Pomuze mi nekdo s radou?

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
Post Reply
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Pomuze mi nekdo s radou?

Post by OK1MJO »

Ahoj lidi.
Mel bych dotazy ohledne aprs.fi mapy a TH-D7. Pomuze mi nekdo s radama?
Bohuzel, nemoc postoupila a bude hur. Uz nejsem schopen prohledavat inet a hledat ty spravne odpovedi, pripadne psat k vyrobci Kenwood.
Proto bych chtel oslovit ty z vas, kteri budou znat odpovedi a poradi nejen me.

1)
Co se tyce aprs.fi mapy, zobrazuje se u me call tohle: výkon 4W, efektivní výška antény (HAAT) 12 m, zisk 8 dBi omni, dosah 15.3 km .
Nevim, kde tento nesmysl APRS.fi server vzal kdyz mam jen D7. Je snad nekde v menu D7 neco co bych prehledl?
Pripadne kdyz je to zalezitost webu, je moznost to nejak smaznout/zeditovat?


2)
Kdyz na tomtez serveru kliknu u me volacky na http://aprs.fi/info/a/OK1MJO, tak se tam zobrazuje ... Device: Kenwood: TH-D7 (ht).
Je mi jasne, ze D7 muze generovat ikonu v podobe dvojiteho W, ktera znamena znat Kenwoodu.
Jelikoz tam mam znak "invalidy", tak by me zajimalo, jak to web server zjistil, ze mam TH-D7, zna nekdo odpoved?


3)
Kdyz se podivate na mapu aprs.fi do oblasti Zatce, tak vpravo smerem k Lounum je videt takovej nesmysl. Modry znak sluchatk a oznacena trasa.
Mozna se to zobrazuje jen me (cache?) ...nevim, ale kratce predtim nez se to tam zacalo trvale zobrazovat jsem si "hral" s klikatkama vpravo od stredu nahoru.... Filter, Favourites, Ruler tool... atd.., zrejme jsem tam na neco nechteneho klikl a priznam se, ted nevim jak to dostat pryc.
Pomuzete nekdo s radou jak to smaznout?

4)
Potreboval bych pomoci jeste s D7 s nastavenim. V menu 2-4 POS COMMENT mam Enroute...je to spravne nebo mam dat jinou volbu?
A v 2-A UNPROTOCOL mam APK001, je moznost se nekde docist co to presne znamena, pripadne nemam tam mit napsano neco jineho?



Kdoz znate odpovedi, zkuste nejen me odpovedet.
Predem diky za pomoc.
73! Martin
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Pomuze mi nekdo s radou?

Post by ok1mx »

Odpovědi vložím do textu:

Ahoj lidi.
Mel bych dotazy ohledne aprs.fi mapy a TH-D7. Pomuze mi nekdo s radama?
Bohuzel, nemoc postoupila a bude hur. Uz nejsem schopen prohledavat inet a hledat ty spravne odpovedi, pripadne psat k vyrobci Kenwood.
Proto bych chtel oslovit ty z vas, kteri budou znat odpovedi a poradi nejen me.

1)
Co se tyce aprs.fi mapy, zobrazuje se u me call tohle: výkon 4W, efektivní výška antény (HAAT) 12 m, zisk 8 dBi omni, dosah 15.3 km .
Nevim, kde tento nesmysl APRS.fi server vzal kdyz mam jen D7. Je snad nekde v menu D7 neco co bych prehledl?
Pripadne kdyz je to zalezitost webu, je moznost to nejak smaznout/zeditovat?


Tento "nesmysl" si APRS.FI nevymyslelo, ale vznikl u Tebe. Zřejmě sis někdy v minulosti hrál s UI-WIEV nebo jiným SW, vyplnil jsi výšku, výkon zisk a SW poslal beacon s informací PHG. aprs.fi si ji uložil do databáze a dokud nepošleš jinou tak ji bude používat.

Syntaxe:

!DDMM.mmN/DDDMM.mmW#PHG5360/WIDE...(identifying comments)...
......|............|.............|..|.||||...|_____ makes station show up green
......|............|.............|..|.||||________ Omni (Direction of max gain)
......|............|.............|..|.|||_________ Ant gain in dB
......|............|.............|..|.||__________ Height = log2(HAAT/10)
....LAT........LONG...........|..|.|___________ Power = SQR(P)
..................................|..|_____________ Power-Height-Gain identifier *
..................................|_______________ # is symbol for digipeater

Chceš-li ho v APRS.FI vymazat, musíš poslat nulový obsah (PHG0000)




2)
Kdyz na tomtez serveru kliknu u me volacky na http://aprs.fi/info/a/OK1MJO, tak se tam zobrazuje ... Device: Kenwood: TH-D7 (ht).
Je mi jasne, ze D7 muze generovat ikonu v podobe dvojiteho W, ktera znamena znat Kenwoodu.
Jelikoz tam mam znak "invalidy", tak by me zajimalo, jak to web server zjistil, ze mam TH-D7, zna nekdo odpoved?

verze HW se vysílá v rámci.
více zde: http://www.aprs.org/aprs11/tocalls.txt



3)
Kdyz se podivate na mapu aprs.fi do oblasti Zatce, tak vpravo smerem k Lounum je videt takovej nesmysl. Modry znak sluchatk a oznacena trasa.
Mozna se to zobrazuje jen me (cache?) ...nevim, ale kratce predtim nez se to tam zacalo trvale zobrazovat jsem si "hral" s klikatkama vpravo od stredu nahoru.... Filter, Favourites, Ruler tool... atd.., zrejme jsem tam na neco nechteneho klikl a priznam se, ted nevim jak to dostat pryc.
Pomuzete nekdo s radou jak to smaznout?

Jelikož tam nic nevidím, nedokážu poradit

4)
Potreboval bych pomoci jeste s D7 s nastavenim. V menu 2-4 POS COMMENT mam Enroute...je to spravne nebo mam dat jinou volbu?
A v 2-A UNPROTOCOL mam APK001, je moznost se nekde docist co to presne znamena, pripadne nemam tam mit napsano neco jineho?

viz bod 2.

Kdoz znate odpovedi, zkuste nejen me odpovedet.
Predem diky za pomoc.
73! Martin
User avatar
OK1ALF
Posts: 40
Joined: Thu 15. Sep 2011 7:37:45
Jméno: Jirka
Location: JO70VA
Contact:

Re: Pomuze mi nekdo s radou?

Post by OK1ALF »

Modré sluchátko může být telefon s APRSdroidem. Když si dáš vyhledat OK1ALF-10, tak by se mělo také zobrazit modré sluchátko.
Jirka, OK1ALF
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Pomuze mi nekdo s radou?

Post by OK1ALX »

Take se pripojim a doplnim:

1) viz Milan

2) viz Milan. Jinymi slovy, typ HW/SW je zakodovan v kodu APxxxx na zacatku cilove adresy (unproto adress). Vice take v bibli na strane 14.

3) neni to nesmysl, tim klikanim na prave strane jsi aktivoval Zdileni aktualni pozice na aprs.fi (Share current location on aprs.fi - ikona jakehosi stozaru s cervenym kruhem u spicky), viz: http://aprs.fi/?call=w%2F3820858855. Vytvorilo to aprs stanici se symbolem telefonu (predpoklada se, ze jsi nekte v tereny s "chytrym" telefonem) a doplnilo znacku pod kterou jsi prihlasen. Tato stanice je vsak videt pouze na aprs.fi.

4) POS COMMENT muzes menit podle potreby, avsak NIKDY nepouzivej comment Emergency!, tak jak jsi to delal nekdy vcera. Ten se vyuziva jen v pripadech nouze a na urcitych zarizenich a softwarech kde je tato funkce primo podporovana takova stanice vyvola zvukovy alarm a zpravu na displeji (monitoru)! Enroute se pouziva zpravidla pro pohybujici se stanici, Off Duty bych pouzil ve volnem case, kdy nejsi v praci a podobne, In Service je pro pripad kdy pracujes, jsi v praci, Returning pokud se od nekud vracis, napriklad z dlouhe cesty, z dovolene apod., Special ve specialnich pripadech ktere se nevyskytuji bezne (specialni prilezitosti), Emergency jak uz jsem psal poze v pripadech nouze a nebezpeci, Priority a Committed po pravde nevim a pak se v nastaveni vyskytuji polozky Custom 0-6, tyto lze vyuzit v pripade kdy se skupina lidi domluvi, co ktery custom znamena a jeho zvolenim tak da teto skupine lidi najevo o jaky stav se jedna.
Possition comment se da zvolit pouze u kompresovaneho fomatu mic-e, tedy u rucnich a mobilnich stanic.
Vice viz: http://www.aprs.org/aprs12/EmergencyCode.txt

UNPROTOCOL viz Milan a bod 2
Libor, OK1ALX
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Pomuze mi nekdo s radou?

Post by OK1ALX »

OK1ALF wrote:Modré sluchátko může být telefon s APRSdroidem. Když si dáš vyhledat OK1ALF-10, tak by se mělo také zobrazit modré sluchátko.
modre sluchatko je symbol z primarni tabulky "/ $" a jeho popis je Telefon, viz: http://aprs.cz/index.php?option=com_con ... Itemid=140. Vyuziva se casto jako symbol pro stanice, pracujici zchytrych mobilnich telefonu, respektive APRS software v mobilnim telefonu. Tyto stanice v drtive vetsina pracuji pouze pres internet, proto by zaroven meli mit SSID-10.
Libor, OK1ALX
User avatar
OK1ALF
Posts: 40
Joined: Thu 15. Sep 2011 7:37:45
Jméno: Jirka
Location: JO70VA
Contact:

Re: Pomuze mi nekdo s radou?

Post by OK1ALF »

OK, jsem rád, že jsem to zvládnul správně nastavit :) , i když to již nepoužívám - viz příspěvek ve vláknu k tomuto tématu.
Jirka, OK1ALF
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Pomuze mi nekdo s radou?

Post by OK1MJO »

Lidi, diky za pomoc.
Bohuzel zacinam znova...s ucenim. Vypadky pameti (zachvaty) po posledni operaci byly silnejsi a v kombinaci s medikamenty.... jsou hodiny, kdy si nedokazu vzpomenout ani jak se jmenuju...cim dal horsi. Jsem jak v prvni tride. I psat a cist se ucim.
Problem je, ze se stava, ze co se naucim, behem vikendu ztratim.
Na specializovanem vysetreni v UVN Stresovice se mi snazili vysvetlit, ze ztrata pameti a vedomosti je jen docasna.
Ale verte doktorum, kdyz kazde 2 dny berete morfium proti bolestem.

73! Martin

PS: Pred par hodinama jsem se vratil z dlouhe vychazky okolo reky, docela dobre je, ze D7+ homemade pripojen GPS modul funguji spravne i z kapsy kalhot.
Takze kdyz uz jsem nemohl, tak tata vedel kam ma pro me zajet. Je to docela ocenujici, mit o neco vyssi duchod, tak poridim TH-D72.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests