Jaký GPS modul ?????

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK1MJO »

Fotky jsem nasel (viewtopic.php?p=4655#p4655), bohuzel po premereni jsem zjistil, ze se tam ten modul nevejde.
Takze budu postupovat po staru.... Lionky do BC-11 s vystupem kratkeho kabliku do 2.5mm stereojacku.
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1nmj »

Máte někdo zkušenost s GPS modulem UBLOX (U-BLOX)?

Galveos nabízí nějaký modul z nedokončené výroby, je osazen GPS přijímačem Ublox TIM-4H-0-000

Nabídka je na www.soucastka.cz a když si dáte vyhledat GPS, možná budete překvapeni nabídkou použitých antén za velmi sympatické ceny

Jirka OK1NMJ
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1mx »

ok1nmj wrote:Máte někdo zkušenost s GPS modulem UBLOX (U-BLOX)?

Galveos nabízí nějaký modul z nedokončené výroby, je osazen GPS přijímačem Ublox TIM-4H-0-000

Nabídka je na http://www.soucastka.cz a když si dáte vyhledat GPS, možná budete překvapeni nabídkou použitých antén za velmi sympatické ceny

Jirka OK1NMJ
Bohužel Ti s BLOXem nepomůžu, protože jsem to nedržel v ruce, nicméně dík za odkaz na WEB, najdou se tam celkem zajímavé věci. (včera jsem tam nechal litr... :-) )
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1djo »

OK1MJO wrote:Fotky jsem nasel (viewtopic.php?p=4655#p4655), bohuzel po premereni jsem zjistil, ze se tam ten modul nevejde.
Takze budu postupovat po staru.... Lionky do BC-11 s vystupem kratkeho kabliku do 2.5mm stereojacku.
Neber to jako rypani, ale neni pravda, ze se modul do D7 nevejde. Vejde a po uprave se tam vlezou dokonce dva :) (fyzicky vyzkouseny a overeny mam zatim ten jeden)

Jdu sepsat nejaky clanecek, jak na to. Protoze mit v D7cce bluetooth je naramne sikovna vec. Pro info - uz ted je k mani sof na androida, ktery s ruckou po tehle modifikaci umi komunikovat a zobrazuje prijate stanici na OSM (open-source-map) tj android nemusi byt pripojeny k internetu a nepotrebuje simku. Soft ma zrejme jeste chybicky (stanice "vidi" jak normalne tak s hvezdickou na konci a to je problem pri zasilani zprav), take start neni snadny (umi se bavit s radiem v kissu), problemy ma i instalace samotneho modulu - zejmena napajeni (a ne, opravdu nejde napajet ze stejne vetve jako rs232 prevodnik, i kdyz se to primo nabizi, ale ten spinaci tranzistor v napajeci vetvi to proste neutahne), take v tom miste, kam se modul vleze bez modifikace, je oblozeny dukladne ze vsech stran kovem, takze jednak zari tam kam nema a zvenka je relativne tupy a slaby (i tak to do cca metru funguje).

I pres pocatecni obtize imo neni daleko doba, kdy pujde mit bud bt GPS v "zadech" a bt modul ve stanici (odpadne kablik mezi baterkou a konektorem, zakrytim konektoru zaslepkou je stanice castecne vlhkotesna) nebo pripojit stanici s PC / chytrym telefonem.

A velmi pravdepodobne bude tahle uprava funkcni a pouzitelna i s mobilkami (710 misto urcite ma)
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK1ALX »

Libor, OK1ALX
OK2ELA
Posts: 2
Joined: Mon 14. Jan 2013 20:54:42
Jméno: Luděk
Location: 5Km Jížně od Přerova
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ELA »

zdravým k TT podle DK7IN jsem si koupil GPS modul http://www.pvelectronic.eu/hlavni-odd/p ... -pa6b.html s výstupem UART po postavení převodníku 232 jsem vše zapojil. u GPS se rožne led která by mněla indikovat připojení, ale po odeslání ručního majáku mi na VX8 přijde paket s nogps. Prosím o radu na nějaký převodník případně jestli je lepší zakoupit novou už s 232 něco jako Leadtek LR9450

Děkuji s pozdravem OK2ELA Luděk
User avatar
om1amj
Posts: 56
Joined: Sun 03. Jul 2011 20:20:45
Location: JN88pg
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by om1amj »

Ahoj Ludek
Na zaciatok by som poradil skusit pripojit GPS k PC (cez USB-TTL alebo RS232-TTL prevodnik), pustit napr. hyperterminal a pozriet ci GPS vobec funguje a ci ma fix.
Cize by tam malo byt v pakete pismeno A alebo V (Status A=active or V=Void.)
Dalsia moznost je ze mas opacne zapojene TX a RX na GPS alebo prevodniku (TX na GPS musi ist do RX na TT a opacne). Obcas sa to stalo aj mne :-)
Este jedna moznost je ze niektore GPS (jedno take mam) mi s TT4 ani Micro-Trackom nefungovalo pokial som nemal na gps zapojene aj RX aj TX.
Micro-Track ma dokonca v nastaveniach volbu ktora ked sa zapne posiela na RX pin na GPS napetie aby sa GPS nepreplo do sleep modu.
Neviem aky pouzivas TTL-RS232 prevodnik ale ja pouzivam tento na mojej Digi pre pripojenie Raspberry PI na TinyTrack4 http://www.ebay.com/itm/RS232-To-TTL-Co ... 1006995656
Pre pripojenie k PC cez USB mam zase v meraci radiacie tento prevodnik ktory zaroven vie aj zariadenie napajat (5V alebo 3,3V) http://www.ebay.com/itm/NEW-CP2102-USB- ... 0813830162

Edit:
Teraz som cital datasheet k tvojmu GPS a ma USB piny priamo, takze staci pripojit USB kabel a vyskusat ci funguje na PC.
Dalej ma pin2 - Enable (Keep open or pull high to Power ON. Pull low to shutdown the module.)
Viac info na strane 8 datasheetu http://www.4dsystems.com.au/downloads/G ... A6B-DS.pdf
Last edited by om1amj on Sun 20. Jan 2013 18:40:13, edited 1 time in total.
73!
Juraj/OM1AMJ
OK2ELA
Posts: 2
Joined: Mon 14. Jan 2013 20:54:42
Jméno: Luděk
Location: 5Km Jížně od Přerova
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ELA »

ahoj Juraj GPS jsem připojil k PC přes převodník USB -232 kterým nahrávám do TT značku ... program jsem použil od výrobce (minigps_1.4), mám zapojený TX i RX , GPS bez odezvy. :(
User avatar
om1amj
Posts: 56
Joined: Sun 03. Jul 2011 20:20:45
Location: JN88pg
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by om1amj »

Ahoj.
No problem je ze potrebujes USB-TTL prevodnik, ale kedze tvoje GPS ma aj USB vystup tak staci len zapojit USB kabel priamo.
Pripadne mozes zapojit GPS ---> TTL-RS232 prevodnik (ten co si skusal vyrobit) ---> RS232-USB prevodnik.
Ak GPS zapojis priamo na RS232-USB prevodnik tak sa moze stat ze ho odpalis kedze RS232 pouziva vyzsiu napatovu uroven. http://www.kiwiki.info/mediawiki/index. ... .2F_RS_232
73!
Juraj/OM1AMJ
hardwerak
Posts: 11
Joined: Sun 19. Jul 2009 18:22:58
Jméno: Karel
Location: Luby
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by hardwerak »

Taky používám k Unitracku Leadtek LR9450 k naprosté spokojenosti. Dnes mi přišel Open Ttrack 2 usb tak jsem tady kuchnul bluetooth GPS přijímač který jsem používal k PDA a taky šlape
OK5RK
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests