OK1OUE-2

Fórum sysopů, výstavba, konfigurace a nastavení DIGI
Post Reply
OK1LOL
Administrátor

OK1OUE-2

Post by OK1LOL »

Tomasovi OK1JRA se podarilo ukecat kluky z radioklubu OK1OUE a "propasoval" na jejich pekne QTH muj byvaly digipeater co jsem mel jako OK1LOL-2 na Strahove. Jelikoz to neni optimalni HW na diginu, tak budte prosim schovivavi nez dorazi OT2m z USA. Aktualne je digi vypnuta, protoze prestala modulovat a pouze klicovala. Az se podari dodelat digi do finalni podoby (OT2m+GM300), tak to bude jiste velka pomoc pro Plzen.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK1ALX »

Huraaa :) Uz se tesim a drzim palce.
Libor, OK1ALX
OK5TVR
Posts: 40
Joined: Sat 03. Oct 2009 7:06:18
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK5TVR »

Ahoj,
před nedávnem jsem zpustil kousek od plzně idigi, jako OK5TVR-1, jedná se o pc dell 1GHz, na kterém běží UI-view a modeme je zkuková karta, jako tx se používá ruční stanice intek 5W, v plzni by mělo být pokrytí kompletní zatím všude kde jsem testoval pakety procházejí.

Tomáš OK5TVR
OK1JRA
Posts: 13
Joined: Thu 07. Jan 2010 21:16:12
Jméno: Tomáš
Location: Plzeň-Radčice
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK1JRA »

OK1LOL wrote:Tomasovi OK1JRA se podarilo ukecat kluky z radioklubu OK1OUE a "propasoval" na jejich pekne QTH muj byvaly digipeater co jsem mel jako OK1LOL-2 na Strahove. Jelikoz to neni optimalni HW na diginu, tak budte prosim schovivavi nez dorazi OT2m z USA. Aktualne je digi vypnuta, protoze prestala modulovat a pouze klicovala. Az se podari dodelat digi do finalni podoby (OT2m+GM300), tak to bude jiste velka pomoc pro Plzen.
Takže dneska, po pár dnech provozu mohu říct, že se nám s OK1OUE-2 konečně zadařilo :lol: a Plzeň jede! Veliké poděkování patří Honzovi - OK1COM a Michalovi - OK1LOL.
Samo jsou tu stále ještě hluchá místa, ale vzhledem k tomu, že chodím jen s 300mW trackerem :lol: tak je to paráda. V ulicích a zástavbě je to místy hluché, ale i tak nádhera... ještě dokopat k funkčnosti Igate OK1JRA-1 (té se zatím nějak nechce moc dekódovat packety a nedaří se mi přijít na to, proč) a mohu říct, že západ Plzně města je na pohodě... východ pokrývá velmi obstojně Tomáš, se svou - OK5TVR-1... sice už to chce trochu víc páry do trackeru, ale překvapilo mě, že na těch pár miliwatíků projdu k Tomovi do Nezvěstic i z Americké ulice a také z vilové čtvrti nedaleko FN na Lochotíně...chodí mu to fajn. Příští týden sepíšu nějaký článeček a dám ho na web, aby jste měli představu o tom, jak tu válčíme ;)
OK5TVR
Posts: 40
Joined: Sat 03. Oct 2009 7:06:18
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK5TVR »

Ahoj,
na kole vozim TT a k tomu puxinga na 2m kolem 5W, ta samá konfigurace je v autě na tento výkon je plzeň obsojně pokryta. Ještě otestuji směr na vejprnice který je vůči mé digi v dolíku.

tomáš
Attachments
aprs01.jpg
OK1JRA
Posts: 13
Joined: Thu 07. Jan 2010 21:16:12
Jméno: Tomáš
Location: Plzeň-Radčice
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK1JRA »

OK5TVR wrote:Ahoj,
na kole vozim TT a k tomu puxinga na 2m kolem 5W, ta samá konfigurace je v autě na tento výkon je plzeň obsojně pokryta. Ještě otestuji směr na vejprnice který je vůči mé digi v dolíku.
tomáš
No, tam by to už měla brát OK1OUE-2, takže by to tam mělo být v pohodě... By bylo fajn kdybys ještě zajel např. do Doubravky, tam to možná bude s pokrytím ze stávajících lokalit horší. Jinak co pozoruji tvé cesty a dívám se na terén města Plzně, tak zatím je vidět, že mapa tě zobrazuje napřímo (nikoliv opakovaného via OUE či JRA) jen tam, kde je to směrem na Nezvěstice "otevřené". Což mě nepřekvapuje. Do tvé Igate se nicméně dostanu občas i z údolí řeky Mže, ale přesto nesdílím názor, že jen tvá igate Plzeň spasí, což se mi tady zatím z tvých příspěvků zdá. Ale možná to jen tak od tebe vyznívá a seš rád, že v Plzni přibejvají další APRS body. Pokud ne, ;) tak nemusíš mít strach :) já financování dalšího rozvoje tady v okolí Plzně již neplánuji, poslední úkol je korektně uchodit Igate v Radčicích (opět nesdílím názor, že jen jedna v Nezvěsticích je pro Plzeň to nejlepší). Další lokality, které bych mohl obsadit, přenechám rád dalším zájemcům (možnost paneláku na Lochotíně, paneláku na Borech, možnost na budově ZČU a podobně).

Krásný den
Tomáš
OK5TVR
Posts: 40
Joined: Sat 03. Oct 2009 7:06:18
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK5TVR »

ojky tak to jsem nebyl dobře pochopen, jen at body přibívaji, ještě držím palec aby jsi rozchodil igate co máš doma, je dobé že je pokrytí slušné s 5w, v kombynaci s ok1oue-2 se dobře vykryl střed města ta, kde prochazell ta jeden až dva pacety je to ted ok viz námšstí a okolí, ještě zkusím projet obastki kde na kole často necestuji.

at to dobře chodí tomáš
OK1JRA
Posts: 13
Joined: Thu 07. Jan 2010 21:16:12
Jméno: Tomáš
Location: Plzeň-Radčice
Contact:

Re: OK1OUE-2

Post by OK1JRA »

OK5TVR wrote:ojky tak to jsem nebyl dobře pochopen, jen at body přibívaji, ještě držím palec aby jsi rozchodil igate co máš doma, je dobé že je pokrytí slušné s 5w, v kombynaci s ok1oue-2 se dobře vykryl střed města ta, kde prochazell ta jeden až dva pacety je to ted ok viz námšstí a okolí, ještě zkusím projet obastki kde na kole často necestuji.

at to dobře chodí tomáš

Uff! Tome, díky za zpřesnění, to mě odlehlo, doufal jsem, že to špatně chápu.
Jinak dneska jsem se podíval směrem k tobě na Bory, projel jsem se 16 trolejbusem ;) a nakonec šel na 20 bus ;)
Attachments
Moje cestování :-) s 300mW trackerem v batohu
Moje cestování :-) s 300mW trackerem v batohu
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests