BRNO a APRS

Fórum sysopů, výstavba, konfigurace a nastavení DIGI
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

musime vychazet z toho, ze jde o komercni plochu k pronajmu pozic na antenni techniku nejruznejsich sluzeb. A my se "prifarime" ke koupene pozici a musi to vypadat, jako by to tam bylo od pradavna, nebo jeste lepe, ze je to integralni soucast nejake stavajici sluzby, tedy ne sluzba nova...

s napadem na hromosvod si zadelavame na prusvih, kdyby do toho opravdu jeblo, tak se na to prijde, ze to tam nemelo co delat + pripadna skoda, kterou by to zpusobilo na jinych zarizenich

nejratsi bila hul nevim jak je kratka, resp. dlouha... a znamenalo by to jeji nakup... nema-li ji nekdo jako sponzorsky dar...
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1ALX »

ja take nerikal udelat z toho hromosvod, jen ze by to tak mohlo vypadat ...
Libor, OK1ALX
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

Ahoj,

takze prosim timto vsechny uzivatele APRS, kteri sleduji z ruznych duvodu toto tema, zda mohou nejak prispet k realizaci noveho brnenskeho DIGI na velmi kvalitnim radiokomunikacnim bode:

- lokalita je pripravena, TNX OK2SLC
- radio, odolne proti pripadnemu mezifrekvencnimu ruseni od mnozstvi Wi-Fi radii jeste nemame
- svod udajne prislibil OK5AZ
- ANT - je otazka, zda malou kolinearku ci KRCku, rozhodne ne GP 1/4 s radialami, KRC bychom meli TNX OK2BKR, reseni samotneho vertikalniho zarice
- vyloznik pro upevneni ANT schopny prisroubovani na min 80mm stozar
- zdroj nevim zda mame
- UPS sice nabizel OK2SLC, ale stara se uz o dost jinych veci... neni sice nutna, ale kvuli odstraneni rizika pri nabehu po vypadku napajeni... do lokality neni v pripade nutnosti pristup kdykoliv
- UIdigi vc. vypaleni EPROM zajistuje OK2ZO
- TNC mam za ukol zaridit ja
- vselijaka drobna bizuterie asi padne za krk Liborovi OK2ZO, protoze to bude zprovoznovat
- nejaka zkusena manualne zrucna ruka k pripadne pomoci pri montazi s volnym casem v dopolednich hodinach pracovniho dne

DIky vsem, co se podileji na teto akci

vop
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK2ZO »

Do vyreseni problemu s OK0H digi OK0BH-2 degradovan na Fill-in.
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

Ahoj,

posledni zasadni prvek do soustroji na na dulezitem digi Brno-Vinohrady ktery nam chybi, je solidni a spolehlivy zdroj. prosim tedy pritomne, aby se zamysleli, zda by neco takoveho mohli venovat. TRX ma odber 3A pri 13,5 V, takze je potreba pocitat s rezervou, nejlepe min 5A...

Diky za pomoc,

Petr OK2VOP
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1ALX »

ok2vop wrote:Ahoj,

posledni zasadni prvek do soustroji na na dulezitem digi Brno-Vinohrady ktery nam chybi, je solidni a spolehlivy zdroj. prosim tedy pritomne, aby se zamysleli, zda by neco takoveho mohli venovat. TRX ma odber 3A pri 13,5 V, takze je potreba pocitat s rezervou, nejlepe min 5A...

Diky za pomoc,

Petr OK2VOP
co takhle neco takoveho: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=102769
Libor, OK1ALX
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok1mx »

ok2vop wrote:Ahoj,

posledni zasadni prvek do soustroji na na dulezitem digi Brno-Vinohrady ktery nam chybi, je solidni a spolehlivy zdroj. prosim tedy pritomne, aby se zamysleli, zda by neco takoveho mohli venovat. TRX ma odber 3A pri 13,5 V, takze je potreba pocitat s rezervou, nejlepe min 5A...

Diky za pomoc,

Petr OK2VOP
Vydrž do víkendu, něco jsem měl v garáži, ale jelikož se teď pracuje odnevidim donevidim, tak se mi to nechce přerovnávat a hledat potmě.
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2slc »

User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1ALX »

no jo, to je i levnejsi :D
Libor, OK1ALX
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

OK2VO

Post by ok2vop »

Nemate prosim nekdo kontakt na Vojtu OK2VO z Kanic?
Nema spravne nastavene zarizeni, je potreba mu priblizit a doporucit standardizovane postupy, ale nedari se mi na nej najit jakykoliv jiny kontakt nez jmeno a obec...
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests