APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Fórum sysopů, výstavba, konfigurace a nastavení DIGI
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by OK1TEB »

Koukám, koukám :( . No, Libore, my máme stejnou verzi aprsd 2.2.5-15, jak vidím. Milan tam mám 2.2.5-13. Tak nevím. Nicméně parametr igate naše veze zná a žádný chybový hlášení se neobjevuje. Zkusím zadat ještě stejný filtr, jako má Milan a zkusit ten poland server. Zkusím ještě poslat parametr igate bez filtru, zda se to bude chovat stejně jako s filtrem či nikoliv.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by OK1ALX »

ja jsem take zkousel poslat stejny filtr jako Milan, ale porad to nic neukazovalo.
Zjevne to bude v tech verzich, resp. v tom patchi, ktery v te distribuci pro routery je a v klasicke asi ne ... skoda :(
Libor, OK1ALX
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by OK1TEB »

Vypadá to tak., že ta naše verze není zkompilovaná s tou patch. Nu což. Je mi ale záhadou, že ač v tom configu není o parametru igate ani čárka, zná ho. Celý ten řádek server přečte, až na ten filter. To je zajímavý. Vymejšlel jsem si na různých pozicích nesmysle a server reagoval, jak jsem očekával. Možná očekává syntaxi filtru jinou, nevím.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by ok2ila »

Měl bych k tématu aprsd ještě 2 dotazy:
1/ dají se nějak odfiltrovat i odesílané pakety? myslím to, co se tlačí z TNC na APRS server. Předpokládám, že ten user.deny slouží asi k něčemu jinému.

2/nedaří se mi dostat do internetu vlastní majáky. Mám nastaveno:
NetBeacon 10 !4956.54NS01754.54E# Opava, OpenWRT test
při startu APRSD mi napíše:
NetBeacon every 10 minutes : OK2ILA-2>APD225,TCPIP*:!4956.54NS01754.54E# Opava, OpenWRT test
Ale nikde nic nejde.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by ok1djo »

resim to tak, ze aprsd sam zadne majaky neposila, ale do aprs-is posila majaky, ktere vysila digined.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by ok2ila »

ok1djo wrote:resim to tak, ze aprsd sam zadne majaky neposila, ale do aprs-is posila majaky, ktere vysila digined.
No, to mi jde taky. ALe jen ty, co se via RF odrazi od nejake digi. Ze by to slo primo ze stroje do aprs-is, to ne.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by OK1ALX »

Ja jsem s majakem do netu z aprsd problem nemel, nejakou chvili jsem bysilal kazdych 60min majak s -10. Pak jsem to zrusil, ale fungovalo to v pohode.
verze aprsd 2.2.5-15.6.fc10.i386, viz. http://aprs.cz/index.php?option=com_con ... id=50:digi
Libor, OK1ALX
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by ok2ila »

OK1ALX wrote:Ja jsem s majakem do netu z aprsd problem nemel, nejakou chvili jsem bysilal kazdych 60min majak s -10. Pak jsem to zrusil, ale fungovalo to v pohode.
verze aprsd 2.2.5-15.6.fc10.i386, viz. http://aprs.cz/index.php?option=com_con ... id=50:digi
No a jak ho mas nastaveny?
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by ok1djo »

ok2ila wrote:
ok1djo wrote:resim to tak, ze aprsd sam zadne majaky neposila, ale do aprs-is posila majaky, ktere vysila digined.
No, to mi jde taky. ALe jen ty, co se via RF odrazi od nejake digi. Ze by to slo primo ze stroje do aprs-is, to ne.
myslim, ze zalezi na nastaveni konstanty

Code: Select all

igateMyCall
(pozor na jednu vec - ten "skvely" zpusob prekopirovavani z aprsd.config do aprsd.conf v /etc/init.d/aprsd zpusobi, ze se tenhle parametr z ON nebo OFF prepne na MyCall) - resenim je prejmenovat parametr z

Code: Select all

igateMyCall
na

Code: Select all

igateMYCALL
- ten /etc/init.d/aprsd skript je citlivy na mala/velka pismena, ale aprsd samo o sobe nastesti ne.
Podobne spatne je prenastavena konstanta rawTncPort - misto cisla portu, tusim 145100 je tam TncPort, tj neco jako aprs - axport. Opet, prejmenovat konstantu napr na rawTNCPort zafunguje.
Ale asi uplne nejlepsi je asi hned po instalaci aprsd i digi-nedu upravit ty startovaci skripty, vyhazet z toho vse, co se tyce kopirovani z .config do .conf nebo .ini.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: APRSD - kterak nastaviti filtr smerem od aprs-is

Post by ok2ila »

No, donutil jsi mě udělat rozumnou věc - zakomentovat všechny ty přepisy v tom /etc/init.d/aprsd. Ale stejně se nic nestalo. Beacony nejdou a nejdou...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests