součástky, osazení, oživení

ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2ila »

Dík za nabídku, ale viz můj předchozí příspěvek. Nepochybuju, že Tobě by to jelo - jde právě o to napasovat to ke konkrétnímu TRXu. Spíš mám teď problém s časem než s nápady...
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

ok2ila wrote:Dík za nabídku, ale viz můj předchozí příspěvek. Nepochybuju, že Tobě by to jelo - jde právě o to napasovat to ke konkrétnímu TRXu. Spíš mám teď problém s časem než s nápady...
Jak chces :) myslel jsem to s tebou dobre :), treba to je opravdu v tom Foxu :).
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by OK2ZO »

Tak mi to nedalo, kdyz JKD rikal, ze mu to cte i ze sumu.. Prehodil jsem jumper JU551 u te M10 (GM300) na FLA a zacal experimentovat.
Pripojil sem na vstup trimr a zkousel urovne.. LED sice reagovala na sum, ale prijem = 0. Zkusil sem pridat opet 100n - nic.. Nakonec me napadlo vyradit ten kond uplne (preklemovat) a co se nestalo.. Foxdigi cte jak hodinky i ze sumu. Proste signal 600mV RMS nestacil s urovni na to, aby se na diodach orezal natolik, aby to ten PIC vzal jako logicke urovne. Take kdo vi, jake hodnoty soucastek jsou v tom radiu na vystupu pinu 11. Mohlo to take ovlivnit pomery delicu. Zatim porovnavam monitory, ale vypada to, ze zatim bere vse.
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

OK2ZO wrote:Tak mi to nedalo, kdyz JKD rikal, ze mu to cte i ze sumu.. Prehodil jsem jumper JU551 u te M10 (GM300) na FLA a zacal experimentovat.
Pripojil sem na vstup trimr a zkousel urovne.. LED sice reagovala na sum, ale prijem = 0. Zkusil sem pridat opet 100n - nic.. Nakonec me napadlo vyradit ten kond uplne (preklemovat) a co se nestalo.. Foxdigi cte jak hodinky i ze sumu. Proste signal 600mV RMS nestacil s urovni na to, aby se na diodach orezal natolik, aby to ten PIC vzal jako logicke urovne. Take kdo vi, jake hodnoty soucastek jsou v tom radiu na vystupu pinu 11. Mohlo to take ovlivnit pomery delicu. Zatim porovnavam monitory, ale vypada to, ze zatim bere vse.
Cte ale optimalni to nejspis nebude, staci uz jen to, ze u te rucky AE145 musim mit hlasitost na max. Asi to chce dal experimentovat s tim kondem a jeste bych mohl zkusit vrazit tam to predpeti pres 10M odpor, ale asi to necham tak. Vcersi prelet balonu me ujistil, ze to je dostacujici.... 135km ve vysce 2300m, orizlo to kousek poznamky v majaku, muselo to byt asi hodne na hrane a nebo to prekryla jina stanice. Kolizi je na 144,8 vic nez dost.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by OK2ZO »

No, uz su z toho na mrtvici.. Ted je tam kond 470nF, jumper na FLAT (bez deemph se sumem) a zacalo to cist bez problemu (jeste sem teda posunul antenou na okne o kousek vedle). Zkusim to odvezt na chatu a pustit to tam nejakou dobu. na Palavu to ale asi stejne nebude vhodny.
OK2ZO Libor/Adamov
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2ila »

Tak jsem to nakonec rozchodil. Měl jsem chybu v nastavení TX (holt za blbost se platí - minimálně ztrátou času), ale u RX se mi opravdu osvědčilo pověsit FOXDIGI hned za diskriminátor. Musí holt člověk kuchnout rádio a pokud možno mít dokumentaci, ale pak to čte všechno a neměl jsem problémy ani s úrovní, ani s tím, že vstup není skvelčovaný. Kond se mi osvědčil 10-100nF. Opravdu je ten FOXDIGI citlivý na všechny deformace spektra dané všelijakými LPF, HPF, deemfází nebo jen kondy "zlepšujícími audio".
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

Gratuluji :), konecne budu klidne spat. Kdo zvladl FoxDigi zvladne uz asi vsecko :D.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2ila »

ok2jkd wrote:Gratuluji :), konecne budu klidne spat. Kdo zvladl FoxDigi zvladne uz asi vsecko :D.
Něco na tom bude! :-D Zlaté zařízení s HW modemy, za jednoduchost se platí...
ok1pjv
Posts: 96
Joined: Wed 27. May 2009 18:54:23
Location: Klatovy, Plzen
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok1pjv »

Seslo se mi doma nekolik desek a dal sem tu dohromady par napytlikovanych sad se soucastkami ...
Pokud by se nekomu nechtelo shanet po castech - se http://cbradio.cz/bazar/view.php3?158
Jinak, par jich vezmu ted o vikendu na Baldov, by se i zapad Cech trochu ozivil ...
Paja OK1PJV, QTH Klatovy/Plzen (http://www.CBradio.cz)
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: součástky, osazení, oživení

Post by ok2jkd »

ok2ila wrote:
ok2jkd wrote:Gratuluji :), konecne budu klidne spat. Kdo zvladl FoxDigi zvladne uz asi vsecko :D.
Něco na tom bude! :-D Zlaté zařízení s HW modemy, za jednoduchost se platí...
No, ono treba takovy opentrack taky neni zrovna zadna HW vec a jak ho vsichni chvali :)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests