Základní popis

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok1mx »

Zajímavá informace, po dobu co jsem to měl doma, jsem opakování MSG nezkoušel, tak že to nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Nejsem si jistý, ale v menu na DIGIpeating se dalo něco ponastavovat... Až budu doma, zkusím se podívat co mám v cfg file.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

Budu rad, kdyz to zkusis - dik. Je mi divne, ze by to neslo a amikum to nevadilo. Na Yahoo diskuzi jsem pri takovem zbeznem hledani nic nenasel... Zajimave je, ze pri prijmu zpravy ani neblikne zelena LED. Jakoby ji vubec nezdekodoval. Na COM port konzoly tu prijatou zpravu ale normalne posle.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Základní popis

Post by OK2ZO »

Nestalo se nekomu, ze by se OT2m cca po mesici permanentniho provozu zakousl a nechtel opakovat?
OK2ZO Libor/Adamov
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok1mx »

Tak jsem to zkousel a normalne OT2 MSG opakuje. (zkouseno z VX-8 D7 a D710) FW bild 55076. Konfigurak prikladam.

tady je dukaz:

D710:
OK1MX>APK102,WIDE1-1,WIDE2-2::OK1COM-10:TA kolona - supen 4-5{27
OK1MX>APK102,OK1MX-2,WIDE1*,WIDE2-2::OK1COM-10:TA kolona - supen 4-5{27

VX-8
OK1MX>APY008,WIDE1-1,WIDE2-2::0K1TBF-12:ahoj -{09
OK1MX>APY008,OK1MX-2,WIDE1*,WIDE2-2::0K1TBF-12:ahoj -{09
Attachments
ot2 digi.zip
(327 Bytes) Downloaded 672 times
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Základní popis

Post by OK1MJO »

Milane, jestli spravne chapu, tak toto zarizeni lze pouzit misto drahych TNC2 (TNC3 atd v kiss modu) mezi TRX a PC (pripadne Asus/WRAP/Alix atd.), jelikoz ma volnou seriovku do PC.
Predpokladam, ze zarizeni lze pouzit i jako tracker do auta, pripojim pres seriovku GPSku, pripojim TRX, vse dam do rozumne krabicky pod palubku k "alarmu" auta (ten napaji tuto "krabicku".... odemknu auto dalkovou klicenkou, zapne se tracker [TRX,GPS,OT2M], nejaky poberta vnikne do auta...alarm spusti a soucasne spusti napajeni pro tracker). Alarm ma vyvod prave pro neco takoveho (primarne pro GSM-GPS sledovani).

Mam jeste jednu uvahu, Alarm je napojenej na palubni pocitac (strikacka) a na jednom konektoru ma TTL vystupy pro ruzne "akce"...malo oleje > +5V na pinu1 (pinu je 15, da se to definovat, Alarm je propojen seriovkou s palubnim pocitacem a je mozne pres servizni program definovat co ma jit na ty piny). Tak me napada jestli by to neslo nejak propojit s trackerem, ze by mi to odesilalo data do rucky TH-D7 s informaci o stavu vozidla.
Mozna by slo nejake propojit tu seriovku z palubniho pocitace primo na seriovku OT2M pres "prevodni" PIC/Atmel (na nich si definovat co se ma odesilat za informace.
Dokonce me napada dost silena aplikace, kdyz by mi nekdo "odjel" s autem, tak bych dalkove pres APRS sit vypl motor ve vozidle a zapl houkacku :evil: .

Potvrd mi prosim alespon tu uvahu o nahrade nedostatkoveho a draheho TNC za tohle zarizeni.

73! Martin
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok1mx »

No, možné ihned, zázraky do tří dnů. OT2m bere okolo 20 mA, tak že je možné ho mít zapnutý pořád a umí si zapnout TRX (do 10A) když si chce zavysílat, tak že rádio v klidu žere 0. Je tam možné ve script editoru vykouzlit cokoli... například, že mu definuješ prostor 100x100m a když z něj vyjede začne vysílat, nebo má "triger" za něj když zatáhneš, okamžitě pošle rámec, máš k dispozici 5 AD převodníků (jeden je napětí, druhý teplota) ostatní jsou volně k dispozici a očekávají hodnoty 0 - 5V. Můžeš si tedy trvale měřit napětí palubní sítě, venkovní teplotu, teplotu vody, teplotu oleje a třeba tlak oleje. Jen musis vyrobit patřičné čidlo a převodník na 0 - 5V
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

OK1MX wrote:Tak jsem to zkousel a normalne OT2 MSG opakuje. (zkouseno z VX-8 D7 a D710) FW bild 55076. Konfigurak prikladam.

Díky za vyzkoušení. Tak jsem z toho blázen, ale aspoň vím, že chyba není principielní. Nicméně to asi teď vadit nebude.
Dost jsem si vyhrál a rozjel staronový fill-in digi OK2ILA-3 (QTH Klokočov, 603m ASL). Asi je to jeden z mála, ne-li jediný digi, který jede opravdu jen z baterky.

Základ je OT2M a WX stanice dle OK1VCF a poměrně odolná ručka STANDARD C160. K WX stanici jsem udělal interfejs na bázi jednočipu, který z formátu 1VCF nasimuluje formát PeetBros, který je OT2M podporován. Stanice je nájená přes SSR v OT2M. Napsal jsem skript, který jednou za 10 minut zapne na 30s WX stanici, OT nasosá data a zase ji vypne.
Při poklesu napětí baterky pod 11V se OT2M přepne do druhého profilu, kde již nefunguje jako digi, ale jen 3X do hodiny pošle maják + WX data. V tomto profilu navíc pomocí skriptu 3X za den pošle MSG ve tvaru EMAIL atd., takže by mi na email mělo dojít info, že baterka mele z posledního. Při poklesu pod kritickou mez se vysílání utne úplně, ale stejně tam mám ještě HW odpojovač - bylo by škoda likvidovat 40Ah gelovku. Anténa je 2el DK7ZB směřovaná na Z, aby pokryla podhůří Jeseníků, ale z dané kóty bere všechno dokola. Ještě mám v plánu pořešit to napájení, protože to mám z domu na kótu asi 35km a zas tak často tam nejezdím (v zimě to ani moc nejde).
Takže krom informace o novém digi ještě ilustrace, co OT2M dovede.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Základní popis

Post by OK1ALX »

ok2ila wrote:
OK1MX wrote:Tak jsem to zkousel a normalne OT2 MSG opakuje. (zkouseno z VX-8 D7 a D710) FW bild 55076. Konfigurak prikladam.

Díky za vyzkoušení. Tak jsem z toho blázen, ale aspoň vím, že chyba není principielní. Nicméně to asi teď vadit nebude.
Dost jsem si vyhrál a rozjel staronový fill-in digi OK2ILA-3 (QTH Klokočov, 603m ASL). Asi je to jeden z mála, ne-li jediný digi, který jede opravdu jen z baterky.

Základ je OT2M a WX stanice dle OK1VCF a poměrně odolná ručka STANDARD C160. K WX stanici jsem udělal interfejs na bázi jednočipu, který z formátu 1VCF nasimuluje formát PeetBros, který je OT2M podporován. Stanice je nájená přes SSR v OT2M. Napsal jsem skript, který jednou za 10 minut zapne na 30s WX stanici, OT nasosá data a zase ji vypne.
Při poklesu napětí baterky pod 11V se OT2M přepne do druhého profilu, kde již nefunguje jako digi, ale jen 3X do hodiny pošle maják + WX data. V tomto profilu navíc pomocí skriptu 3X za den pošle MSG ve tvaru EMAIL atd., takže by mi na email mělo dojít info, že baterka mele z posledního. Při poklesu pod kritickou mez se vysílání utne úplně, ale stejně tam mám ještě HW odpojovač - bylo by škoda likvidovat 40Ah gelovku. Anténa je 2el DK7ZB směřovaná na Z, aby pokryla podhůří Jeseníků, ale z dané kóty bere všechno dokola. Ještě mám v plánu pořešit to napájení, protože to mám z domu na kótu asi 35km a zas tak často tam nejezdím (v zimě to ani moc nejde).
Takže krom informace o novém digi ještě ilustrace, co OT2M dovede.
Perfektni tipy, diky.
Mas to dobre vymyslene. Mozna, pokud to nepovazujes za tajne, by bylo urcite super se o ten skript podelit. Urcite si ostatni sysopove kteri provozuji ot2m vezmou prinejmensim neco pro insparaci :) Osobne me to zajima samozrejme take :)
Libor, OK1ALX
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

Samozřejmě to tajné není a na spoustě drobností jsem se pěkně vydrbal - viz moje výkřiky tady na fóru. :-)
Takže pokud to bude někoho zajímat, klidně to sepíšu celé, jak to je udělané (vč. popisu interface WX OK1VCF - OT2M), ale ještě bych chvilku počkal, jestli to bude opravdu chodit jak má.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Základní popis

Post by OK1ALX »

ok2ila wrote:Samozřejmě to tajné není a na spoustě drobností jsem se pěkně vydrbal - viz moje výkřiky tady na fóru. :-)
Takže pokud to bude někoho zajímat, klidně to sepíšu celé, jak to je udělané (vč. popisu interface WX OK1VCF - OT2M), ale ještě bych chvilku počkal, jestli to bude opravdu chodit jak má.
Mohl bych prosim poprosit o ten skript? :) Tedy pokud se to z toho nejak da vycucnout ...
Libor, OK1ALX
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests