BRNO a APRS

Fórum sysopů, výstavba, konfigurace a nastavení DIGI
Post Reply
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

Dnes byly "rozchozeny" majaky 4 dalsich prevadecu (tedy celkem uz 5) v Brne a okoli. Propagovany jsou z DIGI OK2RKB v Kohoutovicich pomoci WIDE1-1. Snazil jsem se majaky napsat podle poslednich poznatku z praxe podle chovani handheldu tak, aby se obsah informaci majaku dobre zobrazoval na displejich handheldu a aby syntaxe zapisu v majaku umoznila u handheldu vyuzit tlacitko pro okamzite preladeni na dany prevadec.

V soucasnosti jsou propagovany repeatery:
OK0ABA Brno
OK0BAB Brno
OK0H Palava
OK0BH Palava
OK0BHD Blansko

V pripade zajmu jinych sysopu zaradim do propagovani majaky dalsich repeateru na jizni Morave

vop
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1MJO »

Vyborne.
V nasi oblasti jsem pridal veledulezite OK0E a OK0BE. Jeste tam dam ten Teplickej OK0I. Konecne tu nebude bile misto v mape.
Co se tyce OK0BEA, tak jsem mluvil s Jirkou a ten mi rekl, ze uz ho zapinan nebude, ani uz nemaj platnou licenci a jak jsem si psal s Peterem z Trnavy OM3PV, tak ma zajem o odkup (je to HIP2000) pro prevadec v oblasti Trnavy (s Echolinkem).
OK0ACR a OK0BU uz taky nikdy nezavysilaj.
OK0I se z Bukove hory prestehoval do Teplic a v Zatci ho beru na mensi antenu za plno, na rucku jen na nekterych mistech, takze pridam jeste OK0I.
Doufam, ze zadavam ty infa ve spravnem tvaru, kdyz tak to nekdo prosim zkontrolujte.
Martin
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok1mx »

Koukal jsem na to, a vypadá to dobře. Jen u OK0I bych dal název objektu 145.787UL, kmitočet v těle je správně. Jinak já, když dávám více objektů na jedny souřadnice, tak malinko rozhodím severní šířku. Nejsou pak přesně v zákrytu a při vyzoomování si člověk může kliknout na ten který potřebuje.

Jinak co si myslíte o tom, že bychom na APRS dávali jen 70cm převaděče? Těch 2m kanálů je jen 8 (+ půlkanály) a na APRS stejně člověk obvykle má na jednom bandu APRS a na druhém 70cm... a přeci jen zapamatovat si tu hromadu 70cm je mnohem obtížnější... (je to jen návrh... nekamenujte mne)
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1ALX »

OK1MX wrote:Jinak co si myslíte o tom, že bychom na APRS dávali jen 70cm převaděče? Těch 2m kanálů je jen 8 (+ půlkanály) a na APRS stejně člověk obvykle má na jednom bandu APRS a na druhém 70cm... a přeci jen zapamatovat si tu hromadu 70cm je mnohem obtížnější... (je to jen návrh... nekamenujte mne)
Z uzivatelskeho hlediska souhlas
Libor, OK1ALX
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1TEB »

OK1MX wrote: Jinak co si myslíte o tom, že bychom na APRS dávali jen 70cm převaděče? Těch 2m kanálů je jen 8 (+ půlkanály) a na APRS stejně člověk obvykle má na jednom bandu APRS a na druhém 70cm... a přeci jen zapamatovat si tu hromadu 70cm je mnohem obtížnější... (je to jen návrh... nekamenujte mne)
Také souhlasím, přemýšlel jsem o tom již dříve a navrhl bych to samé.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2xdu »

Souhlas.
XDU
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

tech 2m prevadecu az zas tolik neni... ja to taky posouvam, kdyz jsou dva objekty (prevadece) na sobe... soupu je o 0.10 soucasne severne i vychodne...
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK1MJO »

Takze se jeste zeptam naposledy. Dotaz to je tez pro guru OK1MX ;) .
Mam tedy smazat 2m prevadece a ponechat jen 70cm?

Jde o to, ze jsem vcera mluvil pres OK0I (2m) s...no ted si nevzpomenu a rikal mi, ze co nevidet pribude jeste OK0BI prevadec na 70cm na stejnem QTH.
Cili hradek Doubravka na Doubravske hore v Teplicich.
Takze by v nasi oblasti zbyli jen OK0BE na Klinovci, OK0BEZ v Zatci (s echolinkem) a OK0BI v Teplicich.
OK0BEA v Klasterci nad Ohri uz nikdy nebude v provozu.

Mimo me otazky....pokud by jeste dodelali Echolink, tak bude veselo. :idea:
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok1mx »

Martine, nemám žádnou rozhodovací pravomoc, pouze se snažím na základě věci na základě konsenzu trochu koordinovat . Ale i přes to doporučuji používat selský rozum a pakliže jsou důvody a argumenty k výjimce z pravidla proč ji neudělat. Výjimka by mohla být například, pro velké oblasti, kde je jen 2m a široko daleko žádný 70cm převaděč... tak proč ho tam nedat.

Jinak co si myslíte o tom, že by se jako objekty posílali echolinky? Zkušebně mám jeden u Pardubic. Ještě k němu musím přidat PHGR. Přemýšlel jsem jaký název objektu a zatím mi připadá nejlepší EL-xxxxxx. Vidím, že jede autem někdo poblíž nějakého EL-.... na APRS.FI nebo jinak kouknu na kmitočet, pošlu dotyčné stanici MSG aby se přeladil a vyťukám číslo xxxxxx.
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

OK1MJO wrote:Mam tedy smazat 2m prevadece a ponechat jen 70cm?
Pokud jde o me, tak k tomu nevidim jednoznacny duvod - zatim je mapa spis prazdna nez plna...
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests