OK0DSK

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

OK0DSK

Post by ok1mx »

Gratuluji ke spuštění převaděče, založil jsem pro D-STAR vlastní vlákno, protože i ostatní budou zajímat podrobnosti, zkušenosti... (doufám, že si je nenecháte pro sebe)
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok1udi »

Prima, teď ještě napojit jej do D-Star sítě. Mám druhé QTH na chebsku, kde jsem v dosahu DB0ZB (( http://www.jfindu.net/dstarlh.aspx?rptr=DB0ZB )většinou tam nikdo není, nebo jindy než já :)). Zatím mi nezbylo nic jiného než vzít dvě radia a magič a sdělit sám sobě přes převaděč, že testuji :) . Direkt se testuje špatně, je tam znatelné zpoždění (jako ozvěna). Ale jinak - hledám další zápasící s nastavením stanic IC-E92D a IC-E2820D pro výměnu zjištěných mouder, ať zde na foru, nebo direkt mailem přes ok1udi@udirev.cz
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok2jkd »

ok1udi wrote:Prima, teď ještě napojit jej do D-Star sítě. Mám druhé QTH na chebsku, kde jsem v dosahu DB0ZB (( http://www.jfindu.net/dstarlh.aspx?rptr=DB0ZB )většinou tam nikdo není, nebo jindy než já :)). Zatím mi nezbylo nic jiného než vzít dvě radia a magič a sdělit sám sobě přes převaděč, že testuji :) . Direkt se testuje špatně, je tam znatelné zpoždění (jako ozvěna). Ale jinak - hledám další zápasící s nastavením stanic IC-E92D a IC-E2820D pro výměnu zjištěných mouder, ať zde na foru, nebo direkt mailem přes ok1udi@udirev.cz
Jestli muzu k tomu neco dodat za Petra OK2ULQ, tak se chysta gateway pro dstar na Kubankove, uvazuje se o i-gate apod. Budou to same linuxove veci...tak snad jim budu co platny :)
ok2ulq
Posts: 24
Joined: Fri 13. Mar 2009 22:38:05
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok2ulq »

Tak pro informaci , včera tj 10.08.2010 se podařilo zásluhou Jirky OK2BKR připojit OK0DSK do systému D star.Velké díky !!!
Povedlo se spojeni s OK1UDI via DB0WUN a DB0ZB . Večer nastal problem s napajenim serveru na Kubankově a tak byl dnes ještě přestěhovan k UPS.Uvidíme jak to poběží . Pokud je tedy někdo v dosahu OK0DSK či jineho D star převaděče muže testovat. Ještě upozornění že pro provoz přes systém D star ,tedy pokud chcete uskutečnit spojeni dál než lokálně je potřebná registrace.
73 Petr ok2ulq
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok2jkd »

Od dnesni noci je na OK0DSK nainstalovana ircDDBgateway, kanal B je linkovan do reflektoru DCS019 B. Zatim to nemam moznost odzkouset, nicmene to na vystupu 438.600 vrci, pokud je aktivita na reflektoru.

73! 2JKD
ok4ps
Posts: 71
Joined: Thu 13. Aug 2009 10:04:33
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok4ps »

Dobra prace!

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk 2
OK1LOL
Administrátor

Re: OK0DSK

Post by OK1LOL »

ok2jkd wrote:Od dnesni noci je na OK0DSK nainstalovana ircDDBgateway, kanal B je linkovan do reflektoru DCS019 B. Zatim to nemam moznost odzkouset, nicmene to na vystupu 438.600 vrci, pokud je aktivita na reflektoru.

73! 2JKD
Parada! na cem to bezi, nebo jak jsi to udelal?
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok2jkd »

Nainstaloval jsem na puvodni system ircddbgateway (preklad ze zdrojovych kodu) a prenesl cast puvodni konfigurace z ircddb zbytek dokonfiguroval jak bylo potreba. Predtim jsem jeste udelal aktualizaci celeho systemu a cele to zrestartoval, pak doinstaloval baliky zavisle pro kompilaci. Laboroval jsem i s hotovymi baliky z repozitare opendv, ale s tim mi to nechtelo chodit, tak jsem to prelozil ze zdrojaku a hned se to i rozjelo. Pouzil jsem zdrojaky z posledni RC verze, takze tam nejsou ty ficury jako napr.CCS, casem tam dam treba nekterou z poslednich beta verzi.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok2jkd »

Tak na DSK chcipla gateway, nejprve blbnul router, ten se vymelnil, ale pak se neco stalo s gw. Dalkove se nelze pripojit, takze to bude chtit zasah na kopci :(, ovsem kdy to bude...to zatim nevim.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: OK0DSK

Post by ok2jkd »

Tak gw na DSK po restartu jede uz cca 14dni...nicmene shanim nejake zalozni zelezo, cim by se to dalo casem nahradit.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests