Jakou ručku

om1aeg
Posts: 65
Joined: Wed 07. Oct 2009 15:42:47
Location: Bratislava
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by om1aeg »

OK1MHK wrote: Docela by mě zajímalo, jak je to DSP řešené .... taky se chystám to připojit k testeru.
Material ku studiu ;) http://www.versatechmicro.com/file/RDA1 ... _v1.2e.pdf
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by OK1COM »

Neodolal jsem a už mám taky UV-3R. Šlo to celkem rychle 14 dní z 409shop. Akorát mě naštvala celní pošta, protože jsem jim musel zaplatit 96kč za jakesi celní služby přesto, že jsem si to byl vyřídit vedle u celníků sám a po České poště jsem nic nechtěl ani jsem jim k tomu nedal plnou moc. Nevíte někdo za co tento poplatek je a jak se mu vyhnout? Prosím do PM, je to OT v tomto vlákně. Díky.
Jinak UV-3R je fakt super za tu cenu. I když FM radio hraje líp než DSP V/UHF. Tím nechci říct, že by DSP bylo úplně hrozné i přesto, že tam slyším dálkové ovládání od vrat na kmitočtu převaděče atp, ale FM radio mi přijde nadstandardní, poslouchá i slabší stanice 200kHz od silných vysílačů. Dokonce místní 100W bubláček mi tu hraje líp nebo srovnatelně na UV-3R jako na velké radio s anténou na střeše. Na to jak je to malé rádio má nadstandardně kvalitný reproduktor. Hifi to není, ale poslouchat se to dá.

EDIT: taky přidávám něco ke studiu http://ok1if.c-a-v.com/Baofeng%20UV-3/s ... _test2.jpg
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by ok1mx »

Nevím, jestli jste to zaregistrovali, ale už je verze Mark II.
http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106279
jediný rozdíl jsem zaregistroval v položce:
Dual-Band Display, Dual Freq. Display, Dual-Standby
Nevím, jak si mám vysvětlit "Dual-Standby". Nechce se mi věřit, že tam jsou dva přijímače, ale i kdyby to velmi rychle "scanovalo" mezi VHF/UHF tak by to bylo docela dobré.

Milan
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by ok1mx »

Nemáte někdo ponětí, s jakým mobilem je kompatibilní baterka do UV-3R(VX200)?
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by ok1mx »

OK1MX wrote:Nevím, jestli jste to zaregistrovali, ale už je verze Mark II.
http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106279
jediný rozdíl jsem zaregistroval v položce:
Dual-Band Display, Dual Freq. Display, Dual-Standby
Nevím, jak si mám vysvětlit "Dual-Standby". Nechce se mi věřit, že tam jsou dva přijímače, ale i kdyby to velmi rychle "scanovalo" mezi VHF/UHF tak by to bylo docela dobré.

Milan
Aneb najdi 10 rozdílů... Zanámýmu se to moc líbilo tak jsem objednal MrakII shrnu rozdíly mezi UV200 (deal extreme) a UV3 (409shop)

UV200 ........ UV200 MarkII
cena: 45.60 USD ........ 51 USD
SHOP: DX ........ 409shop
CLO: ANO ........ NE (to bude spíš věc náhody)
Anténa: 1ks 2m/1ks 70cm ......... 1ks dualband
bondovka:NE ........ ANO
Last edited by ok1mx on Thu 22. Sep 2011 22:18:34, edited 1 time in total.
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by OK1MHK »

Taky už mě s tím začínají štvát, i když těch 96 kč je to nejmenší zlo. Když to máš do PHY 120 km, sice nedobrovolně ale raději, než tam cestovat.
Mě tedy osobně poslali doporučené dopisy, ve kterém mě vyzývají buď k osobnímu celnímu jednání v PH pošta 120 , nebo k udělení plné moci poště, která mě v tomto zastoupí ( + další poplatky )
V dopise oscanovaný obal na dvou fotokopiích.
A odkazy na e-maily příslušné pro tu, nebo druhou službu. Včetně tel. kontaktů. Na telefon jsem se 2 dny nedovolal, tak jsem na ten e-mail, kde chtějí zaslat doklady a plnou moc
poslal všechno okolo té objednávky se zdůrazněním, že plnou moc nedám a že to co jem poslal musí stačit, jestli ne, ať to pošlou z5.
No a po 5 dnech to dorazilo na místní poštu.

Už ve dvou případech to takhle dopadlo, podotýkám, že je jednalo pokaždé o zboží do limitu 22E a nepodléhající CLU ( CLO=0 na radioamatérské zařízeni atd.... )

Mnohem lepší zkušenosti mám se zasílání HAM zboží z Číny, USA do SRN ( na kamaráda co tam pracuje ) . Nikdy v podstatě žádný problém s dodatečnými platbami, pokud jsou zvídaví, dovezou sami na cílovou adresu a tam řeší osobně .

Jinak tady jsem típnul jeden email z HW konference:
*******************************************


> V poslední době zadržuje pošta 120 v Praze zboží ze zahraničí v ceně
> okolo 10 - 20 dolarů. Např. čtečka karet, PMR stanice atd... Stalo se
> mi to už 4x během jednoho měsíce.
> Krom toho, že to stojí další zbytečné peníze je to neskutečný opruz tam
> stále jezdit.
> Je nějaké řešení ve formě, kterou tu již někdo před časem nastínil -
> tedy předem poslat všechny podklady ( výpisy paypalu, tracking čísla
> atd... ) které potvrzují cenu zboží do 22E a nulové clo?
> Funguje to? Je na to nějaký postup? Kam ty dokumenty poslat?
> Děkuji za tipy.
**********
Jediné co spolehlivě funguje je fuckovat ČP a nechávat si to posílat nějakou komerční doručovatelskou firmou. Ty peníze, co do toho dáte navíc se mnohonásobně vrátí tím, že nebudete ztrácet čas opruzy u té šílené organizace.
Už jsem to v poslední době udělal 3x a ani jednou jsem nelitoval.

xxx zzz
*********
Můžu potvrdit, tento měsíc jsem dostal dva balíky z USA dovezené a proclené FedExem. FedEx mi poslal jedinkrát plnou moc, že můžou za mě clít. Pak mi zavolají, nechají si vysvětlit co je v balíku a za dva tři dny to mám na stole. Za proclení 200 dolarové položky jsem platil cca. 300Kč extra.

bbb yyy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akorát mě naštvala celní pošta, protože jsem jim musel zaplatit 96kč za jakesi celní služby přesto, že jsem si to byl vyřídit vedle u celníků sám a po České poště jsem nic nechtěl ani jsem jim k tomu nedal plnou moc. Nevíte někdo za co tento poplatek je a jak se mu vyhnout?
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by ok1djo »

OK1MX wrote:Nemáte někdo ponětí, s jakým mobilem je kompatibilní baterka do UV-3R(VX200)?
ahoj, koukam-li spravne, pak podle http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=105800 je baterka kompatibilni i s YAESU : VX-3R - mobil to neni, puvodni otazku lze ale preformulovat, a sice, s kterym mobilem je kompatibilni krom UV-3R i VX-3R :).
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jakou ručku

Post by OK2ZO »

Tato baterka se pouziva do kamer, napr. Toshiba (co davali v mountfiildu jakoby zdarma cca pred rokem).
OK2ZO Libor/Adamov
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests