Propagace HAM rádia

Objevíte-li na webu nebo v konferenci nějakou chybu, případně bude-li Vám něco chybět, sem s tím.
Post Reply
ok2mdk
Posts: 13
Joined: Wed 23. Feb 2011 16:53:32
Jméno: Mirek
Location: Valašské MEziříčí
Contact:

Propagace HAM rádia

Post by ok2mdk »

Z dravím toto fórum, je fajn že vznilo a funguje pro APRS. Ovšem na cbradio.cz se rozbehla debata okolo propagace HAm rádia.
Přiznám se, počítám do toho PMR i CB - začátečnikům je třeba ukázat, že to je a přizneme si jaké tomá výhody a halvne nevýhody:-)

Momentálně jse plán vypracovat web, propagující radioamatéry - ukázet zajimavou cestou co děláme, proč to deláme, co nám to dává a jak se mezi ás dostat.
Poté by se mi libilo aby na webu byly zkušenost Vás (vím že si tykáme ale zkušenějším s úctou) zkušených v různých oborech (já jsem bažant hi:))
Vize je jasná co máme?
1. doménu radioamater.cz
2. OK9TUK zaregistroval radio-amater.eu a nabidl možnost hostingu
__________________________________________________________
Chci tímto požádat ochotné hamy aby se podělil o své návrhy a připomínky.
Případně adminy tohoto fora zda by byli ochotni spolupracovat a toto forum využít pro široké dotazy a přiznejme si - budou asi nezkušených.
Uvítám i zpolupráci těch, kteří se zabývají určitým druhem provozu, ale třebas si s wwwstránky tolik nerozumí - poté stačí že se přihlásí a udelají prezentaci tohoto provozu jako textový soubor a někdo z nás to publikuje (pod jeho jménem, pardo značkou)

Na závěr se omlouvám, celé vláno o foru a využití jsem nečetl.
Mirek OK2MDK
_________________________________________________________

Edit: četl jsem řpipomínky pro škatulkování. pro ukázku dovolím předvést forum http://www.zvukarina.cz Myslím, že tady se to martinovi povedlo:-)
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Propagace HAM rádia

Post by ok1mx »

Ahoj,
psal jsi:
Vize je jasná co máme?
1. doménu radioamater.cz
2. OK9TUK zaregistroval radio-amater.eu a nabidl možnost hostingu


To je moc pěkné, ale bohužel je to to nejmenší. Jako zásadní problém vidím lidi ochotné se aktivně podílet na obsahu. A jestli ten obsah je na doméně pepa.cz, bflmpsvz.cz hamradio.cz či radioamater.cz je naprosto nepodstatné. Pakliže máš team, který je ochoten psát příspěvky, články, recenze, jsou již i existující weby, dělat další je jen tříštění sil a rozmělňování obsahu po různých WEBech. hamradio.cz má redakční systém, umožňující přidávat články i osobám netknutým HTML, kdokoli by měl zájem, může si udělat jakoukoli sekci která souvisí s radioamatérskou tématikou, hosting je vyřešený, místa pro data je dost. Stačí říct. Jedinou podmínkou je určitý "etický kodex" který zpovídá určité chování, které se neslučuje s HAMSPIRITEM, t.j. zejména vyvyšování jednotlivých HAM činností nad druhými (VKV nad KV a naopak, jestli je lepší DXing, nebo závody... a.t.d.) pak dodržování toho, že je WEB striktně apolitický, t.j. nekonstruktivní navážení do některých radioamatérských spolků či zájmových skupin. V rámci těchto mantinelů je možné publikovat cokoli.

Jediné s čím mám trošku problém je PMR a CB. Nemám nic proti tomu, aby toto téma bylo tabu, nicméně jsem přesvědčen, že radioamtéři jsou Ti, jenž spadají do uživatelů radiového spektra na základě povolení radioamatérské služby z čehož vyplývá, že by tam mohla být sekce inspirující CB a PMR k tomu aby se stali vlastníkem povolení pro užívání kmitočtů ARS, ale vnitřní problémy nechť jsou řešeny na portaléch k této tématice určených (cbradio.cz a.j.) Bohužel tyto světy jsou v lehce antagonistickém postavení nebo ještě lépe je mnoho jedinců z jedné i druhé strany kteří nechápou pohnutky těch druhých a díky tomu dochází k nepříjemným názorovým střetům, které nejsou nijak konstruktivní a výsledkem jsou jen zjitřené vášně, urážky a nakonec se z toho stane nechutná žumpa kde exhibuje několik extrovertních jedinců a ostatní to otráví. (viz. některé vlákna na cbradio.cz)

Jako optimální (a asi nereálnou) situaci bych viděl v tom, aby veškeré amatérské aktivity byly pod jedním společným portálem z něhož by pak byly jednotlivé aktivity řešeny jako podsekce. Bohužel místo toho vznikají nové a nové WEBy a domény, které v začátku mají velké ambice a po pár měsících aktivita upadne až se z toho stane zombie.

Nechci Ti brát iluze, ale zásadní problém vidím právě v tom, že nejsou lidi, kteří by kvalitní a zajímavý dodávali obsah. Kdo se zajímá o určitý druh provozu nebo je vynikající závodník či DXman už nemá čas a náladu někam něco psát protože je plně pohlcen tím co dělá. Čest výjimkám (OK2BUH a.j.)

Přeji hodně úspěchů a hamradio.cz je otevřené všem kdož by měli zájem o spolupráci.
ok2mdk
Posts: 13
Joined: Wed 23. Feb 2011 16:53:32
Jméno: Mirek
Location: Valašské MEziříčí
Contact:

Re: Propagace HAM rádia

Post by ok2mdk »

Ahoj, díky trochu jsem v něco podobného doufal:-)

No, má vize je ta že by to měl být web víceméně statický - Který by visel jako vstupní portál dále. čili pouze propagační (motivační) veci, a tedy i to cb a pmr. (ta jednoduchá cesta na pásmo, potom jsou naše plné pásma vetší lákadlo, ale jinak stvou definicí souhlasim)
Poté, jak jsi mi (a jiným) ochotně nabídl využít co již je (hamradio.cz vaše aprs).
Moje představva je ta, že natom co jsem rozjednali, by bylo tedy pouze nejnutnejší novinky (souteže dětí kroužky...) A zbytek by byl směřován na "odborný" web, tedy pro aprs na aprs.cz, stránky jednotlivých klůbu atd.

Takovou vizi mám já. Myslíš si že je to nesmysl? Tvou spolupráci nabidnu OK1FUA, který mi nabídl právě své zkušenosti se závody na KV a HW komponenty.

Mirek 2MDK
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Propagace HAM rádia

Post by ok1mx »

Opravdu nechci, aby to vyznělo, že na všem hledám jen negativa, jestli máte chuť, lidi a elán s výhledem práce na mnoho let dopředu držím palce, ale jsem skeptik. Statický WEB ji již mnoho let neživotaschopný. Má li působit jako rozcestník, musel bys mu zajistit patřičnou (v současné době placenou) publicitu, abys na ně všechny SEO nalákal, aby na něj lidé vůbec přišli. Pakliže se tam nebude pořád něco dít, tak tak dotyčný vleze jen jednou, dvakrát a pak půjde jinam. Takových rozcestníků je.... a všimni si, jak většina dopadla. Polovina odkazů již vede do tmy, protože jakmile se toto pravidelně neaktualizuje, již v den vydání je zastaralý. Nezabráníš tomu, že Ti někdo nepodtrhne URL.. a druhý den již bude stránka nedostupná. Největší neštěstí je, že to rok, dva držíš nad vodou, věnuješ tomu čas, rozrůstá se to a pak nastane období, kdy se na to ostatní vykašlou a zůstaneš na to sám. Budeš tam mít 200-300 stránek a nebudeš vědět kde co dřív smazat nebo aktualizovat, protože informace již pozbyly platnost.

Ať se daří.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Propagace HAM rádia

Post by ok2uec »

Zdravím,

Kdo neví, tak dělal jsem pár webu typu http://ham.smoce.net , http://prevadece.smoce.net a dalších xxx nesouvysejících s HAM.

Co se týče všeho, tak jsem to přečetl letmo , tak to trošku seskupím...

za 3 týdny, chci začít pracovat na novém systému pro HAM v ČR. Dříve jsem se domlouval s Milanem MX, že mi zajistí domenu hamradio.cz a databáze a další blbosti, co k tomu patří...

Sice budu ze začátku sám na to, ale chci pak zkusit nějak požádat HAM prostřednictvím internetu, aby se přihlásili i další HAMOVE na výpomoc (zbožné přání, ale víme jak to dopadne).

Každopádně chci udělat vzhled jako by portálu, články, novínky, ze světa, články uživatelu, návody, a podobně, nějaký ty propracovanější callbooky, zaintegrovat novej systém pro správu převaděčů, místo toho mého, který se prokázal, jako již programátorsky pozadu. Ale stáále aktualizován týýdně!

kalendář akcí <- s exportama ICAL a podobně...
hlídače licencí, a dalších xxx věcí co mě napadne....

Každý má nápady jak to uskutečnit, ale nikdo není činný... proto předem píšu, aby každý byl smířen,. že tuto myšlenku uskutečním ...

Pokud by někdo chtěl pomoci, tak sem napište.. popř. na email...

-------------
Email/GTALK:ok2uec@smoce.net
Icq:349685733
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Propagace HAM rádia

Post by ok2uec »

Co se týče aktualnosti, tak některé systémy budou provázený, takže např. správa převaděču-> do novínky se přidá automaticky , že převaděč byl upraven a podobně. nebo přidána nová událost závod/setkání .. a další novínky...
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests