APRS v Linuxu

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
User avatar
ok2zar
Posts: 22
Joined: Wed 20. May 2009 0:52:26
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2zar »

ok2xdu wrote:Zkus prave tlacitko na mysi.

To me napadlo taky :lol:
Neúspěch je jednou z možností...
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2jkd »

ok2zar wrote:
ok2xdu wrote:Zkus prave tlacitko na mysi.

To me napadlo taky :lol:
Nevim jak tobe, ale ja dam prave tl. mysi a z menu vyberu "info station".

Co se tyka tech map, tak sveho casu jsem take s tim laboroval, ale pak jsem toho nechal. Take mel xastir problem s tim, ze kdyz jsem tam nahral mapu v rozliseni cca 8000x5000 tak celkem dost trvalo nez to vubec vykreslilo.
User avatar
ok2zar
Posts: 22
Joined: Wed 20. May 2009 0:52:26
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2zar »

ok2jkd wrote:
ok2zar wrote:
ok2xdu wrote:Zkus prave tlacitko na mysi.

To me napadlo taky :lol:
Nevim jak tobe, ale ja dam prave tl. mysi a z menu vyberu "info station".

Co se tyka tech map, tak sveho casu jsem take s tim laboroval, ale pak jsem toho nechal. Take mel xastir problem s tim, ze kdyz jsem tam nahral mapu v rozliseni cca 8000x5000 tak celkem dost trvalo nez to vubec vykreslilo.
Ahoj,
jo, ta rychlost byla opravdu "zavratna". Mam tam tu zakladni vektorovou mapu sveta a v podstate staci, ale kolikrat by clovek potreboval i nejakou podrobnejsi mapu.

Jinak jo, uz jsem si vsim, ze pod pravym mysitkem jsou podrobnosti, ale je to nestastne schovane. A taky nechapu, proc musim myt vypnuty NumLock, ale budiz.
Neúspěch je jednou z možností...
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by OK1TEB »

To vypnuté numlock autor na stránce o xastiru nějakým způsobem zdůvodňuje, americky moc neumím, takže důvod nevím. Jinak v xastiru, jde s mapama nádherně laborovat. Mapy lze dávat do různých vrstech, definovat, při jakém zoomu se mohou zobrazit, takže se s tím dá pohrát. Pochopitelně, čím víc map se nahrává, tím je to pomalejší, ale dá se to vyladit. Já si tvořím teď mapy s různými rozlišeními z http://www.openstreetmap.org , sice jsou jednoduché, ale poměrně přesné.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
User avatar
ok2zar
Posts: 22
Joined: Wed 20. May 2009 0:52:26
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2zar »

OK1TEB wrote:To vypnuté numlock autor na stránce o xastiru nějakým způsobem zdůvodňuje, americky moc neumím, takže důvod nevím. Jinak v xastiru, jde s mapama nádherně laborovat. Mapy lze dávat do různých vrstech, definovat, při jakém zoomu se mohou zobrazit, takže se s tím dá pohrát. Pochopitelně, čím víc map se nahrává, tím je to pomalejší, ale dá se to vyladit. Já si tvořím teď mapy s různými rozlišeními z http://www.openstreetmap.org , sice jsou jednoduché, ale poměrně přesné.

O tu presnost tak upne nejde. Jde o to, abych videl, ze tamhle OKXXXX jede po hradecke dalnici smerem na Podebrady, atd... Kdyz to budu chtit mit presne, tak na to mam aprs.fi
Neúspěch je jednou z možností...
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok1mx »

Hele, Zare, to už je dnes podruhý... :evil:
User avatar
ok2zar
Posts: 22
Joined: Wed 20. May 2009 0:52:26
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2zar »

Že by potrefená husa... :twisted:

Ver tomu, nebo ne, ale vazne v tom nebyl zkryty zadny naznak. No nekecám.... :lol: :lol: :lol:
Last edited by ok2zar on Thu 02. Jul 2009 23:20:33, edited 1 time in total.
Neúspěch je jednou z možností...
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2jkd »

ok2zar wrote: O tu presnost tak upne nejde. Jde o to, abych videl, ze tamhle OKXXXX jede po hradecke dalnici smerem na Podebrady, atd... Kdyz to budu chtit mit presne, tak na to mam aprs.fi
Tak proc na to aprs.fi nejdes rovnou? Ja nevim proc se vsichni porad drzite tech uiview a xastiru. Proste kliknu na aprs.fi a vidim stav -15min,-30min, -1 hodina, -3 hodiny atd. to vse na google sat. mape, vsechno prehledne a hned. Chapu jeste sysopy nebo usery, kteri "poslouchaji" vlastni tnc, pro prehled jak mi to chodi, ale i to se da zjistit na aprs.fi.
User avatar
ok2zar
Posts: 22
Joined: Wed 20. May 2009 0:52:26
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2zar »

Hele kazdej sme nejakej. To uz muzeme rovnou pelemizovat o tom, proc kecat po radiu, kdyz si tam zavolam telefonem....
Neúspěch je jednou z možností...
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2jkd »

ok2zar wrote:Hele kazdej sme nejakej. To uz muzeme rovnou pelemizovat o tom, proc kecat po radiu, kdyz si tam zavolam telefonem....
To je snad rozdil, ne? :)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests