HCS a Dstar v ohrožení

Post Reply
ok1avk
Posts: 30
Joined: Thu 25. Oct 2012 20:41:30
Jméno: Ruda
Contact:

HCS a Dstar v ohrožení

Post by ok1avk »

Zdravím.
Mrzí mne,že o nefunkčnosti nepsaně hlavního převaděče ok0hcs není jediná zmínka.Tedy alespon jsem nenašel.A to ani na stránkách Dstáru v čr.
Dstar v čr vzhledem k cenám koncových zařízení je bohužel na ústupu a to velmi rychle.Lidé volí lacinější DMR zařízení byt nekvalitní.Info a podpora Dstaru, je společně s drahými trx,předurčena zde v čr k zániku.
Je zajímavé,že země jako např Polsko,Bulharsko je na tom zcela opačně.Tam ama volí převážně ama řešení a tím je oproti DMR Dstar.Obrat v čr nastal po uvedení laciných čínských DMR a rozšíření rpt.
Myslím,že to je cesta zpět k analogu protože dosah DMR je menší a přednes mluveného slova v digi voice je krom pár vyjímek katastrofální.
Škoda,ale nevidím do budoucna nic růžově.A to nemluvím o rozdělené ama komunitě k postoji digi versus analog ,potažmo digi oproti jinému digi...
73 ok1avk Ruda :|
OK1CQC
Posts: 19
Joined: Mon 09. Nov 2009 2:42:52
Jméno: Marcel Penkava
Location: Rokycany
Contact:

Re: HCS a Dstar v ohrožení

Post by OK1CQC »

Ahoj Rudo.
AMA provoz není žádné HIFI a s kvalitou signálu se potýkáme především - na všech pásmech.
Kdo se nechce rozdělovat, ten nic nerozděluje.
Podívej na KV můžeš také použít celou škálu digi provozů a kvalita signálů je někdy tak katastrofální, že se spojení ani nezdaří.
Důležíté je, že z toho přístroje slyšíme hlasy kamarádů.
DMR je pouze jeden z mnoha módů, který si můžeš vyzkoušet a protože má zajímavé možnosti, tak ho třeba nějaké komunita využívá víc.
Vůbec bych nerozdmýchával nějaké zájmové spory tom co je lepší. To vůbec není zapotřebí.
Máme všichni prostoru a možností dost.
Jak a čím budeme vysílat je věcí každého z nás.
Když budu chtít vysílat atomovým ketonizátorem, tak to udělám a modulovat budu "knedlíkovou modulací".
ok2vqo
Posts: 7
Joined: Sat 26. Apr 2014 8:31:52
Jméno: Kamil
Contact:

Re: HCS a Dstar v ohrožení

Post by ok2vqo »

Ja myslim ze bys mel byt spise rad, ze pribyvaji lidi. A to, ze se prodavaji levna zarizeni je snad dobre ne? At si kazdy koupi takovou kvalitu, jakou chce a na jakou ma. Dokud nerusi ostatni, je mi to jedno. Navic se da koupit spousta kvalitnich DMR stanic z druhe ruky za mnohem nizsi cenu, nez stoji nove.

Ac puvodne dstarista, jsem nyni spise priznivcem DMR

DMR ma sice ukricenou modulaci, to mi taky vadi, ale jinak dost vyhod. Hlavne v kombinaci s brandmaisterem jsou zde velmi pokrocile moznosti spojovani a smerovani hovoru. Dstar dnes vnimam spise jako pritez stavajicicm multiprevadecum. Drtiva vetsina dstar hovoru jsou totiz na B kanalu, tedy blokuji vsechny multimode prevadece v republice).
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: HCS a Dstar v ohrožení

Post by ok1djo »

Ahoj, jen info pro "nahodne kolemjdouci" - ostatni bezne uzivatele, OK0HCS-B je aktualne mezi pripojenymi prevadeci do DCS019B a je aktivni i na radiove strane. Dlouho nebyl dostupny ani z eteru ani ze site, ted se zda, ze je v poradku. Je to jen me pozorovani jako bezneho uzivatele, sem to pisu, jen aby to nevypadalo, ze HCSko stale nebezi.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests