Alinco DJ-MD5 ma smysl?

Post Reply
OK1MSU
Posts: 19
Joined: Wed 20. Nov 2013 9:44:47
Jméno: OK1MSU-Martin
Location: Jevíčko
Contact:

Alinco DJ-MD5 ma smysl?

Post by OK1MSU »

Ma nekdo DJ-MD5 Alinco dmr rucku? Hledal jsem podporu a zatim neni na oficialnich strankach ke stazeni software/firmware, jak je to mozne? Navic mi pripada funkcni podobnost spise k Anytone 868 nez 878. Hure pro Alinco jeste se slabsi baterii a mensim poctem programovatelnych tlacitek. Muze nekdo obhajit smysl prodeje/nakupu tohoto zarizeni?
Last edited by OK1MSU on Sun 24. Mar 2019 11:26:43, edited 1 time in total.
OK1MSU
Posts: 19
Joined: Wed 20. Nov 2013 9:44:47
Jméno: OK1MSU-Martin
Location: Jevíčko
Contact:

Re: Alinco DJ-MD5 ma smysl?

Post by OK1MSU »

Zajimavy odkaz s porovnanim techto dmr stanic: http://www.miklor.com/COM/Compare-DMR.php
Skoda, ze v tabulce neni uveden Talker Alias, ktery 878 zobrazuje skvele.
Zaver: Alincu opravdu chybi mnoho vlastnosti Anytonu 878.
ok1avk
Posts: 30
Joined: Thu 25. Oct 2012 20:41:30
Jméno: Ruda
Contact:

Re: Alinco DJ-MD5 ma smysl?

Post by ok1avk »

Ahoj zde Ruda ok1avk
Mám Alinco MD5 a umí v podstatě to samé co AT878 ...nový FW je,ale ne na stránkách Alinca,ale na remtronix.com
Nový FW 1,10 reší APRS a krom TA umí vše...Dokonce je Alinco lepší po stránce přijímu a to jak v analogu,tak digi,kde 878 občas nahodne nepřehraje relaci.Vyzkoušeno vše v terenu.A to navíc nemluvě o poloviční velikosti rádia.Bat.je sice slabsi,ale zase má menší odběr...čili dobou provozu vyjde stejně jako zmíněná AT878.
73!
OK1MSU
Posts: 19
Joined: Wed 20. Nov 2013 9:44:47
Jméno: OK1MSU-Martin
Location: Jevíčko
Contact:

Re: Alinco DJ-MD5 ma smysl?

Post by OK1MSU »

Rudo diky za info - konecne se ozval majitel uvedeneho zarizeni.
Nicmene jsem v cps 1.10 (diky za odkaz ke stazeni) nenasel prave ty nove vlastnosti, ktere odlisuji novy model 878 oproti staremu 868.
Jedna se o nasledujici:
1. Roaming
2. APRS pres modem pouzivany vetsinou na 144.800MHz
3. Talker Alias (pises ze ho nema a to je velka skoda)
APRS pres DMR - resp. DPRS u Alinco samozrejme je, ten byl nakonec i v novejsich fw verzich 868. Ale postradam stare poctive APRS pres 144.800?
Co myslis tim, ze 878 obcas neprehraje relaci? V zivote se mi tohle nestalo :shock:
Diky a budeme radi za ev. dalsi zkusenosti.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests