OK1MX
(ex OK1BMX ex OL1BMX ex OK1-30562)

Jméno: Milan Barvíř
R.V. 1969
radioamatérem od: 1984
CLASS: A
zaměstnání: bezdrátová komunikace, VF technika
email: milan@1start.cz
hobby létaní 

 

pejsek

K radioamatérství jsem se dostal cca. ve 12. letech v radioklubu OK1KYP. Pod vedením OK1IM jsem udělal zkoušky na třídu C, (za což mu patří nehynoucí dík) přičemž jsem obdržel značku OL1BMX. Po splnění věkového limitu jsem upgradoval na značku z prefixem OK. V té době jsem byl aktivní v radioklubech OK1KYP a OK1KHG. Před několika lety jsme založili kolektivku OK1OMX kvůli vychovávání nových adeptů, skromné závodní činnosti a i legalizaci lumpáren, které jsme prováděli a provádíme.. Pod touto značkou jste mohli slyšet OK1MAB, OK1JOJ, OK1MRR, OK1MRF, OK1MLT, a další...). Díky velkému pracovnímu vytížení na vysílání nezbývá mnoho času, ale i přes to se pokouším přispět k rozvoji amatérského hnutí jako vedoucí operátor FM převaděče OK0BN, OK0BNA a SYSOP paketového nódu OK0NC. Máte-li k těmto zařízením nějaké otázky náměty nebo připomínky, zamailujte mi je.

Moje další hobby je vzduch. Věnuji se leteckému modelářství. Na obrázku je jeden z mých oblíbených modelů.

Jednoho dne jsem se doslechl, že modeláři jsou Ti, "co chtějí, ale nemůžou", tak jsem rozhodl, že tuto pověru vyvrátím. Udělal jsem si pilotní průkaz a v současné době v příznivém počasí občas uslyšíte OK1MX/AM z UFM 10 Samba, P92 Echo, EV97 Evrostar či jiného létajícího zařízení.

 Samba na lkvr Samba na lkvr Samba na lkvr samba_palubka 

Moje současné QTH je nedaleko Pardubic a o rádio se musím dělit s OK1DIS, kterážto ho okupuje zejména na KV pásmech PSK módem.

Milan