Základní popis

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Základní popis

Post by ok1mx »

Na této stránce najdete http://sites.google.com/site/ok1bmx/rad ... -aprs-digi základní popis OT2m. Berte to pouze jako inspiraci a prvotní výkop, bylo to psáno v době, kdy jsem to měl na stole několik hodin. Jelikož se vše vyvíjí konkrétní aktuální konfigurace a zkušenosti čerpejte z ostatních příspěvků v tomto fóru. Pakliže najdete něco, co by stálo za to v článku změnit, pište, a já to obratem udělám. Jelikož OT2m nemám, nijak aktivně nemůžu k výzkumům přispět.
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Přednáška APRS Holice

Post by OK1MHK »

Chtěl bych Milanovi OK1MX veřejně poděkovat za velmi pěknou přednášku o APRS v Holicích. Pěkně připravené prezentace, zajímavé i pro znalé problematiky. Pro mě třeba novinka "detektor blesků " - určitě časem rozjedu na chalupě. Díky všem, kteří se rádi a ochotně dělí o zajímavé informace s ostatními na úkor svého volného času.
OK2ZDL
Posts: 51
Joined: Sun 29. Mar 2009 11:30:42
Location: Jihlava
Contact:

OT2m OK2ZDL-2

Post by OK2ZDL »

Krátce před Holicemi jsem zkušebně spustil digi Jihlava OK2ZDL-2 s OT2m a TRX BendixKing (díky za sponzorský dar OK1MX)
Momentálně je zařízení umístněno na mém druhém QTH, kde mám zařízení a stožár pro KV vysílání. Na podzim plánuji přesunutí na budovu nové hasičské stanice, která se momentálně staví v městské části Bedřichov, mělo by to být na stožáru na věži. Vzdálenost od dálnice D1 je asi 2-3 km. I nyní to ale docela hezky pokrývá dosud "hluché" místo kolem Jihlavy.
Attachments
digi2.jpg
digi.jpg
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

Kdo jste v poslední době objednával OT2M - kolik vychází poštovné? Chystám se, že asi objednám a možná bych i nabídl, že vezmu více kusů. Ale jedná se už o poměrně drahou věc a do bezcelního limitu se jich moc nevejde (asi 4?).
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok1mx »

No, když jsem někdy v lednu OT2m objednával, tak mi napařili DPH i na jeden kus, přišlo to na poštu a dokud jsem nezaplatil složenku (mám pocit že asi 400) tak mi to nechtěli zmetci dát... :( . (clo je 0) Mám ten dojem že limit je 80USD. Bohužel mne nenapadlo jim napsat aby to uvedli jako GIFT. Cena byla takováto:

Sub-Total: $95.00
United States Postal Service (1 x 0.66lbs) (First Class Mail International Package (Varies)): $9.65
Total: $104.65
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

OK1MX wrote:No, když jsem někdy v lednu OT2m objednával, tak mi napařili DPH i na jeden kus, přišlo to na poštu a dokud jsem nezaplatil složenku (mám pocit že asi 400) tak mi to nechtěli zmetci dát... :( . (clo je 0) Mám ten dojem že limit je 80USD. Bohužel mne nenapadlo jim napsat aby to uvedli jako GIFT. Cena byla takováto:

Sub-Total: $95.00
United States Postal Service (1 x 0.66lbs) (First Class Mail International Package (Varies)): $9.65
Total: $104.65
Ok. díky. No, já to ještě pozjišťuji, ale mám pocit, že se ten limit výrazně zvedal - že teď je ekvivalent 350 €. Do té ceny by to mělo být bez cla i DPH...

Doplněno:
Tak pro poštovní zásilky je to 150€, vč. poštovného. 300€ je pro osobní dovoz.
Tak to na jistotu bude jen na 1 ks :-(
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Základní popis

Post by OK2ZO »

OK1MX wrote:No, když jsem někdy v lednu OT2m objednával, tak mi napařili DPH i na jeden kus, přišlo to na poštu a dokud jsem nezaplatil složenku (mám pocit že asi 400) tak mi to nechtěli zmetci dát... :( . (clo je 0) Mám ten dojem že limit je 80USD. Bohužel mne nenapadlo jim napsat aby to uvedli jako GIFT. Cena byla takováto:

Sub-Total: $95.00
United States Postal Service (1 x 0.66lbs) (First Class Mail International Package (Varies)): $9.65
Total: $104.65
Ja zaplatil tutez castku pres PayPal a nikdo po me nic dalsiho nechtel.. Postak to dovezl ke me do prace az do vlastnich rukou..
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2jkd »

Balicek z USA, tak celniky zajima cena. Pokud je uvedena mala, nechaji to byt. Asi nejlepsi mas uvest v poznamce pri objednavani jakou cenou maji balicek oznacit. Pokud se jedna o soucastky nebo drobne komponenty, vetsinou je to v poho. Pokud se ovsem jedna o hotovy vyrobek a maji podezreni na vyzsi cenu nez je udana, prip. pokud neni ani faktura ani udana cena, pak balicek zadrzi a vyzadaji si od tebe nejaky doklad o platbe a vystaci si pdf od paypalu. To se bavim pouze o tom pokud to jde pres EMS cili pres Ceskou postu.
Jednou jsem si nechaval posilat 10kg balik a to je pak maso. Tam to jde vzdy pres nejakou komercni kuryrni sluzbu napr. TNT a tam se to bez celniho rizeni neobejde, ikdyby to stalo treba jen $10, a jelikoz to vzdy skonci v Praze, nezbyva nez jim dat Plnou moc a at jednaji za tebe...uctujou si za to 300,- a staci vypis z paypalu a strucny popis o co se jedna. Je dobre si "vymyslet" rozumnou cenu, zas ti celnici nejsou uplne blbi a do popisu jim napsat takove pojmy, kere jim zamotaji sisky.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

ok2jkd wrote:Balicek z USA, tak celniky zajima cena. Pokud je uvedena mala, nechaji to byt. Asi nejlepsi mas uvest v poznamce pri objednavani jakou cenou maji balicek oznacit. Pokud se jedna o soucastky nebo drobne komponenty, vetsinou je to v poho. Pokud se ovsem jedna o hotovy vyrobek a maji podezreni na vyzsi cenu nez je udana, prip. pokud neni ani faktura ani udana cena, pak balicek zadrzi a vyzadaji si od tebe nejaky doklad o platbe a vystaci si pdf od paypalu. To se bavim pouze o tom pokud to jde pres EMS cili pres Ceskou postu.
Jednou jsem si nechaval posilat 10kg balik a to je pak maso. Tam to jde vzdy pres nejakou komercni kuryrni sluzbu napr. TNT a tam se to bez celniho rizeni neobejde, ikdyby to stalo treba jen $10, a jelikoz to vzdy skonci v Praze, nezbyva nez jim dat Plnou moc a at jednaji za tebe...uctujou si za to 300,- a staci vypis z paypalu a strucny popis o co se jedna. Je dobre si "vymyslet" rozumnou cenu, zas ti celnici nejsou uplne blbi a do popisu jim napsat takove pojmy, kere jim zamotaji sisky.
Jo, všechny tyhle zkušenosti mám. Kupoval jsem na e-bay FT-847 a to už byl balík a pěkná pálka a šlo to poštou. Cenu jsem si nechal odesílatelem snížit na míň než polovinu a pak se jen třepal, jestli dorazí. Ale ušetřil jsem na DPH pár tisíc. Naštěstí tenkrát nechtěli žádný doklad. Kluci, co kupovali TRXy půl roku přede mnou to měli úplně bez cla a DPH. Čím dál víc to totiž hlídají a zpřísňují. Ale aspoň od té doby zvedli ten limit, což je právě to, co jsem nevěděl...
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Základní popis

Post by ok2ila »

Mám trochu pocit, že si v této sekci povídám sám :D , ale ještě to zkusím:
Zkoušeli jste někdo, jestli Vám OT2M opakuje APRS zprávy? Měl jsem vymyšlený pěkný skript, kdy mi při poklesu napětí (při plánovaném napájení baterií) odešle OT2M message na EMAIL, takže budu hned vědět, že je baterka v háji. Narazil jsem ale na problém, že Digi, přes který jsem to testoval je taky na platformě OT2M vubec neopakuje zprávy. Tak jsem si na stole hrál s tím svým a choval se stejně. Reaguje pouze na zprávy, které jsou určeny jemu. Cizí neopakuje. Máte stejnou zkušenost? Nebo mi něco uteklo?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest