Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

OK1COM wrote:Vcera jsem na aukru vyhral WRT54GL. Dnes mi ho dotycny privezl. Ihned jsem flashnul openWRT. Podle navodu nainstaloval ax25 utitlity, digined a aprsd (diky za navod OK1DJO). Dojel k Michalovi LOL pro MAX3232 (3,3V ma spravne urovne a lze napajet primo z konektoru na routeru). Dobastlil kabely. Prvni test jsem provedl hyperterminalem, protoze jsem neveril, ze to bude fungovat. Ale jakmile jsem odentroval echo "ahoj" > /dev/tts/1 zobrazilo se na me ahoj na monitoru pocitace. Bingo! Zapojil jsem to do TNCcka a pustil digined. TNCcko hned ozilo a zda se, ze to funguje.
Jediny problem je s aprsd. Pri pokusu o spusteni mi hlasi:

Code: Select all

aprsd: can't load library 'libstdc++.so.6'
coz asi bude nad moje linuxove schopnosti. Ale budu jeste laborovat.
Kdyz to vsechno dopadne tak digina popoutuje uz v sobotu do Plzne.
Stojim na stejném problému. Jakou verzi OpenWRT máš? Já jsem u 8.09 narazil ještě nad nefunkčnost stty, což jsem s pomocí OK1DJO vyřešil jinak. Ale to aprsd prostě nespustím.
BTW: na 3,3V funguje i obyčejná MAX232, je ty RS232 napětí jsou nižší (cca +-6V), ale na funkci to nemá vliv.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

Mam stejnou verzi openWRT (8.09.1). Stty mi asi taky nefunguje, ale port je asi defaultne nastaven na 9600 Bd, protoze s tim nebyl problem.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

Aha, tak to je štěstí :-). Já jsem chtěl zprovoznit i ten port 0 a zkusit tudy načítat do diginedu WX data, ale když ho nastavím na 2k4, vydrží to pár znaků (asi do nejbližšího CR) a přepne se na 115200. Až bude čas, asi to zkusím celé znova a s nižší verzí - 7.09. Martin 1DJO říkal, že v ní s tou knihovnou problém neměl. Tak třeba bude chodit i to ostatní.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1djo »

aprsd: can't load library 'libstdc++.so.6' > google > https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=5446
tj

Code: Select all

opkg update
opkg install libstdcpp
navod jsem psal z hlavy par dnu po samotne instalaci, provadene v noci :). uz asi starnu bo co, proste vse neudrzim :lol:
pridano to do how2.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

opkg install libstdcpp
To jsem taky vygooglil, ale uvedeny balik nelze takto nainstalovat neni v seznamu opkg search libstdcpp. Podarilo se mi balik.ipk stahnout, ale pri instalaci mi to hlasi malo mista na disku - 700kB a nutno 980kB.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

Pomohla mi reinstalace celého OpenWRT na pův. verzi 8.09 a znovu aplikovat opravený postup dle OK1DJO. I libstdcpp šly nainstalovat bez jakýchkoliv chybových hlášek
Všechny soubrory s nastaveními - digined, aprsd, tncinit atd. - jsem si stáhl předem a pak jen nakopíroval zpět. Takže to tolik práce nebylo a aprsd už jede. Škoda, že nejde to stty.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

ok2ila wrote:Pomohla mi reinstalace celého OpenWRT na pův. verzi 8.09 a znovu aplikovat opravený postup dle OK1DJO. I libstdcpp šly nainstalovat bez jakýchkoliv chybových hlášek
Všechny soubrory s nastaveními - digined, aprsd, tncinit atd. - jsem si stáhl předem a pak jen nakopíroval zpět. Takže to tolik práce nebylo a aprsd už jede. Škoda, že nejde to stty.
Super, udelal jsem to same. A uz mi to taky funguje. Nastesti stty nepotrebuju, protoze /dev/ttyS1 je defaultne nastaven na 9600 Bd.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1djo »

aha, pravda, na tohle jsem vlastne taky narazil, 8.09.1 a myslim ze i 8.09.2 maji objemnejsi instalaci (i kdyz to nevypada, image soubory jsou myslim stejne velke, ale po instalaci 8.09 zbyva vic mista pro dalsi baliky). Upravil jsem potup na 8.09 a omlouvam se za zpusobene utrapy.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

Tak jsem trochu sepsal, jak probíhalo moje snažení s tím WRT54GL a dal na jedno místo (snad) všechny potřebné odkazy a informace:
http://www.aprs.cz/index.php?option=com ... d=36:linux
Pokud budete mít kdokoliv nějakou připomínku nebo informaci, dejte mi vědět a já to tam přidám nebo upravím. Motivace pro vznik článku byla zištná - za týden to všechno zapomenu a musel bych si to stejně někde napsat nebo uložit. :-)
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1djo »

OK1COM wrote:Mam stejnou verzi openWRT (8.09.1). Stty mi asi taky nefunguje, ale port je asi defaultne nastaven na 9600 Bd, protoze s tim nebyl problem.
Ahoj, s Honzou ok2ila jsme nakonec prisli na spravny postup - je potreba stahnout balik core_utils pro prislusnou verzi OpenWrt (tj napr pro 8.09) - musi souhlasit s tim co je na routeru - nalik prejmenovat z .ipk na .tar.gz, otevrit pres nejaky unzipovaci program, ktery zvladne tar/gzip (umi to napr free 7zip), objevi se mimo jine dva soubory - data.tar.gz a control.tar.gz - otevrit data.tar.gz a proklikat se do /bin adresare, odtama pak vyextrahovat stty na disk a pomoci winscp (nutno prepnout do scp modu, na openwrt nefunguje defaultni sftp a ani fallback na scp nepomuze, musi se vnutit natvrdo, pak poprve odsouhlasit otisk klice, poslaneho serverem a s kazdym pripojenim dvakrat nefunkcni groups - openwrt nezna prikaz groups, ale nicemu to nevadi) to nakopirovat na router - bud do /bin/ nebo /usr/bin/ nebo /usr/sbin/ - asi nejlip do /bin/, tam by to dal i ten core_utils balik (ten ale nema smysl instalovat primo na router, protoze je zbytecne macaty a navic se ani na 4MB nevleze). Takze na tom WRT54GL, co jej u sebe ma aktualne OK1LOL a co pujde do Plzne, jsem nahradil tu puvodni nechodivou verzi touhle chodivou :). S timhle konkretnim routerem byl ale vcera zasek s TNC, jine TNC vsak zda se funguje ok, ale to uz hodne odbocuju :).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests