CMX589A

ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

CMX589A

Post by ok1ift »

Zdar a sílu,
není tu někdo, kdo se zabýval nebo zabývá tímto broukem na programové úrovni?
Nebo, neexistuje D-star "transparentní" modem. Mám ny mysli takový, který zpracovává BitStreamy ale ven dává jen užitečná data. To znamená modem se stará o Sync, FEC, Interleaving a Scrambling + End Frame Stream. Krásný bubák je CMX909B viz foto. Ale na D* se nehodí :(
Moje představa je mít prostě jednu DPS, kde je GMSK Rx/Tx a na druhé straně Ethernet. Připojím to k rádiu nebo k převaděči a jsem ve světě D-Star. AMBE neřeším, jen přeposílám. Ovšem mám možnost jakkoliv editovat, směrovat atd.. ostatní data. Celé to ale funguje zcela separátně bez PC. Jo a ještě tak za 500,- kč plus teda převodník TCP/IP<>232.
HW: MCU Atmel..., CMX589A + SW utilitka na konfiguraci. To musí vyjít na pár kaček. Nebo mám zcela mylné úvahy, případně vymýšlím teplou vodu, nevím..
Attachments
cmx909b.jpg
Last edited by ok1ift on Thu 20. Dec 2012 1:53:31, edited 1 time in total.
OK1LOL
Administrátor

Re: CMX589A

Post by OK1LOL »

Ahoj,

Jestli jsem te spravne pochopil tak tohle uz je vymyslene :) jediny zadrhel je v penezich. "Modem" s cmx 589 vyjde na cca 3-4t a to je reseni ktere musi mit za sebou pc ktere to zpracovava. Modemy jako si predstavujes ty take existuji ale to je jina vahova kategorie. Tam uz jsme na cca 8t reseni vymyslel a prodava on8jl. Ty jednoduche modemy s pc za zady jsou hotspoty a to bud satoshiho nebo dutch star od holandanu.
Kompletni reseni tj z jedne strany obyc radio z druhe ethernet:
http://www.on8jl.be/ON8JL/Specifications.html
Hotspoty zde
http://www.dutch-star.eu/node_adapter/
http://www.d-star.asia/index.html.en
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: CMX589A

Post by ok1ift »

Jo, jo.. to je pytel dukátů
Čekám každým dnem na vzorky CMX a zkusím se s nimi ve volných chvílích poprat. Zatím jsem psal do Atmela emulátor D-star Streamu, respektive RadioHeaderu včetně Sync, FEC, CRC atd.., nemám ještě End Frame, ale zato mám pro sebe dost nezodpovězených dotazů, neb jsem programátor amatérský a ještě k tomu víkendový. Proto sháním Help.
Je fakt, kdyby někdo v OK byl, kdo se zabýval obsluhou CMX vs D*, asi by s tím už kšeftil :D
Tak budeme uviďovat.
M.
OK1LOL
Administrátor

Re: CMX589A

Post by OK1LOL »

ok1ift wrote:Jo, jo.. to je pytel dukátů
Je fakt, kdyby někdo v OK byl, kdo se zabýval obsluhou CMX vs D*, asi by s tím už kšeftil :D
M.
Tak o tom neni pochyb :-D
Jinak je k dospozici nejake mnozstvi pouzitych CML FX 589DW, takze jestli budes chtit polaborovat i s timto cipem, tak ti ho muzu poslat.
Na cerpani vedomosti by ti mozna pomohla skupina http://groups.yahoo.com/group/up4dar/ ktera udelala zakladni desku a SW na ni je opensource. Zatim ten softik moc veci neumi, ale je to teprve na zacatku.
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: CMX589A

Post by ok1ift »

Díky Michale,
na up4dar se mrknu. Jinak nevím jestli ten FX je stejný s CMX. Snad ty CMXka budou co nevidět. Kdyby ne, tak zjišťuji, že mezi HAMs nějaké jsou, tak je to ok.
Martin.
ok1avk
Posts: 30
Joined: Thu 25. Oct 2012 20:41:30
Jméno: Ruda
Contact:

Re: CMX589A

Post by ok1avk »

mám staženu kompletní dokumentaci k CMX(FX) 589 mělo by to býti shodné...vše mám ve formátu pdf,ale to budeš mít i ty také vid?:-)
hoj ok1avk Ruda
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: CMX589A

Post by ok1ift »

Už jsem koukal, asi je to krom max rychlosti stejné. Ikdyž FX jsem nestudoval do detailu.
M.
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: CMX589A

Post by ok1ift »

Tak tu mám nějaký malinký posun směrem k rozvoji D* HotSpotu bez PC
Zatím v kondici jen pro vysílání. Ještě to má nějaké "mušky" s buffrem, tu a tam to zakoktá, jinak se to chová ready. Snad to uchodím v dohledné době a implantuji Rx větev na straně GMSK, kde problémy s bufferem naštěstí odpadají. Kdyby byl někde ke koupi čas :D Kolikrát zapomenu kde jsem skončil. Jinak bych ještě rád poděkoval Jirkovi BKR, za zapůjčení modemu. Bez něj bych asi nezjistil prvotní problémy, kterými jsem procházel. HW složení je zatím AT644 + převodník LAN/UART, nic víc. GMSK modulace leze přímo z Atmegy. CMX zatím zapojený nemám, v tuto chvíli je to zbytečný. Pro Rx samozřejmě bude, už se na mě dva ks za hnusných 500/ks, smějí na stole. Cenově se tedy nevejdu do mé optimistické představy 500 :D
Zatím je to Atmega+LAN/UART+CMX+bižu = 150+890+470+100 = 1610 + DPH= cca 2000,- (ale netřeba PC)
No budeme uviďovat :o
Ještě mě napadlo to celé přepsat do Raspberry pi. Ovládat GPIO se obecně umí, tedy obsluha CMX ns GpIO, zbývá obsluha LAN/UDP. No nejprve to ale ověřím v AT644. Třeba narazím na něco pro nás neprogramátory nepřekonatelného.
GMSK_bastl.jpg
GMSK_bast_1l.jpg
1ift
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: CMX589A

Post by OK1MHK »

Škoda, že jsem nevěděl, že na tom děláš. Mam tu nějaké CMX589 - v nějakých origoš modemech ( deska s IO + něco okolo) z berzdrátových datových pojítek, mohl jem Ti poslat.
Ta nabídka ale samozřejmě stále platí, dej mi adresu, pošlu Ti to v rámci "příspěvku" na vývoj.
Honza OK1MHK
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: CMX589A

Post by ok1ift »

Ahoj Honzo,
díky za pomocnou ruku. Zatím dva kusy mám, ještě jsem je nepoužil. Když se záměr vydaří tak to hodím na DPS a poté bych asi pár kousků udělal. Zatím jen programuju a pájka je mi cizí :-) Ale počítám s touto eventualitou.
Díky, Martin
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests