součástky, osazení, oživení

OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by OK2ZO »

Muzu zodpovedne rici, ze to opravdu zafungovalo z nuly na 100%.. A to tam namam ani ten feedback.. Ten v podstate prednadstavi nejakou ss uroven do toho komparatoru, ja ho tam nemam a cte to bezvadne. Predtim mi to cetlo jen z handheldu. Nicmene na 600mV vystup z Motoroly ani ze Simoca vubec nic. Zkousel jsem nejakou regulaci urovne, nepomohlo.
Nyni uz to slape opravdu docela slusne, TXD mi vychazi u uvedenych radii kolem 28, pro jistotu mam 30. UNPROTO WIDE2-2, MYALIAS WIDE1-1, TR OFF, MON ALL.
Jedine, co mi nefunguje je RX LED. Uz jsem vyzkousel 3 ruzne LED, ale nerozne se. Na multimetru napeti skace, tak predpokladam, ze asi ten odpor 1k budu muset vyradit? Nicmene je to uplne fuk, ta LED je tam stejne na nic..
OK2ZO Libor/Adamov
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by OK2ZO »

Jeste bych doplnil, ze vsechny soucastky jsem vykuchal se starych desek. Tantaly vubec nejsou potreba, kolem MAXky jsou pouzity normalni elyty 10uF, stabilizator pro GPS neosazen, kolem stabilizatoru staci z obou stran 100nF keramika.. misto DIP jen jedna dratova propojka. Trimr ani by taky nebyl potreba, je v mem pripade vytoceny uplne na doraz. (Na Motorole M10 pouzit vstup na pinu 5, 150mV). Odpor 2k pro handheldy samozrejme taky neosazen. Ta MAXka pri rychlosti 4k8 by se dala lehce nahradit 2 tranzistory, viz odkaz vyse.. Nejvice casu mi zabralo hledani chyby s oscilatorem a pak hledani problemu s prijmem. Jinak vlastni osazeni cca dopoledne (vcetne hledani a kuchani soucastek :-)). Jinak se sokly sem se taky nezalamoval, zapajeno vse, s tim, ze IO zapajeny naposled po kontrole napeti za stabilizatorem a visualni kontrole hodnot soucastek. Samozrejme predpokladam, ze do toho nekdo nepujde s pistolovou pajkou! :twisted:
OK2ZO Libor/Adamov
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2ila »

No tak to Ti gratuluju, Mně to nějak nešlape. LED mi teda svítila ve všech verzích bez problémů. Ale prostě ho nemůžu donutit detekovat. Občas nějaký paket přečte, ale je to pod 10%. S tím 1nF je to ještě horší. Budu muset ještě polaborovat...
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by OK2ZO »

ok2ila wrote:No tak to Ti gratuluju, Mně to nějak nešlape. LED mi teda svítila ve všech verzích bez problémů. Ale prostě ho nemůžu donutit detekovat. Občas nějaký paket přečte, ale je to pod 10%. S tím 1nF je to ještě horší. Budu muset ještě polaborovat...
Jake pouzivas radio? Neni ten signal treba zkresleny? Treba to chce na vystupu z radia vhodnou zatez (repro nebo sluchatka cca 32ohm)?
OK2ZO Libor/Adamov
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2ila »

No zkouším leccos. Při vstupní kapacitě 10nF mi to celkem funguje s FT-847, která má dle dokumentace nf výstup asi 200mV. Chci to ale napasovat k TRXu Benix/King, který jinak šlape se vším (UIDIGI, TNC5 atd.) a tam mi to prostě nejede. Zajímavé je, že mi to přečte WX stanici OK2ILA-8, kterou slyším napřímo, ale daleko silnější OK2ULQ-2 to nečte. Vyzkoušel jsem kapacity od cca 470pF po 10uF a nic, nf výstup z Bendixa je okolo 0,5V, zatížit jsem to zkoušel taky. LEDka mi funguje normálně. Možná ještě něco zkusím s tím feedbackem...
A ještě zajímavost. Když jsem to zkusil poprvé s tou svou vlastní verzí DPS, tak mi to ve stejné konfiguraci četlo i OK2ULQ-2. Jenže ve stejné době Milan OK2IMH tam měnil HW z Diginedu na OT2. Od té doby to nejede a já nedokážu odlišit, zda není chyba i v tom, že prostě nějak nesedí kombinace OT2 - Bendix - FOXDIGI. To už je ale trochu přitažené za vlasy, já vím :-)
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by OK2ZO »

Hm, to je zajimave.. Jeste me napadlo, jestli tam Milan nema prilis kratke TXD a ten bendix se nestaci chytit na zacatek paketu, ale kdyz rikas, ze to funguje s jinymi TNC, tak to asi nebude ono. Asi by to chtelo prohlidnout na osciloskopu. Jinak nelze predpokladat, ze to bude citlivy na slabsi signaly tak, jak treba TCM a podobne obvody, primo na to delane. Je to jen kompromis. Dulezite je, aby to cetlo hlavne mobilni stanice, na nic jineho to stejne nebude reagovat.
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

Zkuste to testovat pomoci soundmodemu http://www.baycom.org/~tom/ham/soundmodem/ jsou tam na to diagnosticke nastroje. Delal jsem s tim kdyz jsem ozivoval a delam pokusy s Unitrackem.
Tistak na fox mam taky, ale nevim kdy se k tomu dostanu. Vice me bavi Unitrack, jeste kdyby tak byly zdrojaky :|
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2ila »

Dík za tip. Ale asi na to teď kašlu. Budu sledovat, zda ještě někdo s něčím nepříjde.
Unitrack je skvělá věc, ale holt na něco jiného. Já jsem dělal nějaké spíše HW úpravy - viz http://www.ok2imh.com/ok2ila/aprs/index.html, ale dnes už všelijakých trackerů a WX stanic je....
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

jj..na ty tve upravy uz jsem se dival a nechal se inspirovat, jenze ja potrebuju upravit software. Chci, abych mohl ve wx modu vyslat ramec zformatovany primo z RS232. Ne jen preformatovane WX data, kde pak unitrack pred a po WX data sam prida souradnice a XPic s komentarem.
Jinak ten soundmodem mam vyzkousen jak Linuxu tak we winXP. V linuxu se da prepnout do emulace KISS modu, takze se da pres nej jet z Xastiru bez nutnosti podpory AX25 v jadre.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

Zatim muj prvni poznatek z osazovani foxdigi je, dobre propajet soucastky. Nejspis ty prokovy nejsou uplne idealni.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests