www.aprs.cz

Objevíte-li na webu nebo v konferenci nějakou chybu, případně bude-li Vám něco chybět, sem s tím.
ok1mx
Příspěvky: 1077
Registrován: pát 06. bře 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Bydliště: JN79TX
Kontaktovat uživatele:

Re: www.aprs.cz

Příspěvek od ok1mx » ned 19. pro 2010 10:12:53

Cui bono? - Pro radioamatéry!

APRS.CZ je komunitní web a tou komunitou jsou radioamatéři. Každopádně děkujeme za připomínku. Nevím, ale po stisknutí tlačítka FAQ/ČKD jsou k dispozici ty nejelementárnější informace, např. druhá otázka:
"APRS mne zajímá, ale nevím jak začít."
Nechce se mi věřit, že po 15ti minutách nešlo na tento odkaz narazit, nicméně zvážíme, zda by nebylo vhodné toto umístit vhodněji.

Každopádně první NEZBYTNOU podmínkou k tomu, aby člověk mohl APRS provozovat, je vlastnit radioamatérskou licenci. Cílová skupina uživatelů tohoto WEBu tudíž nejsou široké masy, ale radioamatéři, kteří již mají alespoň základní penzum informací a vědomostí, nezbytné pro složení zkoušek. APRS je v podstatě jen přenosový protokol, na jehož základě je možné vytvářet aplikace pro různé využití. Z vašeho popisu platí tedy bod 1. (odmyslíme-li si Vaše adjektiva) Cílem APRS není poskytovat službu masám, nicméně i možnost obecné prospěšnosti tu je, ne však na veřejné, nebo masové bázi, ale cíleně pro určité specifické účely. (APRS je primárně nezávislé na internetu, či jiné infrastruktuře, proto může být užitečné pro přenos informací v době mimořádných událostí, kdy ostatní datové komunikační systémy jsou mimo provoz (tyto úvahy již začínají mít reálné obrysy viz. dokumenty z mainpage 28.8.2010))

s pozdravem Milan OK1MX
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host