meteostaničku od Tomáše 1VCF.
BTW: teď mě pobavil úvod mé stránky, kde brečím nad tím, jak APRS vymírá... holt časy se mění :-)
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1ALX »

Pratele, vzhledem k mym pokusum s Geosatem a snahu o externi GPS (viz: viewtopic.php?f=13&t=65&start=20#p2115). Potreboval bych vyzkouset jestli bude fungovat GPS s TTL vystupem.
Nevali se doma nekomu nejaky takovy GPS modul? Rad bych si ho vypujcil a zkusil jestli to s nim bude "hrat" :)
Libor, OK1ALX
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1COM »

OK1ALX wrote:Pratele, vzhledem k mym pokusum s Geosatem a snahu o externi GPS (viz: viewtopic.php?f=13&t=65&start=20#p2115). Potreboval bych vyzkouset jestli bude fungovat GPS s TTL vystupem.
Nevali se doma nekomu nejaky takovy GPS modul? Rad bych si ho vypujcil a zkusil jestli to s nim bude "hrat" :)
Vali se mi doma Kouwel KW 9833 s PS2 konektorem, ale podle manualu z toho lezou urovne RS232. http://www.ok0bez.com/files/aprs/GPS_Kouwel_KW-9883.pdf
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1ALX »

OK1COM wrote:
OK1ALX wrote:Pratele, vzhledem k mym pokusum s Geosatem a snahu o externi GPS (viz: viewtopic.php?f=13&t=65&start=20#p2115). Potreboval bych vyzkouset jestli bude fungovat GPS s TTL vystupem.
Nevali se doma nekomu nejaky takovy GPS modul? Rad bych si ho vypujcil a zkusil jestli to s nim bude "hrat" :)
Vali se mi doma Kouwel KW 9833 s PS2 konektorem, ale podle manualu z toho lezou urovne RS232. http://www.ok0bez.com/files/aprs/GPS_Kouwel_KW-9883.pdf
No nakonec jsem nevydrzel a koupil jsem prevodnik (http://www.papouch.com/shop/scripts/_de ... cislo=0221), snad to s nim poslape :) Vecer nebo zitra si s tim pohraju ;)
Libor, OK1ALX
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1ALX »

OK1ALX wrote:Pratele, stale vice uvazuji o koupi noveho Kenwooda TM-D710, proto bych se potreboval "zbavit" sveho soucasneho Kenwooda TM-D700 :)
Pokud by mel nekdo zajem, napiste mi bud SZ, nebo email: ok1alx@6thsense.cz ;)
Pripominam, ze se mi tu doma vali Kenwood TM-D700, tak kdo by mel zajem piste mi na vyse uvedenou adresu, nebo zde an foru soukromou zpravu :)
Ve stredu budu krizovat moravu az do Hranic, takze pokud by se nekdo nasel, mohu i dovezt pokud to bude nekde cestou ;)
Libor, OK1ALX
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1COM »

Z povereni radiklubu OK1KZE daruji dva kusy PC 486 za odvoz (Praha-Tocna). Udajne maji byt funkcni.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1ALX »

Pokousim se sehnat rohovy 8mi pinovy mini-din, podobny, ktery je pouzit na originalnim kabelu PG-5G k D710.
Nevite nekdo o necem?
Libor, OK1ALX
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by OK1COM »

Shanim dipol na 70cm nebo OMNI soustavu, nejlepe profi provedeni (420-470MHz) pro bocni montaz na stozar. Znacka: pro APRS na 432.500MHz.
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: Prodám - koupím - sháním - věnuji

Post by ok2vop »

Ahoj,

pro výstavbu nového "páteřního" digi v Brně hledáme výložník pro uchyvení ANT (např. tzv. fajfku) s třmenem, který je možné umístit na sloupek o síle 89 mm. Samozřejmě s nejnižší možnou cenou.

Jde o něco podobného:
Image
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests