Mobilni DIGI

HW, SW, čidla, detektory, telemetrie, mobilní DIGI
OK1LOL
Administrátor

Mobilni DIGI

Post by OK1LOL »

Existuje nejake DIGI krome diginedu, ktere by umelo digipeatovat pouze nektere stanice? Asi by nebylo od veci aby provizorni digina umela filtrovat co chce zopakovat.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by ok1mx »

Otázkou je, jestli to má smysl. Dá se předpokládat, že mobilní DIGI bude ve formátu Fill-in čímž vešekerý lokální provoz bude opakovat, ale tranzitním se zabývat nebude. Druhá možnost je mu dát pravidlo aby opakoval třeba jen IZS (místo WIDE1-1) čímž by došlo ke schemtu:

OK1MX-9>TY5Y35,IZS1-1,WIDE2-2:`+B{l [/>D7
IZS mobilní DIGI OK1AAA-2 DIGI provede:
OK1MX-9>TY5Y35,OK1AAA-2*,WIDE2-2:`+B{l [/>D7

a dále už to jde klasicky....

Druhá DIGI
OK1MX-9>TY5Y35,OK1AAA-2,OK1BBB-2*,WIDE3-2:`+B{l [/>D7
.
Ale opravdu mám dojem, že k takovýmto krokům nebude důvod přistupovat, Fill-in to musí vyřešit.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by OK2ZO »

taktak, treba blbemu foxdigi zadas alias IZS a cidlo bude napr. propagovat path IZS, WIDE2-2. V tu ranu Fox zopakuje jako FOXCALL*, WIDE2-2..

Jak primitivni, ale jak ucinne.. ;-)
OK2ZO Libor/Adamov
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by OK2ZO »

Ne ze bych s tebou nesouhlasil, ale puvodni dotaz byl jiny.. Slo o princip.. ;-)
OK2ZO Libor/Adamov
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by ok1mx »

No, jestliže mluvíme všichni o tom samém.... t.j. o "mobilním digi" (zejména pro účely tohoto projektu) shrnul bych elementární požadavky, které by měla umět.

- spolehlivost
- citlivost (zejména na úrovni dekódování AX25)
- nízká spotřeba (míněno tak, aby to nevysálo baterii v autě za 2h (desktop PC s DIGINEDEM)
- bytelnost (bombenfestundidiotenzicher)
- velikost, jednoduchost

Co nemusí umět?
- Igate (dá se předpokládat, že na kopci stejně internet nebude a v případě větších událostí se na něj stejně nedá spolehnout)
- extra funkce... stačí aby jen zopakoval signály od čidel či ostatních prostředků v oblasti stejně bude pravděpodobně nastavena jako fill-in

Co z toho plyne? Jako minimum bych viděl OT2m, či TNC2+UIDIGI, pro začátek asi nejlevnější solidně použitelné řešení, v druhé fázi, jestliže se podaří dosáhnout na nějaké dotace pak není důvod aby daný člověk v kraji měl pro tento účel třeba TM-D710.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by ok2jkd »

OK2ZO wrote:Ne ze bych s tebou nesouhlasil, ale puvodni dotaz byl jiny.. Slo o princip.. ;-)
Nevite nekdo, kde se podel muj prizpevek? Nebo jen blbe vidim? :|
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by ok1mx »

ok2jkd wrote:
OK2ZO wrote:Ne ze bych s tebou nesouhlasil, ale puvodni dotaz byl jiny.. Slo o princip.. ;-)
Nevite nekdo, kde se podel muj prizpevek? Nebo jen blbe vidim? :|
Hele, za to asi můžu já, dával jsem Ten Tvůj jako citaci, pak jsem se rozhodl že ho napíšu jako samostatný a ten s citací jsem smazal... asi jsem se uklik a omylem jsem vzal i Ten Tvůj, omlouvám se.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by OK1ALX »

hehe, to ja si zase na tomto typu fora pletu citaci s editaci :-D
Libor, OK1ALX
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by ok2jkd »

OK1MX wrote: Hele, za to asi můžu já, dával jsem Ten Tvůj jako citaci, pak jsem se rozhodl že ho napíšu jako samostatný a ten s citací jsem smazal... asi jsem se uklik a omylem jsem vzal i Ten Tvůj, omlouvám se.
Zvlastni je, ze se to nestalo poprve, kdy se mi ztratil na tomto foru prizpevek. Pokud se takto "uklikavas" tak by sis mel na svem "diskutujicim" uctu omezit prava, a na "cisteni" fora pouzivat moderatorsky ucet. ;)
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Mobilni DIGI

Post by OK1ALX »

ok2jkd wrote:Zvlastni je, ze se to nestalo poprve, kdy se mi ztratil na tomto foru prizpevek.
hmm... zajimave, me se to jeste nestalo ... :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

ale pojdme zpatky k tematu ;)
Libor, OK1ALX
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests