Jen tak - když nevím kam s tím.

ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Je tu nějak dlouho "ticho", a tak mne napadlo zplodit aspoň něco (stále čekám na dodání kitu od holanďanů, snad jim to netrvá tak dlouho protože dostali zaplaceno předem hi). Většinou když na D-Star dojde řeč, tak nikdo nemá něco pro srovnání s přenosem na "obyč" převaděči. Tož jsem tedy nahrál pár minut provozu na D-Star-ovém převaděči a nahrávku jsem umístil na své doméně http://mp3.udirev.cz/ . Poslechněte si to a dejte vědět "Jen tak" co vy na to (jak se to jeví ve srovnání s převaděči, které běžně posloucháte). Volaček tam moc nelítá - je to zmechanizované - proto jsem tam přidal foto. Tahle stanička pochytá až dvacet volaček a je i vidět jestli stanice je mobil, jméno operátora atd. (zkuste je rozeznat v nahrávce). Může to být i docela zajímavé pro převaděčové klapálky, ne? 73 B.
ok2bkr
Posts: 53
Joined: Fri 03. Apr 2009 10:01:00
Location: Brno
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok2bkr »

Ahoj, a diky za ukazku ! Ja tu v okoli Brna bohuzel nemam zadny RPTR v doslechu, takze mi je 91AD celkem na nic :cry:
Mel jsem dojem, ze jsi objednaval stavebnici od Satoshiho z Japonska ?
Stavebnici od Holandanu jsem zatim neobjednaval, protoze ted maji akutni nedostatek CMX589 chipu a dodavka je v nedohlednu. Ale jakmile je zacnou dodavat, chci objednat a zkusim postavit "simplex rptr" na odzkouseni. V OK to bohuzel neni ani kam nalinkovat, ale v pristi verzi FW uz udajne maji jit propojit i dva hotspoty a ne jen hotspot - rptr gw.
BTW, nasel jsem zajimavou stranku http://www.dstar.ca/mods.html kde jsou fotky a nejake povidani o Icom RP2C / 2D / 2V / 4000V. Zda se, ze za ty prachy to maji krapet odflaknuty :shock:
Jirka / Brno
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Pěkný den,
nakoukl jsem v poslední chvíli než sbalím NB a odpoutám se na nějaký čas od internetu. S tím kitem je to tak - holanďani se s Satoshim rozkmotřili (nebo on s nimi?), ale přiznávají mu jakási práva. Kit který koupíš od nich neobsahuje naprogramované PICy, zůstává na Tobě zda si je naprogramuješ sám (tou starší verzí, která je volně přístupná), nebo si je koupíš přímo od Satoshiho naprogramované (ale nekopírovatelné) v novější verzi. Jen ve zkratce - po vyjasnění domlouvání -jsem mu ve čtvrtek potvrdil Satoshimu co chci a zaplatil PayPal-em, v pátek to poslal a v pondělí dopoledne jsem je měl v ruce. U holanďanů to šlo bez vyjasňování, až do toho placení, a pak už jen obecná avíza na jejich stránkách https://www.dutch-star.nl/index.aspx v položce Status. Nedávno se objevilo na uvodní stránce oznámení, že už ty nedostatkové čipy mají, a že do 10-ti dnů ty zaplacené objednávky odešlou (ale pošta mi na telefonáty tvrdí, že tam nic nemám). No od zítřka budu na dotek s poštou, kterou jsem zadal jako dodací. Co se týče té osamocenosti - ten očekávaný výtvor může pracovat jako místní "papoušek" (bez potřeby internetu), nebo ho lze nalinkovat na tzv. "reflektor" (co na něj pošleš to odrazí ke všem nalinkovaným), nebo ho nalinkuješ na některý převaděč a budeš křičet v rámci jeho možností (něco jako link na Eholinku). V posledních týdnech jsem měl důvod se motat v Jeseníkách a tak jsem to po dohodě se sysopem OK0DSK vzal ještě kousek na východ na exkurzi a hlavně na popovídání. Když jsem se předběžně domlouval, tak jsem žil v představě, že můj nod pojede se mnou, nejel.
Přeji všem i sobě ať se daří. B.
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Tak zase jen tak, když je tu takové ticho. Poslal jsem mail na Dutch-Star s dotazem na nějaký produkt z jejich nabídky (zda je skladem, zda jej mohou dodat hned). S delším časovým odstupem mi přišla zcestná odpověď - jestli budu čekat dál, nebo jestli mají vrátit peníze. Tak jsem je ujistil, že na objednávku č. nnnnnnn (to číslo kvůli dopřesnění na co čekám) si počkám, ale že bych chtěl odpověď na na svůj dotaz. Odpověď na dotaz nepřišla, dodávka zaplaceného kitu hotspotu také ne, přestože na webu https://www.dutch-star.nl/index.aspx uvádějí, že koncem října bude problém vyřešen. Ale teď už je asi víc, ne? Teď dotaz do CZ: je ještě někdo neuspokojeným klientem Dutch-Star, nebo jsem já jediný vzorek. 73 všem B.
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Ještě mne napadlo, u sousedů rostou D-Starové převaděče jak houby po dešti, "za barákem" mi vyrostl DB0WUN - podrobnosti (abych neopisoval) jsou zde: http://www.db0wun.de/ . A dost 73 B.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1mx »

Dovolím si jedu takovou kacířskou otázku. Má někdo přehled kolik amatérů v OK má TRX schopných pracovat přes D-STAR? Připadá mi, že důvod proč u nás D-STAR nevzkvétá je zejména proto, že není nikdo kdo by to používal. A proč to lidi nechtějí používat je zřejmě nezajímavý poměr "cena/přínos" Mám také doma 2820, ale hodím li na misku vah 8000Kč za modul a co mi to přinese, tak i když jsem průkopníkem nových věcí, zatím odolávám.
ok2bkr
Posts: 53
Joined: Fri 03. Apr 2009 10:01:00
Location: Brno
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok2bkr »

ok1udi wrote:Tak zase jen tak, když je tu takové ticho. Poslal jsem mail na Dutch-Star s dotazem na nějaký produkt z jejich nabídky (zda je skladem, zda jej mohou dodat hned). S delším časovým odstupem mi přišla zcestná odpověď - jestli budu čekat dál, nebo jestli mají vrátit peníze. Tak jsem je ujistil, že na objednávku č. nnnnnnn (to číslo kvůli dopřesnění na co čekám) si počkám, ale že bych chtěl odpověď na na svůj dotaz. Odpověď na dotaz nepřišla, dodávka zaplaceného kitu hotspotu také ne, přestože na webu https://www.dutch-star.nl/index.aspx uvádějí, že koncem října bude problém vyřešen. Ale teď už je asi víc, ne? Teď dotaz do CZ: je ještě někdo neuspokojeným klientem Dutch-Star, nebo jsem já jediný vzorek. 73 všem B.
Ahoj,
taky jsem z Dutch Star nebyl schopen vypáčit odpověď na dostupnost kitu, tak jsem jej objednal v USA u Marka G7LTT/KC2ENI.
Čekám už asi měsíc ...
OK1MX wrote:Dovolím si jedu takovou kacířskou otázku. Má někdo přehled kolik amatérů v OK má TRX schopných pracovat přes D-STAR? Připadá mi, že důvod proč u nás D-STAR nevzkvétá je zejména proto, že není nikdo kdo by to používal. A proč to lidi nechtějí používat je zřejmě nezajímavý poměr "cena/přínos" Mám také doma 2820, ale hodím li na misku vah 8000Kč za modul a co mi to přinese, tak i když jsem průkopníkem nových věcí, zatím odolávám.
Tohle je trochu problém "vejce vs. slepice". Dokud nebude RPTR, nikoho to nenutí pořizovat TRX. A proč stavět RPTR za 100k, když nejsou uživatelé...
Pravda je, že cena TRX je vysoká, protože krom předraženého ICOMu to nikdo nevyrábí.
Právě proto se rozběhlo několik projektů na home made TRX a RPTR pro D-Star. Zatímco RPTR jsou poměrně použitelné, HM TRX zatím nikoliv - problém je mj. dostupnost čipů AMBE kodeku a GMSK modemu....
Jirka / Brno
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Tak jsem nastartoval NB a stáhnul poštu i s hlášením (Woko), že se na těchto stránkách něco změnilo. Zaujala mne zmínka o G7LTT, v první chvíli mi nezapálilo, ale když jsem vygoogloval jeho stránky a uviděl jeho tvářičku byl jsem doma. Jeden z D-Starových nadšenců shání zapojení konektorů na IC-E92, a tak mne napadlo se zeptat na D-Starovém fóru na Yahoo kde kraluje právě G7LTT. Na můj dotaz tvaru - "Mám problém, potřeboval bych ............atd.", tak mi právě G7LTT fundovaně odpověděl, "Že on má také problém - s velikostí sumy na svém bankovním účtu", (že by původem holanďan?). Druhé co mne zaujalo bylo Milanovo "cena/přínos", ale to si nejdřív nechám projít hlavou :? . 73 všem B.
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Vidina D-Starového hotspotu je čím dál tím víc mlhavější. https://www.dutch-star.nl/shop/shop.aspx u kitu vyvěsil "VYPRODÁNO", což by mě tolik nevadilo kdyby to za co dostal zaplaceno poslal. Ráno jsem měl v poště mail z PayPalu a tak jsem myslel, že vrátil peníze - nevrátil. To jen PayPal sděloval, že od 21.1.2010 začíná vybírat poplatky v procentech z transakční částky a dodávat data uživatelů PayPalu jakýmsi advokátním kancelářím, které se zřejmě zabývají honbou dlužníků. No nic, vypadá to - že budu muset zahájit lov na jednotlivé součástky s perspektivou co element to +poštovné. Jenže když se všichni zachovají jako "dutch-star" - tak budou všichni dlužit mě :x . Jo je ještě někdo na tom jako já (nebo dopadl líp)? Lepší den než ten můj přeje všem OK1UDI.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by OK2ZO »

Tvuj preklad z PayPalu neni tak uplne presny.. Je tam jedna zmena a to v tom, ze odesilatel muze rozhodnout, kdo poplatek zaplati, jestli odesilatel nebo prijemce. Doted to byl jen prijemce! To ze existuji nejake pravni ochrany je jasne a pokud budes porusovat nejaka pravidla, tak ti bloknou ucet, to je vsude, i na Aukru atp.
OK2ZO Libor/Adamov
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests