VX-8R plynotěsná ?

Post Reply
ok1pt
Posts: 20
Joined: Thu 02. Jul 2009 20:52:37
Contact:

VX-8R plynotěsná ?

Post by ok1pt »

Zdravím všechny majitele VX-8R,
zajímalo by mne, zda také máte stanici nejen vodotěsnou, ale i plynotěsnou. Ta moje se tak jeví. Projevuje se to tím, že při oteplení stanice po zapnutí začne vestavěný barometr ukazovat velmi vysoké hodnoty (až o 20 hPa vyšší, než by měla být), ale hlavně se zřejmě vyboulí membrána reproduktoru tak, že zvuk se stane velmi nekvalitním, ztratí hloubky a začne při vyšších hlasitostech nepříjemně drnčet. Pomůže "odšpuntovat" např. nabíjecí konektor - z reproduktoru se ozve hlasité lupnutí, jak se membrána vrací do normální polohy, barometr začne ukazovat správně a TRX se zase chová nějakou dobu dobře. Protože mne nebavilo stále odšpuntovávat a zase zašpuntovávat, nyní provozuji stanici trvale odšpuntovanou, což taky není ideální (ten gumový špunt tam překáží a co kdyby mi TRX třeba spadl do louže :-) ). Zajímalo by mne, zda se vám to děje taky a co proti tomu eventuelně děláte.
73, Pavel OK1PT
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: VX-8R plynotěsná ?

Post by OK1COM »

Ahoj, porozoval jsem ten samy efekt. Opravdu je potreba nekdy VX-8 odspuntovat a pak hraje reporduktor vyrazne lepe.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: VX-8R plynotěsná ?

Post by ok1mx »

Potvrzuji.... už jsem to chtěl rozebírat a tahat šponu z repráku :D
User avatar
ok1icz
Posts: 11
Joined: Tue 27. Oct 2009 22:42:15
Jméno: jirka
Location: JN79BH
Contact:

Re: VX-8R plynotěsná ?

Post by ok1icz »

Tak to já mám nějaké lupance při zapnutí a vypnutí. dost mi to vadí. tak jsem se pídil po důvodu a
někde jsem se dočet´, že se vyrovnávají tlaky hmmm ???

A když zvolíte rádio a vypnete, posléze zapnete, hraje vám? Mně teda ne. Musím znova vypnout a zapnout.
Taky otrava, naštěstí to není podstatné.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests