Anténa pro ručku

Post Reply
OK5MV
Posts: 15
Joined: Mon 27. Jun 2016 23:44:17
Jméno: Michal Virt
Contact:

Anténa pro ručku

Post by OK5MV »

Zdravím,

chtěl bych na ručku iCOM ID-51E a Kenwood TH-F7E pořídit nové pendreky, které budou mít lepší vlastnosti než antény od výrobce stanic. Můžete mi prosím poradit po čem se koukat?

Díky
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: Anténa pro ručku

Post by ok1nmj »

Zkus hledat "771"
Mám tu SR771, je to dualka, ale mám provedení s BNC, redukce by to asi trochu pokazila, ale možná se dělá i s jinými konektory. Má částěčně ohebný zářič.
Pak tu mám NA-771A, ta má SMA konektor, ale má pevný zářič, nechodí špatně.
A někdy dost pomůže i "kus protiváhy".
OK5MV
Posts: 15
Joined: Mon 27. Jun 2016 23:44:17
Jméno: Michal Virt
Contact:

Re: Anténa pro ručku

Post by OK5MV »

Díky za informace, zkusím o anténách najít nějaké informace
om1aeg
Posts: 65
Joined: Wed 07. Oct 2009 15:42:47
Location: Bratislava
Contact:

Re: Anténa pro ručku

Post by om1aeg »

Ahoj,

pocas kocikovani po lesoch som robil porovnavacie testy mojich anten, zvacsa na ID51 ale aj na thf7.

Dole uvedene bolo zamerne testovane v nehomogennom poli lesa, na cca rovnakom mieste, v ramci par minut po sebe, stromy bez listov, bezvetrie, protistanica o cca 100m nizsie cca 5km daleko a cez vyssi kopec vzdialeny 3km. Vzdialenost od najblizieho stromu 4 metre, lesna cesta, v smere na protistanicu cca 200m lesneho porastu s vyskou cez 10m, cesticka na "hrebeni" . Signal sa pohyboval na gumidka bez protivahy na hranici citatelnosti na plny vykon ID51.

S original gumidkom na ID51 priniesla 50cm protivaha s lysovacim ockom pod sma u protistanice prinos 1s az 1,5s na 145,525. Zlepsenie je aj na 70cm, ale menej ako 1s.

Original Diamond SRH771 ma vacsi prinos na 70cm, kde priniesla 1 az 1,5s (voci gumidkovi bez protivahy) a bolo jedno ci s protivahou alebo bez. Na 145,525 bez protivahy bol prinos od 1s do cca 1,5s (dost zalezi na uchopeni radia, prst v okoli konektoru pomaha), s protivahou cca 2s (voci gumidkovi bez protivahy).

Cina HARVEST RH770 na 145,525 "chodi" lepsie na 2m, kde priniesla bez protivahy 1,5 az 2s (voci gumidkovi bez protivahy), po pridani protivahy sa to este o cca pol s zlepsilo. Na 70cm prinos cca 1s protivaha nepriniesla pozorovatelny prinos.. Problem je ale mechanicka oddolnost, po pol roku obcasneho pouzivania uz jeden diel teleskopu vypadava.

Cina NAGOYA NA-666 ma dost podobne vysledky ako original ID51, akurat je vyhodna koli ohybnosti za opaskom a v kapsicke.

Vysledky su len orientacne a platne len na danom mieste a v dany okamih :) O presnosti S metrov a ich linearite snad netreba rozpravat, je tragicka. Urcite sa budu anteny spravat inak na holom kopci pri SOTA a inak na biku a inak na batohu ;)
om1aeg
Posts: 65
Joined: Wed 07. Oct 2009 15:42:47
Location: Bratislava
Contact:

Re: Anténa pro ručku

Post by om1aeg »

ok2vqo
Posts: 7
Joined: Sat 26. Apr 2014 8:31:52
Jméno: Kamil
Contact:

Re: Anténa pro ručku

Post by ok2vqo »

u mne jednoznacny vitez SRH536, delka odpovida zisku. Vydrzi i hrubsi zachazeni, ohyb o 180stupnu, udelam na ni klidne uzel (ale zhorsi se tim vyzarovani, hi).

Jen pripominam, ze u delsich anten uzsi vyzarovaci svazek, takze vetsi kolisani signalu kdyz ruzne naklapim stanici s antenou, u kratkych pendreku to nema vliv, ty jedou stale stejne spatne. Coz je asi logicke.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests