Nevim jak tobe, ale ja dam prave tl. mysi a z menu vyberu "info station".
Co se tyka tech map, tak sveho casu jsem take s tim laboroval, ale pak jsem toho nechal. Take mel xastir problem s tim, ze kdyz jsem tam nahral mapu v rozliseni cca 8000x5000 tak celkem dost trvalo nez to vubec vykreslilo.
Nevim jak tobe, ale ja dam prave tl. mysi a z menu vyberu "info station".
Co se tyka tech map, tak sveho casu jsem take s tim laboroval, ale pak jsem toho nechal. Take mel xastir problem s tim, ze kdyz jsem tam nahral mapu v rozliseni cca 8000x5000 tak celkem dost trvalo nez to vubec vykreslilo.
Ahoj,
jo, ta rychlost byla opravdu "zavratna". Mam tam tu zakladni vektorovou mapu sveta a v podstate staci, ale kolikrat by clovek potreboval i nejakou podrobnejsi mapu.
Jinak jo, uz jsem si vsim, ze pod pravym mysitkem jsou podrobnosti, ale je to nestastne schovane. A taky nechapu, proc musim myt vypnuty NumLock, ale budiz.
To vypnuté numlock autor na stránce o xastiru nějakým způsobem zdůvodňuje, americky moc neumím, takže důvod nevím. Jinak v xastiru, jde s mapama nádherně laborovat. Mapy lze dávat do různých vrstech, definovat, při jakém zoomu se mohou zobrazit, takže se s tím dá pohrát. Pochopitelně, čím víc map se nahrává, tím je to pomalejší, ale dá se to vyladit. Já si tvořím teď mapy s různými rozlišeními z http://www.openstreetmap.org , sice jsou jednoduché, ale poměrně přesné.
OK1TEB wrote:To vypnuté numlock autor na stránce o xastiru nějakým způsobem zdůvodňuje, americky moc neumím, takže důvod nevím. Jinak v xastiru, jde s mapama nádherně laborovat. Mapy lze dávat do různých vrstech, definovat, při jakém zoomu se mohou zobrazit, takže se s tím dá pohrát. Pochopitelně, čím víc map se nahrává, tím je to pomalejší, ale dá se to vyladit. Já si tvořím teď mapy s různými rozlišeními z http://www.openstreetmap.org , sice jsou jednoduché, ale poměrně přesné.
O tu presnost tak upne nejde. Jde o to, abych videl, ze tamhle OKXXXX jede po hradecke dalnici smerem na Podebrady, atd... Kdyz to budu chtit mit presne, tak na to mam aprs.fi
ok2zar wrote:
O tu presnost tak upne nejde. Jde o to, abych videl, ze tamhle OKXXXX jede po hradecke dalnici smerem na Podebrady, atd... Kdyz to budu chtit mit presne, tak na to mam aprs.fi
Tak proc na to aprs.fi nejdes rovnou? Ja nevim proc se vsichni porad drzite tech uiview a xastiru. Proste kliknu na aprs.fi a vidim stav -15min,-30min, -1 hodina, -3 hodiny atd. to vse na google sat. mape, vsechno prehledne a hned. Chapu jeste sysopy nebo usery, kteri "poslouchaji" vlastni tnc, pro prehled jak mi to chodi, ale i to se da zjistit na aprs.fi.