Dálkové přepínaní antén

Post Reply
ok2mdk
Posts: 13
Joined: Wed 23. Feb 2011 16:53:32
Jméno: Mirek
Location: Valašské MEziříčí
Contact:

Dálkové přepínaní antén

Post by ok2mdk »

Dobrý den,
máte někdo nějaké schéma na dálkově řízený přepínač? Nemám problém s vedením ovládácích kabelů,ani sitovým napájením.
Reším pouze jak nato, na webu jsem někde viděl ovšem již nemůžu najít, vést vše po jednom kabelu se mi nelibí.

Díky za reakce :-)
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Dálkové přepínaní antén

Post by ok1mx »

Nevím, jestli je dotaz směřován na KV, nebo VKV.

Na KV používám toto http://www.hamradio.cz/ok1ne/antswitch.htm a jsem s tím nadmíru spokojen. Kilowata tomu nedělá problém, přes malé relé a optočlen to ovládám i z PC. Výhodou je, že když vypnu napájení hamshacku tak relata odpadnou a antény se přizemní. Ovládání mám vyřešené tak, že mám na stole tři vypínače (pro každou anténu sepárátně a k nim jsou paralelně malá relátka která ovládá PC. Tím můžu mít jak manuální tak automatický režim. Přmýšlel jsem, že tam udělám paketový přepínač, ale zjistil jsem, že je (byť je to trochu prasárna) někdy užitečné si spojit dvě antény (pro příjem) paralelně. V určitém procentu případů, se dá vhodnou kombinací vetikálu a směrovky díky posunu velmi účinně potlačit rušení.
ok2mdk
Posts: 13
Joined: Wed 23. Feb 2011 16:53:32
Jméno: Mirek
Location: Valašské MEziříčí
Contact:

Re: Dálkové přepínaní antén

Post by ok2mdk »

To je ta stránka kterou se mi podruhé nepodařilo najít!

Děkuji za ukázání, pujdu ti prostudovat. Potřebuju pořešit přepíníní na VKV, ad nemusí být stožár na baráku, na zahrade se bue líp staět.
Díky moc.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests