Jaký GPS modul ?????

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
Post Reply
ok2af
Posts: 25
Joined: Sat 07. Mar 2009 12:06:31
Contact:

Jaký GPS modul ?????

Post by ok2af »

Protože mně odešel starší GPS modul, resp. chová se velice divně, jakoby tupě, a nepodařilo se mně ho uzdravit uvažuju o koupi nového.
Koukal jsem různě po webech co je momentálně k mání a zjistil jsem, že je dnes celkem problém sehnat modul s výstupem RS-232 , vesměs se prodávají s výstupem na USB nebo PS-2. Proto se ptám jaké máte zkušenosti , případně poraďte který pořídit, jestli se dá použít i případně ten na USB ?
Budu ho používat ve spojení s Tiny Trackem.
Díky za odpovědi Milan
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok2ila »

http://www.gpsmorava.cz/produkty/5-pda- ... -9450.html

Vynikající modul. Je to SiRFIII a cena perfektní. Kdybys měl možnost, tak přímo v Ostravě ho lze (nebo aspoň šlo) pořídit i bez toho USB převodníku za cca 720 Kč. Jinak budeš mít s hledáním RS232 opravdu problém...
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ZO »

Ja mam GPS s PS/2 konektorem (samice), nicmene na nej je vyveden standardni RS232 signal (+ serial TTL). Takze sem akorat vyrobil nestandardni kablik Minidin<>Canon9, kde na pin 4 je privedeno 5V z OT+ pro napajeni GPS a bezi to. Nicmene se mi taky zda, ze ten modul je nejaky tupejsi, na okne v praci se mi za 2 dny vubec nechytil. Doma za 5 min. Tak nevim, jestli tu nemame v okoli nejaky radiovy smog :? ?
OK2ZO Libor/Adamov
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1mx »

ok2af wrote:Protože mně odešel starší GPS modul, resp. chová se velice divně, jakoby tupě, a nepodařilo se mně ho uzdravit uvažuju o koupi nového.
Koukal jsem různě po webech co je momentálně k mání a zjistil jsem, že je dnes celkem problém sehnat modul s výstupem RS-232 , vesměs se prodávají s výstupem na USB nebo PS-2. Proto se ptám jaké máte zkušenosti , případně poraďte který pořídit, jestli se dá použít i případně ten na USB ?
Budu ho používat ve spojení s Tiny Trackem.
Díky za odpovědi Milan
Koukni po bazarech, aukru.... Za pár kaček se dají občas koupit starší GPS, jak jsem takto koupil Garmin GPSIII+ za 600Kč a vozím ho v autě dodnes. Má to výhodu v tom, že ještě na jeho displeji můžu sledovat rychlost, výšku, lokátor....teď jsem koukal že tam je... http://www.aukro.cz/item591786778_gps_garmin_ii.html
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1lpd »

Ahoj, jak psal ok2ila, mám ho také a naprostá spokojenost...dle ok2imh chodí i na podlaze auta...jinak na aukru moc GPS moduly(kromě BT) nejsou a o moc levnější také ne...Michal
ok2af
Posts: 25
Joined: Sat 07. Mar 2009 12:06:31
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok2af »

Díky všem za příspěvky. Tak nakonec jsem pořídil KOUWELL-9882 rozhodující byla samozřejmě i cena HI. Myslím že naší věci plně vyhoví a zdá se že to chodí OK. Akorát mně trochu dostali se zapojením PS/2 konektoru, protože když jsem to chtěl zapojit podle standart zapojení PS2 co jsem našel na netu tak to samozřejmě nechodilo. Až jsem našel v nějakém fóru přímo zapojení PS2 tohoto modulu , tak to začalo fungovat, ikdyž to bylo trochu jinak než u PC. Takže jsem vyrobil přechodku PS2->COM , akorát je to potřeba externě napájet, když jsem to testoval na PC tak COM to neuživí.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ZO »

Takze presne jako u me.. ;-)
OK2ZO Libor/Adamov
ok2af
Posts: 25
Joined: Sat 07. Mar 2009 12:06:31
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok2af »

OK2ZO wrote:Takze presne jako u me.. ;-)
..no vidíš Libore kdybych se zeptal rovnou tebe ušetřil bych si čas.... :)
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ZO »

ok2af wrote:
OK2ZO wrote:Takze presne jako u me.. ;-)
..no vidíš Libore kdybych se zeptal rovnou tebe ušetřil bych si čas.... :)
Hlavne, ze to mas o par prispevku vys popsany..
OK2ZO Libor/Adamov
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ZO »

ok2af wrote:Díky všem za příspěvky. Tak nakonec jsem pořídil KOUWELL-9882 rozhodující byla samozřejmě i cena HI. Myslím že naší věci plně vyhoví a zdá se že to chodí OK. Akorát mně trochu dostali se zapojením PS/2 konektoru, protože když jsem to chtěl zapojit podle standart zapojení PS2 co jsem našel na netu tak to samozřejmě nechodilo. Až jsem našel v nějakém fóru přímo zapojení PS2 tohoto modulu , tak to začalo fungovat, ikdyž to bylo trochu jinak než u PC. Takže jsem vyrobil přechodku PS2->COM , akorát je to potřeba externě napájet, když jsem to testoval na PC tak COM to neuživí.
Ve svem starem TT jsem vzal 5V ze stabilizatoru, pouze jsem jej prekopal na velkou 7805 (TO220) a jeste mu pridal kridylko na chlazeni. Vyvedl na pin 1(canon9) a bylo napajeni GPS vyreseno. Ted jsem to predelal na pin 4 k OT+. Prevodnik USB/RS232 jsem kuchnul a pridal 2 draty (mozna by stacil i 1 :-)) z napajeni USB na pin 4 RS232. Propojil GPS s PC pres tento prevodnik a redukci a ejhle, nastaven prislusny COM port 4k8 8N1 a data se jen hrnuly...
OK2ZO Libor/Adamov
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests