Zvláštní závada FT-897

Post Reply
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Zvláštní závada FT-897

Post by OK1MHK »

Asi měsíc tu mám na stole FT-897. Je to jednoho posluchače, co už si dělá asi 5 let "papíry" aby to mohl i zmáčnout :-(
Je tam zvláštní problém na 40 m bandu. Pokud se připojí anténa, tak v rozsahu od 7 - 7,2MHz přesně je slyšet hukot přibližně 100Hz znemožňující příjem.
Přelezu 7,2MHz a naráz to utichne a rádio zas poslouchá. Když pošlu z generu nějaký silný signál ( S9 a víc) tak to ustane a mimo ten signál to i poslouchá.
Vysledoval jsem, že když je rádio studené ( pod 10stupňů ) tak to nedělá.
Začne to dělat, jen když se připojí anténa a vstupu je nějaký ( slabý ) signál.
Párkrát to udělalo i na 14-14,4MHz
Ten problém je už na 1MF, od filtru 1MF dál až po nf je to OK. Když to u té 1 MF rozpojím tak je klid.
Reset rádia taky nepomohl. Vypadá to na nějaké relaxování VCO, nebo prvního směšovače, ovšem proč je to tak "ohraničené" kmitočtem? Hraje v tom nějakou roli i procesor, řízení syntézy....?
Kdyby byl nějaký majitel ochotný mi oměřit napětí v nějakých bodech, to by "bodlo"
Nejhorší na tom je, že už mi o té závadě někdo kdysi říkal, že se na tom "vyučil". Tuším že možná Karel DNH....škoda, že už tu není ( Milanovi MJG dal dohromady
Kenwooda 850TS po ráně od blesku)
Neví někdo o tom problému něco? Čeho se mám chytit? Schémata vytištěná, slepená válí se mi to tu po zemi.
Servis až na posledním místě kvůli ceně.
Spravit to musím, protože majitel mi slíbil, že když to dám do kupy, že si ty papíry udělá.
Dohoda zní doslova, že opravené si to vezme až když ukáže bumášku OK.... .
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests