PREFIX na území jiného státu

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
Post Reply
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

PREFIX na území jiného státu

Post by OK1TEB »

Čau, napadla mne taková blbina. Neměl bych si změnit svůj PREFIX v trackeru, když vjedu na území cizího státu? Normálně platí (teda platilo, nevím zda se to nezměnilo), že když jsem v cizině třeba v Germánii a vysílám, dávám DL/OK1..... . Neměl bych tracker tedy nastavit takto stejně? Tedy DL/OK1TEB-9 ? Otázkou pak je, zda to trackery vůbec umí :) .

Ono se to asi neřeší, co jsem kdy viděl projíždět HAMstvo z ciziny naším územím, neviděl jsem, že by někdo měl v prefixu OK. Nicméně, co vy na to?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
OK1LOL
Administrátor

Re: PREFIX na území jiného státu

Post by OK1LOL »

Nad timto jsem taky premyslel, kdyz jsem jel mimo CR. Nakonec jsem si nic nemenil, protoze je to moc komplikovane a navic vsichni presne vedi z jakeho mista prave vysilam :)
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: PREFIX na území jiného státu

Post by ok2ila »

Asi bys teoreticky vysílat s prefixem cizí země měl. A taky bys z auta měl dávat /m :-). Myslím, že v našich předpisech se o nějaké výjimce pro APRS nemluví... Takže vlastně všichni soustavně porušujeme vyhlášku :D
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: PREFIX na území jiného státu

Post by ok1mx »

Legislativa klopýtá jako obvykle za vývojem.... také jsem to neřešil.... De facto jsou vysílány souřadnice, tudíž je jasné, že odkud se vysílá. Myslím, že na území kde platí CEPT to není nutné řešit, jelikož systém takovouto skladbu CALL neumožňuje. Ti, jenž trpí přehnanou byrokratickou depresí mohou nastavit správnou značku v info textu... DL/OK1XXX/m. Legislativě se učiní zadost, protože všude platí, že se má CALL dávat, ale nikde není dáno, že to musí být nutně na začátku rámce.
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: PREFIX na území jiného státu

Post by ok1nmj »

Ahoj,
nevím co měl za zařízení, spíše to vypadalo na vysílání "s podporou" PC, ale cca před měsícem se objevovala na mapě jižní evropy stanice SV/DL.....
Asi němec na dovolené...

Jirka OK1NMJ
OK2ZDL
Posts: 51
Joined: Sun 29. Mar 2009 11:30:42
Location: Jihlava
Contact:

Re: PREFIX na území jiného státu

Post by OK2ZDL »

ok1nmj wrote:Ahoj,
nevím co měl za zařízení, spíše to vypadalo na vysílání "s podporou" PC, ale cca před měsícem se objevovala na mapě jižní evropy stanice SV/DL.....
Asi němec na dovolené...

Jirka OK1NMJ
Ja myslím že mu vysílal objekt někdo z DL, v nazvu objektu to jde.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests