TH-D7 filtr paketu ?

Post Reply
OK2TFP
Posts: 4
Joined: Tue 06. Apr 2010 17:44:53
Jméno: Filip
Location: Brno
Contact:

TH-D7 filtr paketu ?

Post by OK2TFP »

Ahoj,
mozna se ptam blbe nebo to tu uz zaznelo (nenasel jsem), ale je mozno v teto rucce nejak nastavit aby mi chodily jen pakety s maskou rekneme OK* tzn. vsechny stanice zacinajici na OK a ne jine ? I kdyz zmensim rozsah ktery ma poslouchat stale sem docela blizko rakusaku...

Diky.

73!
Filip
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by ok2ila »

Tohle nastavit určitě nejde.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by OK1ALX »

Tohle bohuzel TH-D7 neumi.
Libor, OK1ALX
OK2TFP
Posts: 4
Joined: Tue 06. Apr 2010 17:44:53
Jméno: Filip
Location: Brno
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by OK2TFP »

Skoda, blize hranic by se to hodilo. No a mel bych dalsi dotaz, dnes jsem jezdil s autem a zjistil jsem, ze z nejakeho duvodu ta rucka zobrazuje pouze to, co slysi z nejakeho digipeateru nebo gate, ale nikdy ne to, co slysi direkt (takze kdyz sem mimo dosah a slysim neco direkt nevim co to je) Je to zase vlastnost, nebo to jde nejak nastavit ?

Diky :)
73! F.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by ok2ila »

OK2TFP wrote:Skoda, blize hranic by se to hodilo. No a mel bych dalsi dotaz, dnes jsem jezdil s autem a zjistil jsem, ze z nejakeho duvodu ta rucka zobrazuje pouze to, co slysi z nejakeho digipeateru nebo gate, ale nikdy ne to, co slysi direkt (takze kdyz sem mimo dosah a slysim neco direkt nevim co to je) Je to zase vlastnost, nebo to jde nejak nastavit ?

Diky :)
73! F.
Asi tomu přesně nerozumím, ale Th-D7 nemumí zobrazit cestu paketu, čili nemáš moc jak poznat, kudy jaký rámec k Tobě došel - zda z diginy nebo direkt (samozřejmě nepřímo to odhadnout jde). Pokud slyšíš něco, co nezdekóduje je to jiný problém, který s nastavením asi nemá nic společného. Prostě na displeji vidíš značku stanice a nevíš, kudy přišla. Pokud příjde znova (třeba přes druhou diginu, kterou slyšíš) je na displeji dP.
OK2TFP
Posts: 4
Joined: Tue 06. Apr 2010 17:44:53
Jméno: Filip
Location: Brno
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by OK2TFP »

Prave jde o to ze slysim ale nevidim :) Co hur "nevidim" svoji call co mam v aute, takze signalem to nebude bud blby foxtrack, radio v aute nebo nevim, protoze ostatni me slysi i vidi dle aprs.fi docela dobre...

F.

ok2ila wrote:
OK2TFP wrote:Skoda, blize hranic by se to hodilo. No a mel bych dalsi dotaz, dnes jsem jezdil s autem a zjistil jsem, ze z nejakeho duvodu ta rucka zobrazuje pouze to, co slysi z nejakeho digipeateru nebo gate, ale nikdy ne to, co slysi direkt (takze kdyz sem mimo dosah a slysim neco direkt nevim co to je) Je to zase vlastnost, nebo to jde nejak nastavit ?

Diky :)
73! F.
Asi tomu přesně nerozumím, ale Th-D7 nemumí zobrazit cestu paketu, čili nemáš moc jak poznat, kudy jaký rámec k Tobě došel - zda z diginy nebo direkt (samozřejmě nepřímo to odhadnout jde). Pokud slyšíš něco, co nezdekóduje je to jiný problém, který s nastavením asi nemá nic společného. Prostě na displeji vidíš značku stanice a nevíš, kudy přišla. Pokud příjde znova (třeba přes druhou diginu, kterou slyšíš) je na displeji dP.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by ok2ila »

OK2TFP wrote:Prave jde o to ze slysim ale nevidim :) Co hur "nevidim" svoji call co mam v aute, takze signalem to nebude bud blby foxtrack, radio v aute nebo nevim, protoze ostatni me slysi i vidi dle aprs.fi docela dobre...

F.

ok2ila wrote:
OK2TFP wrote:Skoda, blize hranic by se to hodilo. No a mel bych dalsi dotaz, dnes jsem jezdil s autem a zjistil jsem, ze z nejakeho duvodu ta rucka zobrazuje pouze to, co slysi z nejakeho digipeateru nebo gate, ale nikdy ne to, co slysi direkt (takze kdyz sem mimo dosah a slysim neco direkt nevim co to je) Je to zase vlastnost, nebo to jde nejak nastavit ?

Diky :)
73! F.
Asi tomu přesně nerozumím, ale Th-D7 nemumí zobrazit cestu paketu, čili nemáš moc jak poznat, kudy jaký rámec k Tobě došel - zda z diginy nebo direkt (samozřejmě nepřímo to odhadnout jde). Pokud slyšíš něco, co nezdekóduje je to jiný problém, který s nastavením asi nemá nic společného. Prostě na displeji vidíš značku stanice a nevíš, kudy přišla. Pokud příjde znova (třeba přes druhou diginu, kterou slyšíš) je na displeji dP.

Jasne, tak to je jina... Asi tam je nejaky HW problem. Treba blba modulace, se kterou si nejaka digina poradi - proto jsi v aprs.fi - a Kenwood ne... Tezko rict. Cist by to mel, nenapada me zadne nastaveni, ktere by tohle ovlivnilo...
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by ok1djo »

Jeste je moznost nevyuzivat logiku TNC v D7, ale spolehnout se na PC (notebook?) pripojene k D7cce - to pak ukaze plnou cestu, kudy to vsudy proskakalo + je samozrejme mozne i filtrovani - notebook je samozrejme na prenaseni nic moc, ale poslouzi libovolny seriovy terminal - treba v PDA.
OK2TFP
Posts: 4
Joined: Tue 06. Apr 2010 17:44:53
Jméno: Filip
Location: Brno
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by OK2TFP »

ok1djo wrote:Jeste je moznost nevyuzivat logiku TNC v D7, ale spolehnout se na PC (notebook?) pripojene k D7cce - to pak ukaze plnou cestu, kudy to vsudy proskakalo + je samozrejme mozne i filtrovani - notebook je samozrejme na prenaseni nic moc, ale poslouzi libovolny seriovy terminal - treba v PDA.
To zhruba odpovida tomu co ta rucka dekoduje, proste nektere stanice sou signalove dobre ale nedekoduje je, jine, nekdy i slabsi zobrazi, tak nevim co tomu vadi. Pro zacatek to musi stacit :)
ok1tec
Posts: 68
Joined: Mon 09. Mar 2009 11:35:49
Location: Liberec
Contact:

Re: TH-D7 filtr paketu ?

Post by ok1tec »

JJ to je kenwud... Mam tu digi, foxe, unitrack a nekolik modemu a TH-D7 je opravdu vybirava. Mam tu 1. verzi (nelze zmenit z menu rychlost 1k2 a 9k6) a dobre rusi GPS.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests